Hirdetés

2018. december 9., vasárnap

(#1) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

Tehát vagy 2.5", vagy M.2, a kettő együtt nem lehet? Köszi, de akkor felejtős.

Még szerencse, hogy kapható Dell, Fuji, HP is a piacon...

PS4 Pro - Fortnite Bundle - 1év garanciával, beszámítással ~ 120k HUF ....... ............................... "Cable management is for the weak!" ................................

(#2) nbg

nbg
(őstag)

Azt a 940MX-et ideje lenne mar elfelejteni....

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#3) Alchemist válasza AxBattler (#1) üzenetére

Alchemist
(PH! addikt)

Ebben a kategóriában ViccPad... :(

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#4) MK VII

MK VII
(PH! nagyúr)

Csak én érzem úgy, hogy indokolatlanul sok pénzt kérnek ma már egy tök alap kb semmi laptopért?
i5(IGP)+8gb ram+256gb ssd és több mint 400 ezer? Mi az isten véreres hímtagja kerül ezekben ennyibe?
400 ezer.. Te jó ég.. Elment az eszük a laptopgyártóknak már tényleg... Meg is érdemli aki kiad ennyi pénzt egy lófasz semmiért..

(#5) apatyas

apatyas
(Korrektor)

"...ezért érdemes lehet az IGP-s verziónál maradni."
És két (egy) év után kihajítani a kukába az egészet támogatás híjján, ha a wintel úgy dönt.

"a mobilinternet modemnek előkészített, rövid M.2 foglalatot, ami csak SATA-t támogat."
wut? sata-s mobil? valszeg itt az én felfogásomban van a hiba.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6) Williamgrant

Williamgrant
(PH! kedvence)

NINCS TB 3.0? Wötöfö?! Hülye Lenovoéknál tényleg elgurult a gyógyszer.
Nekem is ThinkPadem van, de azért ennyi pénzért 2017-ben már bőven többet lehetne várni.

Nyelvében él a nemzet, de a nyelvével még senki sem nemzett.

(#7) Kopi31415 válasza apatyas (#5) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Legalább nem lesz gond a driver automatikus lecserélésével, ha a win úgy dönt. Nem lesz mire.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#8) szegedilaci válasza Kopi31415 (#7) üzenetére

szegedilaci
(tag)

Azzal együtt, hogy semmi változást nem érez az átlag júzer a kinézetben kb a t450 óta plusz még a hiányzó dolgok, nem lesz best buy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#9) rudi válasza apatyas (#5) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Az M.2 egy fizikai formátum, be lehet "drótozni" (és BIOS támogatni) úgy, hogy SATA vagy úgy hogy NVMe egységeket fogadjon.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) bacsis

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

2,5 hüvelykes hely várja, ide átalakítóval 80 mm hosszú, M.2 SSD-t is tehetünk akár PCI Express csatolóval.
Esküdj, hogy az NVME szabványú SSD-k idejében még IDE átalakítót kell használni :Y
Na jó, csak vicc volt, sikerült értelmeznem a szöveget... Igaz, hozzáteszem sem elsőre, sem másodikra nem sikerült :DDD :B

(#11) pengwin válasza Alchemist (#3) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

A fotók alapján is félelmetesen túlárazottnak tűnik, valahogy nem tetszik a belseje, olyan gagyi hatást kelt mondjuk egy Dell E6440-é után.

Ráadásul így ránézésre azt is el tudom képzelni, hogy a zsanérja nem fém borítású, csak ezüst színüre festett műanyag, mint az én Thinkpad 13-amon. :U

Néztem is ezen a TP13-on nagyokat, az ezelőtti "Latitude" 3470-nél ugyan sokkal minőségibb darab, de pl. az előző magán laptopom (Inspiron 13 7347 2-in-1) még kb. 3 évesen is masszívabb minden értelemben, egyedül billentyűzetben jobb ez a Lenovo.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#12) Krix

Krix
(őstag)

be kell áldozni a mobilinternet modemnek előkészített, rövid M.2 foglalatot, ami csak SATA-t támogat

2017-ben komolyan még mindig itt tart a Lenovo? Más gyártóknál ez már évek óta megoldott... Egyetértek az előttem szólókkal ez így gagyi k.rv@ drágán. A belső tervezés sem tűnik valami profinak. Volt pár IBM/Lenovo laptopom régebben, de én befejeztem a W520 és x230-nál :(

If it is not broken then don't fix it!

(#13) Cingáriusz válasza MK VII (#4) üzenetére

Cingáriusz
(őstag)

A Thinkpad prémium kategóriás, üzleti notebook, innentől kezdve nem a hardverek határozzák meg az árat, hanem a márkanév.
3év múlva ezeket is 100ezer alatt lehet majd használtan megvenni :C

Nemrég vettem T420-ast, 8gb-al i5-el. DVD helyére ment egy beépítő keret és 1tb-os hdd, kapott egy 128-as SSD-t és mindez megállt 90ezer Ft-ban. Amire nekem kell, arra tökéletesen elég.
Jövőre lehet beújítok egy 450-est, ha lesz 100 körül.

https://www.youtube.com/channel/UCakgVHHng0TKHctSiitYDUw

(#14) -Faceless- válasza MK VII (#4) üzenetére

-Faceless-
(őstag)

Nem csak te érzed így, csak én nem mertem megszólalni nehogy legyen itt egy fanboy valahol. :D
Itt nem is szimplán csak az alap konfiggal van a gond, hanem hogy több százezres felára van egy 940mx-nek. Ez viszont már inkább komikus.

