Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maxxxboy

    tag

    válasz hibavissza #20 üzenetére

    Annyiban van igazad -szvsz-, hogy egy normálisabb hangszórókábel cseréje valóban jelentősen hallhatóbb mint egy tápkábel-csere. Én sem akartam hinni benne, de amikor havernál kipróbáltam, és hallottam a különbséget, leesett az állam. :Y Igaz ott egy "sima" réz kábelt cseréltünk ki egy Profigold-ezüstre. :C Azóta nekem is az az ezüst kábelem van :K :U
    Még a blu-ray lejátszón is javított - igaz ott a képen inkább. Élesebb, kontrasztosabb lett, teltebb színekkel. Persze ne 50%-os változást várj, de észre lehet venni azért. :R
    És még annyi, hogy nem feltétlen kell 30-XX ezres kábel. Elég ha a gyári silány minőségű helyett jobbat csinál magának az ember. Hifipiacon van egy srác (Hferi): árul jó minőségű Bals, Mannekes dugvillát, schurter aranyozott IEC csatlakozót, és nagyon jó minőségű 3x2,5mm2-es, árnyékolt német rézkábelt. Ebből egy 2 méteres kész kábel kijön mondjuk 6-7 ezerből, és legalább azt fogja tudni mint egy bolti 30-50 ezres... csak itt nem kell megfizetned a márkát. Én is vettem tőle alkatrészeket, és csináltam több kábelt is magamnak. aztán teszteltem Isotek, Nordost márkákkal. Hozta a szintet.... töredék áron. :Y :C :K :B

    [ Szerkesztve ]

  • blattida

    nagyúr

    válasz hibavissza #20 üzenetére

    Nem az.
    Csak kell egy normális rendszer is hozzá.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • vellerd

    tag

    válasz hibavissza #30 üzenetére

    Na igen. Ilyesmik.
    Én sem vitatom, hogy legyenek normálisan összekötve a dolgok, meg minden. :R :R :R
    De nem hiszem, hogy éppen ez a része lenne a leggyengébb láncszeme a hifinek.
    Persze ha valaki egy frissen épített 100-200 milliós villában lakik, ahol minden 2,5 rézzel van lehúzva, és még a konektorok is aranyozottak.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Pioneer TS-E2099,Q9550 Proci,160GB Sata HDD, 2,5" 250Gb Noti HDD 3napot használt 100/100

  • blattida

    nagyúr

    válasz hibavissza #25 üzenetére

    Mi az, hogy szabvány tisztaságú? A bolti réz villanyvezeték 3 kilences, a legolcsóbb ofc 4 kilences és így lehet egyre följebb lépni, egészen kilenc kilencesig, ám ezt ezüst vagy színesfém ötvözetek esetén is el lehet játszani. A vezető tisztasága egy dolog, a kábel struktúrája, szigetelése, szennyezőinek eloszlása, stb meg egy másik.

    Ne teszteket olvass, hanem hallgass zenét és győződj meg róla a saját füleddel.
    Emésztenem semmit nem kell, inkább neked kéne még egy kis gyakorlati tapasztalatot szerezned. A kábelek eltérő hangja nem placebo,így a tápkábeleké sem.
    Engem különösebben nem érdekel, hogy nem hallasz különbséget, ahhoz ugyanis hallgatni, nem olvasni kéne és nem a sztereotípiák és egyéb prekoncepciók szerint ítélni, bár ez is pszichológia...

    maxxxboy
    Ha ezt a logikát követjük, akkor semmi sem javít a hangon, hanem csak kevésbé ront, legyen az egy lejátszó, egy erősítő (ami valójában nem erősítő, hiszen csak kevesebbet tudunk kivenni belőle, mint amennyit belerakunk), egy hangsugárzó, bármi. :U

    [ Szerkesztve ]

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • csizo13

    tag

    válasz hibavissza #20 üzenetére

    Teljes mértékben igazad van. Egy darabig viccesek, de aztán rájuk kell hagyni egyébként, mert agresszívvé válnak.

