Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehermokus

    aktív tag

    Kipróbáltam megint egy-két ROM-ot, megosztom veletek a tapasztalataim. Először is az Androium K3N és a Phoenixről. Elég sok a hasonlóság a kettő között, mindkettőn látszik, hogy kisebb képernyős gépre lett fejlesztve az eredetijük, mert 5,5"-on minden elég hatalmas. Minimál designal rendelkeznek, stabilak önmagukban. Az Androium valamivel stabilabb, a futtatott programok szépen futnak. LED-es visszajelzés működik a Light Flow-al mindkettőben. Az iGo nekem a Phoenix alatt fagyott rendszeresen, az Androium alatt fel sem ment. Energiafogyasztásban mindkettő remek, talán az összes között a legjobb. A kamera nagyjából egyforma mindkettő alatt 9,5Mp 16/9 kép esetén a 13Mp csak 4/3 képeken érhető el. Ez utóbbi állítgatást csak a Phoenixen találtam meg. Nekem a kezelőfelületük nem tetszett, nem elég kidolgozottak számomra. Sebességben Antutuval mérve kiválóak.
    Most a Lenovo K3-al próbálkozom, ez Cuoco92 legújabb ROM-jából lett kifejlesztve. Néhány stabilitási problémát sikerült kijavítani, egy-két apróság meg belekerült, de önmagában véve vállalható a cucc. Szép a felület, kellően kidolgozott a tempóval sincs gond, bár lassabb, mint az előző kettő. Akadást nem tapasztaltam, a futás stabil. Ami nem tetszik, hogy lekapcsolgatja a háttérben futó programokat, így a facebook és a levelező nekem az első napot leszámítva a háttérben lekapcsolódik. Már körbejártam a beállításokat, hogy ráakadjak valami rossz beállításra, de nem találtam ilyet. Semmi energiatakarékosság, semmi más. A fejlesztői beállításokban van a programokra normál korlátozás, de ennél jobb variáció nincs. Vagy egyetlen sem futhat a háttérben, vagy max 4. Ebből nem találtam jó megoldást a normál variáció meg a nekem kellő appokat kilövi. Az értesítési LED-re rengetek beállítási lehetőség van alapból (a színén kívül). GPS is jól dolgozik, OTA nincs.
    Mindegyik ROM alapja VibeUI android 5.1, vagy 5.1.1

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák