Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz krx21 #62 üzenetére

    Valemelyik hifis oldalon volt egy remek írás erről talán éppen pont Onkyo avr-ek kapcsán. Gyakorlatilag azt a szerencsétlen trafót már nem tudják hová miniatürizálni. Meg a korábban említett tisztességes középkategóriás str-db830 teli volt nichicon audio grade kondikkal (talán nem is volt más), ma meg az kínai vacakok (szó szerint) vannak a 600.000-es csúcs sony-ban is. Persze ez utóbbi ennek ellenére jobban szól, de nagy tételben nem fogadnék rá, hogy tíz év múlva az akkor húsz éves str-db830-at vagy a da5800-at kell-e újra kondizni. :)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • hibavissza

    veterán

    válasz krx21 #82 üzenetére

    hát az iparágak nagy része már csak ilyen. pl. melyik a jobb autó a focus vagy a golf? vagy melyik jobb óra a citizen, tissot vagy omega? esetleg nikon v. canon? katolikus vagy református? és még sorolhatnám.
    így működik az emberi agy. kell neki a placebo a választás élménye. így lesz számára színesebb és elviselhetőbb a világ. nincs ezzel baj, csak ne akard a másikat meggyőzni arról, h a te hangyád az egyetlen igaz hangya és nem lesz baj. hagyd meg ezt a munkát a marketingeseknek és ne légy önjelölt marketinges vagy legalább kérj érte pénzt, mert ingyen még a pap sem temet :N

    Én speciel számtalanszor tapasztaltam az optikai és a coax továbbítás között a különbséget a coax javára...

    és a legveszélyesebb, mikor tudatlansággal párosul :DDD mivel ezt a kábellel összefüggésbe hozni iszonyatos tájékozatlanságra utal. sajnos a toshiba rendszere több - a kábellel szorosan nem összefüggő - hibát képes produkálni. és nálad ezek jelentkeztek.
    mielőtt reagálsz azt azért gondold végig, hogy a négyteljesítményű, tenger alatti kábelek milyen technológiát használnak. na én léptem, mert inkább a sajtreszelő :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz krx21 #82 üzenetére

    Ezzel csak az a gond, hogy a "jobban szól" technológiailag értelmezhetetlen fogalom. Elméletben az szól jobban, ami az eredeti keverésre inkább hasonlít. Ezt hogyan tudod mérni, de akárcsak hallgatni is? Nagyobb színpadi tér, teltebb hegedű, részletezőbb összkép, blablabla. Ha az eredeti felvétel hangmérnöke meghallgatná a különbséget, talán azt kérdezné, miért akarod szándékosan elrontani azt, amit ő szeretett volna bemutatni? Annyiféle keveréssel lehet talalkozni, hogy lehetetlen egyetlen, tökéletest közelítő hangzást kikiáltani akár azonos előadó két különböző albumára is.
    Ettől függetlenül az analóg jeltovábbítás veszteségén és torzulásán elég soat lehet javítani, és nem keveset számít. Ezzel nem is vitatkoztam soha.
    Szerintem képiekben sokkal többen vagyunk tisztában azzal, hogyan kellene kb. kinéznie valaminek. Nyilván nem egy speciális képi világú Sin City vagy Batman film esetén, de bizonyos dolgokban még ott is. Ennek ellenére sok vitát indítanak a különféle képjavító technológiák, mint pl. a Qdeo, VDX, stb. Ami az egyikünknek élesebb, teltebb színeket felvonultató kép, a másiknak durván túlszaturált, túlélesített. Masik példa az AMOLED képe egészen a legutóbbi időkig. A többség azt mondja rá, hogy mennyire durva jó képe van, és az SGS3 kijelzője jobb volt, mint. 4-é, pedig a valósághoz sokkal közelebb van az utóbbi. A 2012-ig megjelent samsungos AMOLED képernyőkenek szemet szúróan szétfolyt gamutja van, a legtöbb színnek köze nincs a valósághoz. Mégis az tetszik jobban 10-ből 8 embernek. Szóval a "szerintem egyértelműen jobb" kijelentések gyakran nélkülözik az alapvető racionalitást, általaban semmi közük az eredetihez való hűséghez, amit pedig a "high fidelity" (gy.k. HiFi) elvileg jelentene.

    A legjobb aláírás a héten

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz krx21 #85 üzenetére

    Az analóg jelátvitelnél teljesen nyilvánvaló a kábel szerepe akár az interconnecteknél, akár a hangfalkábeleknél, mivel ott ha a hangfrekvenciás jeled összeszed valami hangfrekvenciás zajt vagy a kábel átviteli karakterisztikája hangfrekvenciás tartományban pocsék, akkor az úgy változtat a jeleden, hogy esély nincs a helyrehozására, egyáltalán semmilyen módon nem lehetséges visszanyerni az eredeti jelet.

    Az a baj, hogy a digitális jelátvitelnél egyáltalán nem ez van, semmi közenincs ehhez, ott a leggagyibb tescos rézdróttal is produkálható bithibamentes átvitel azt jelenti, hogy a vevőnél pontosan rendelkezésre áll az eredeti jel mindenféle hókuszpókusz nélkül, innentől az ember csak azt tudja mondani, hogy ha ezek után a szerencsétlen DACnak tömör ezüst kábel kell ahhoz, hogy a kimenetén az jelenjen meg, aminek kellene, akkor az a DAC egy rakás szar és jó DACot kellene csinálni, nem ezerdolláros kábeleket használni.

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz krx21 #108 üzenetére

    Gyakorlatilag nincs bithiba ezekben a kábeles digitális rendszerekben, ezt felejtsd el.

  • dabadab

    titán

    válasz krx21 #108 üzenetére

    Van olyan, hogy a HDMI kabelen elvesznek a bitek, de az nem "minosegromlassal", hanem baromi feltuno kephibakkal jar. Hang eseten szinten. De mondjuk ilyen normalis kabellel nem fordul elo, amivel meg igen, azt meg le kell cserelni (es aki egy sima HDMI kabelre (vagyis amiben nincs beepitett jelerosito vagy egyeb aktiv elektronika) otszamjegyu osszeget (vagy tobbet) ad, azt lehuztak).

    Egyebkent azt nem ertem, hogy miert pont a "HDDTS"-t hoztad elo, a sima LPCM-nek joval nagyobb savszelessegigenye van, ami persze eltorpul a kepadat mellett (illetve - a keppel ellenben - ott hibajavitas is van), amibol egyebkent nem a filmek a legdurvabbak, hanem mondjuk egy tok sima windowsos desktop 1920x1200-ban (az majdnem haromszor akkor savszelesseget igenyel, mint a full HD film).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz krx21 #111 üzenetére

    Na ez az, pont ez a téma, hogy mi a fenétől jobb az ezer dolláros usb, hdmi stb kábel. Ezek ilyen ezoterikus dolgok :)

    [ Szerkesztve ]

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz krx21 #113 üzenetére

    Jól látod, ez a téma. Sajnos ezek a tesztek zéró magyarázatot adnak. Bithiba az nincs egyik kábelnél se, efelől biztos lehetsz.

Új hozzászólás Aktív témák