  • blattida

    nagyúr

    válasz hibavissza #48 üzenetére

    Látom, nem sikerült megérteni a lényeget.
    Nem az a kérdés, hogy milyen szabványok vannak, az arra vonatkozó lényegi információk egyébként is benne voltak a válaszomban.
    A kérdésem arra vonatkozott, hogy a hajunkra kenhetjük a szabványokat, mert annál lényegesen nagyobb különbségek vannak az egyes kábelek között, a réztartalom egy dolog, az, hogy a fennmaradó részben milyen szennyezők vannak és milyen eloszlásban, pedig egy másik dolog.
    Ezek rohadtul nem derülnek ki a szabványokból, ráadásul a szabványok egy csomó mindent nem fednek le.
    De befejeztem, mert látom, hogy totál fölösleges, hiszen aki nem akar hallani, az nem is fog.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • blattida

    nagyúr

    válasz hibavissza #65 üzenetére

    Nem tudom, nekem az, hogy több vagy kevesebb a mély, a magas vagy a közép, vagy hogy több vagy kevesebb részlet hallható, hogy kisebb vagy nagyobb a színpad, hogy jobb vagy rosszabb a térábrázolás, hogy kisebb vagy nagyobb a dinamika, hogy tompább vagy levegősebb az nem puncs-csoki párhuzam, de biztos bennem van a hiba.

    A leírtak alapján vagy nagyon nincs tapasztalatod vagy nagyon nincs hallásod (fiziológiai vagy pszichés okokból).

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • #09634560

    törölt tag

    válasz hibavissza #65 üzenetére

    egy félmilliós sztereó rendszernél is a kábel kérdés csak placebo
    Én ezt határozottan cáfolnám...Még házimozin is kihallatszik, nemhogy sztereón.. Milyen rendszerrel gyüjtötted a tapasztalatokat, mik az összetevői? Ha az akusztika és minden más rendben még avatatlan fül is kihallja a változást.belépő alsó-közép és tescos hifik házimozik kivételével bizony észlelhető,tapasztalható és megmagyarázható változások vannak, rendszere válogatja emnyire jön ki vagy keni el.

  • csizo13

    tag

    válasz hibavissza #65 üzenetére

    Mondtam az elején, hogy rájuk kell hagyni. Olyanok, mint a két ing, nyakkendő tört magyarsággal beszélő hittérítők. Megállás nélkül ugyanazt a dumát nyomják, és egy ideje el is hiszik, ami nem baj, csak másokat is be akarnak hülyíteni.
    Köszönjük, hogy a világon vannak ezzel is színesítve azt, de hagyjuk őket saját, nem valós gondolataik között.
    Nem sokára még többen jelennek majd meg osztani az észt, mert ez a kedvenc gumicsontjuk az mellett, hogy "bögre szett" vs igazi Műszaki Cikk.

  • krx21

    nagyúr

    válasz hibavissza #79 üzenetére

    A kábelek minőségével kapcsolatban egy komplett iparág foglalkozik... Bizonyára ott nem léteznek fejlesztő mérnökök és placebo az egész... ;]
    Én speciel egy középkategóriás házimozi rendszernél cseréltem komplett kábelezést és bizony nem csak magamat igazolom, mikor hallom hogy jobban szól... Részletesebb több benne a tér és ezt fizikailag lehet magyarázni... Analóg rendszernél nem túlzás állítani, hogy centiméterenként torzul a jel az eredetihez képest... Ennek mértéke csak is kizárólag a környezet és az adott kábel minőségén múlik...

    (#81) MaUser: Én speciel számtalanszor tapasztaltam az optikai és a coax továbbítás között a különbséget a coax javára... :K

    [ Szerkesztve ]

  • blattida

    nagyúr

    válasz hibavissza #83 üzenetére

    Te tényleg azt gondolod, hogy az általad felhozott páros példáik is csak a placebóra példák, hogy nincs igazi választási lehetőség?
    Akkor szélesítsd egy kicsit a látóköröd, növeld még egy kicsit a tudásod, gondolkodj, majd utána írogass, mert óriási tárgyi tévedésekben vagy... :R

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • krx21

    nagyúr

    válasz hibavissza #83 üzenetére

    Az optika és a koax igenis összehasonlítható, mert digitális jelátvitel mind a kettő, amiben az itt írt kolleginák állították, hogy nincs különbség... De bizony van... Sőt a régebbi házimozi erősítőkön ezt a két kimenetet rendszeresen összehasonlították...

    Ha konkrét igényed van akkor, bizony tudod hogy neked mi kell... Ha nincs akkor te nem vagy műszaki kedvelő és finoman fogalmaztam... A kaputelefon is szól, pedig nem ezüstözött 4mm-es kábelen van vezetve... Minden eszköznek az audió és a videó rendszerben megvan a maga szerepe és ez a lánc összefügg... Ebben a kábel is nagyon jelentős szerepet kap...
    Minden kábelnek megvan a maga karakterisztikája, ami befolyásolja az összképet...
    Ha nagyon nem érted mire gondolok, akkor csak tekintsd meg egy "egybehifi" center gyári hangkábelezését (olyan vékony, hogy varrni lehet vele...). És csodálj meg egy komoly rendszerben lévő kábelt, mondjuk egy kiállításon... De ha persze hangban sem veszed észre a különbséget, akkor felesleges értekeznünk...
    Ezek az összefüggések a legalapvetőbb, általános iskolába tanított ohm törvénye-re vezethetők vissza, ha nagyon leegyszerűsítem a dolgokat...(ajánlom figyelmedbe!...)
    Csak mert te a tájékozottságot hoztad fel példának... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • #09634560