[ Szerkesztve ]

(#15) Pubszon

Pubszon
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Drágák ez tény, de nincs is párjuk a kategóriában.
Nekem csak egy T420 van, de nem adnám egy új 150K-s gépért sem. :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM550x...

(#16) pengwin válasza -Faceless- (#14) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

A Thinkpad fanboyoktól nem kell félni, kihalófélben vannak amióta átkerült a márka az IBM-től a Lenovóhoz, és megy az olcsósítás.
Volt T43-am, ami előtte édesapám munkagépe volt és 3 év hajógyári és home office használat után engem még jó pár évig kiszolgált. Zongorázni lehet a különbséget közte a mostani TP-ek között, sok közük nincsen egymáshoz.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#17) MK VII válasza -Faceless- (#14) üzenetére

MK VII
(PH! nagyúr)

A 940mx felára meg a másik vicc tényleg.
Oké, hogy prémium kategória ez a lenovo, de akkor is. Meg miért prémium? Mitől? Mit tud nyújtani többet mint egy ugyan ilyen tudású 200 ezres lapi?

[ Szerkesztve ]

(#18) syn7h37ic

syn7h37ic
(PH! nagyúr)

Úgy látszik a Lenovo tesz róla, hogy a Thinkpad, mint brand eltűnjön a süllyesztőben. A legutolsó, még vállalható T széria a 420 volt. De már annál is jelentkeztek a romlás tünetei. A 940MX valami rossz vicc? héccázé?
A hétszázát! Mire pályázik a Lenovo ezzel? A legtúlárazottabb modell címére tör, letaszítva az Apple-t?
Sikerült!

(#19) Williamgrant válasza pengwin (#16) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Nagyjából az utolsó igazi TP minőség a xy20 és xy30 szériák voltak. Egy jó W530-as még évekig fog menni.

(#20) rodrigez válasza Cingáriusz (#13) üzenetére

rodrigez
(senior tag)

Én is most szálltam be a kisgép vonalba egy T440s-el :D Brutális 40 ezer forintomba került, mert barátnőmék cégénél 3 év után cserélték a gépeket és ennyiért meg lehetett venni! 8gb ram, 256-os SSD, i7 4600U proci és valami most már öregecske NVidia Quadro van benne. Csak egy "negatívum" van, hogy az alap 1600*900-as TN panellel van szerelve és nem FullHD-s IPS-sel. De mondom, 40 papír. :D Örültem neki mint majom a farkának.

Jah és angol Win8.1-es volt. Bár leszedték a matricákat az aljáról, de a rendszergazda mondta barátnőmnek, hogy ezekbe be van égetve a win sorozatszáma és Win10-re is frissíthetők. Leszedtem egy Win10 ISO-t, feldobtam és voila, amint netre ment, aktiválta is. Zseniális. Most van egy még mindig fullos, jogtiszta oprendszerrel szerelt üzleti masinám 2 kavics áráért. Használt gép rulez. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Williamgrant válasza rodrigez (#20) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

Az attól nem jogtiszta hogy be van rajta aktiválva a windows :D
Amúgy én a neten 10k-ért rendeltem FHD ISP LCD-t és kicseréltem magam (kemény 10 perces meló volt).

(#22) rodrigez válasza Williamgrant (#21) üzenetére

rodrigez
(senior tag)

Fúúúú, pont ezen gondolkoztam! Simán meg lehet tenni? Te honnan rendelted a panelt? Ha még ez is meglenne, akkor lenne igazán szuper. Nyugodtan jöhet privátba is. Amúgy most nézem ebben nincs is diszkrét VGA, csak az IGP. Összekevertem a régebbi gépemmel.

(#23) Williamgrant válasza rodrigez (#22) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)

A lenovo part listben csekkold le hogy a te modelledet szerelték (rendelhető volt-e) FHD kijelzővel.
Amúgy egyszerűen megnéztem a lenovo cikkszámát a saját laposomhoz való LCD-nek, és ebayen kerestem eladót.

(#24) rodrigez válasza Williamgrant (#23) üzenetére

rodrigez
(senior tag)

Köszi! Ránézek!

(#25) ddekany

ddekany
(PH! kedvence)

Nem értem, hogy miért jó oldalra tenni azokat a csatlakozókat, mint az UTP-t meg a monitorét... Régen valahogy még sikerül úgy notebook-ot gyártani, hogy kinyitásakor ne takarjon rá a fedél alja hátuljára, ahol az ilyen csatlakozók voltak. Mondjuk Lenovo nem most kezdte ezt. És épp írni akartam, hogy Dell még hátra tudja tenni, de biztonság kedvéért ránézem a E7480-ra és... bizony őket is utolérte a technika visszafejlődése, már nekik sem sikerül ezt kivitelezni többé. Nyilván így 1 mm-el laposabb a notebook vagy valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#26) kromatika

kromatika
(PH! kedvence)

Sajnos végleg be kell látnom,hogy a ThinkPAd nem képes már vissza térni.Type-C formátumú, így Thunderbolt 3.0 támogatás sincs :C m2 vagy sata.A kettő egyszerre nincs :Y Miért képes a Dell,vagy a Hp ill fujitsu ismegvalósítani ezeket,még a közép kategóriában is?A lenovo meg a csúcs T serialban is ekkora szarvas hibák,ennyi pénzért.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.