    törölt tag

    válasz hibavissza #83 üzenetére

    Hidd el én is jártam koncertre, ésnem kábelt szoktam hallgatni. :)
    Valamint halllottam már én is ezt-azt,tudom miről beszélek/irok. Pl olyanok mondják hohgy nincs különbség akiknek rendszere nem alkalmas ennek demonstrálására. Te se irtad le a félmilliós láncod, igy nem nevezhető relevánsnak a bizonyitásod: nincs mihez viszonyitani Már a 240 ezres Yamaha 1400-al is lehetet különbséget tenni, a drágább Denon meg méginkább megmutatta.
    Az se vet rád jó fényt hogy ex chatedra kijelented hogy nincs különbség optikai és koax átvitel között. Márpedig ha gondolkodnál rájönnél hogy a kettő egyáltalán nem ugyanaz: mivel történik -feleslegesen- a elektron-fény-üvegszál-fény-elektron konverzió, itt van mérhető szintü jelveszteség és jitter eltérés és ez bizony jobb rendszerekben a hangon is megmutatkozik (egydobozos csodával megintcsak senki se fogja tapasztalni).

    Erdőke: nem akarok beleokoskodni a moindanivalódba, de azért észre lehet venni a nagyobb dinamikát, tiszta kiemelésmentes hangzást az elkülönülő hangszereket, szinpad szélességét és hogy mennyi elkent vagy tompa hang van egy zenében, vagy túl éles vagy életlen, vagy mikor érzed jól és van ahol csak a dobozokat hallod,hogy onnan szól a zene és van mikor a zenét hallod és elfelejted a dobozokat. Ezeket nem mindet lehet mérni.

    [ Szerkesztve ]

  • Piftuka

    veterán

    válasz hibavissza #65 üzenetére

    +1 Maximálisan egyetértek veled! A #79 számú hozzászólásoddal is.

    Ugyanis a cikket követő hozzászólásokat olvasva nekem is hasonló gondolatok jutottak eszembe.

    Előrebocsátom, hogy nem vagyok "High-end audio" megszállott, és "Hi-Fi" szakértő sem, és maximális tiszteletem mindazok iránt, akik ismerik a témakörben jártas technikai kifejezéseket, technológiákat, és "célhardvereket".

    Ugyanakkor bizonyos mértékben audiofil" vagyok, tehát zenehallgatás során a gyári albumokat preferálom, a különféle digitalizált, tömörített formátumok helyett.

    Viszont ~20 évvel ezelőtt nekem egy "High-end" rajongó cimborám mutatta be azt, amit egyesek (sokak?) számára a kristálytiszta hangminőségű zenehallgatás jelent. Akkoriban néhány alkalommal jártam ilyen témájú bemutatótermekben is, beszélgettem a hozzáértőkkel, és viszonylag sokáig rendszeresen vásároltam, és érdeklődéssel olvastam a STEREO magazint is.

    Az én tapasztalatom is az volt, hogy ezeket a berendezéseket, az egész témát átjárja egy bizonyos, elég erőteljesen érezhető "sznobéria". Amikor valaki 10 millió forintos bakelit-lejátszót, 20 millió forintos hangfalakkal, hasonlóan drága erősítővel egy 50 millió forintért épített otthoni "hangszerteremben" helyez el, akkor nyilvánvaló, hogy ott a magamutogatás, a "rongyrázás" a lényeg, nem a mindennél jobb hangminőség.

    Az egyértelmű, hogy van egy szint, ahol a használt berendezés minősége hatással van a zenei hangminőségre is, de véleményem szerint ez a szint sokkal lentebb keresendő, mint ahogyan azt a "High-end" megszállottak nagy általánosságban képzelik, ill. "megtapasztalják".

    Ez a szint valahol a néhány százezres otthoni audio berendezések (erősítő, lejátszó, hangfalak) világában keresendő. Teljesen felesleges ezekre milliókat költeni az emberek domináns többségének. Különösen igaz mindez a kábelekre.

    Arra is emlékszem a fent említett SZTEREO magazin egyik '90-es években írt tesztjéből, amikor egy 2,1 millió forintos fejhallgató a tesztjében rosszabb eredményt kapott, mint egy ~30.000-40.000 forintos fejhallgató. Valamint egy 5.000 ft/m áron értékesített kábel "Best buy" minősítést kapott összevetve egy több százezer ft/m áron megvásárolható kábel ellenében.

    Az biztos, hogy ha milliárdos lennék, akkor sem építenék párszázezer forintnál drágább hangrendszert otthonra, mert felesleges.

    A kábeleknek pedig pláne nincsen akkora jelentőségük, mint amit sokan kihangsúlyoznak.

    Az pedig, hogy a BluRay film képminősége érezhetően sok téren javult a "mezei" HDMI kábel csúcs minőségűre cserélésével egész egyszerűen nonszensz. Ha valaki ezt meggyőződéssel állítja, akkor sajnos sikeresen ámítja önmagát. :)

    (#71) MaUser válasza jocomen (#68) üzenetére
    "[..] Nálam nem olyan durva difi, mint pityunál volt, de simán lehet hallani még a család idősebb része is észreveszi egyből, de csak már a mostani focal-okon."

    Nem veszi észre. Azért írom le mindezt, mert nem először említed, és nem is te vagy az egyetlen, aki említi.

    Pedig az emberek zömének nincsen olyan hallása, hogy a "nüansznyi" különbségeket észrevegye.

    Az a helyzet, hogy ahogyan többen mondták, ez a "hallom a különbséget" az esetek többségében önámítás. A nagypapa is maximum akkor "hallja", amikor úgy vezeti fel neki valaki, hogy "nézd nagytata... ugye hallod, mennyivel jobb most?". :) Mint a "tömegpszichózis". Mint amikor valaki este egy forgalmas sétálóutcán elkezdi az eget nézni, és amikor egyre többen állnak meg mögötte, hogy mit néz, az egyik csillagra azt mondja, hogy "UFO". Nem sokkal később az összegyűlt sokaságból többen is látni vélik azt a bizonyos repülő csészealjat. :K

    Bizonyított tény, hogy az embereknek egy kis része rendelkezik jó ("precíz") hallással, ami ráadásul az idő múlásával (és különféle káros zajtényezők hatására) folyamatosan romlik.

    Mint említettem, nem vagyok "High-end fanatikus", viszont énekes vagyok, zenész, akit bizonyos mértékű abszolút, és kiváló relatív hallással áldott meg a Jóisten. De én is észrevettem azt, hogy a sok hangos zene miatt a magastartományok érzékelésében sajnos már romlott a hallásom.

    Azt aláírom, hogy óriási különbség van a "Szokol Rádió", egy rosszabb tömörítésű MP3, vagy egy kiváló tömörítetlen zene között. De minél feljebb mész a kategóriában, annál inkább elmosódik a további fejlesztések jelentősége, és annál kevesebb lesz azoknak az aránya, akik meghallanak bármit. Persze álíltják, hogy így van... garantálják, hogy hallják egy nagyzenekari koncertfelvétel során, még azt is, amikor a kellékes a színfalak mögött tüsszentett egyet, de mindez csak önámítás. És amikor a "hitetlen laikusokat" látják vendégül, akkor is - jellemzően kellő felvezetést követően - a fentebb ismertetett "tömegpszichózis" elve mentén történik a meggyőzés. De máshogyan nem is történhet, mert - mint említettem - az emberek domináns többségének nincsen kifinomult hallása.

    És még azok között is, akiknek van... felmerül a jelen topic-ban is sokat emlegetett "szubjektivitás" fogalma is. Az egyéni preferenciák, a zenei ízlés más és más minden ember esetében.

    A "Hi-Fi" berendezésekhez nem értek, de azt tudom, hogy a hangszeres, elektronikus zenében is van jelentősége a minőségnek. Gagyi alkatrészekből épített hangszerekkel, erősítőkkel, hangfalakkal nem lehet "megváltani a világot"; ami a hangzást illeti. Ez tény.

    (Annak pedig külön örülök, hogy kis hazánk nagy szorgalommal rendelkező szakértői világ viszonylatban is az élen járnak a hangszeres zenészek részére készített csúcsminőségű elektromos berendezések gyártásában. Például egy Prolude erősítő + ZolkoW elektronika + WoodHead hangszedő együttes használatával igen közel jár ahhoz egy zenész, hogy a profi hangszerész által készített hangszerének a "színezetlen", saját hangját hallja vissza, ráadásul kifogástalan minőségben.)

    Az elektromos hangszereknél még mérhető módon is számít, ha az olcsó, "noname" hangszerkábelt, valaki egy márkás, profi kábelre cseréli.
    Viszont... itt "csak" ezer forintokban mérhető a különbség mondjuk egy 5 méteres kábel esetében, nem pedig százezrekben, milliókban. (Ami egyébként nem is lenne indokolt.)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák