Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz berVi #33 üzenetére

    Én abszolút értem miről van szó. Azt nem értem hogy miért 10 évvel később jut eszükbe a hardver-driver fejlesztőknek hogy háááát lehet közelebb kéne engedni a hardverhez a programozókat hátha jobban kihasználják az erőforrásokat. Lehet hogy nem egységes mert minden GPU-n nem lehet ugyanazt megcsinálni assembly szinten DE pont erre valók az architektúrák/API-k. Csak senkinek nem érdeke hogy önmagának konkurenciát állítson, hiszen ki venne XBONE-t vagy PS4-et ha a PC is ugyanarra képes és ugyan annyiba is kerül? Ezért kell nekünk egy VGA-ért annyit fizetnünk mint amennyibe az egész konzol kerül hogy nagyjából ugyanazt a minőséget élvezzük. És akkor nem beszéltem a processzorról/alaplapról/ramról stb ami szintén pénz pénz pénz. A Mantle pont ezt a többletterhelést szeretné levenni a GPU-król hogy "közelebb" engedi a fejlesztőket a hardverekhez, de mégis egységes szinten, nem kell megtanulni minden egyes lapkának a tulajdonságait. Itt is van "felesleges" számítás, de közel nem annyi mint a DX jelenlegi verzióinál. Ha jót akarnának maguknak a gyártók szépen megegyeznének hogy na akkor ezt használjuk, és kötelezően a zöldek és pirosak nagyjából hasonló felépítésű. csak teljesítményben különböző kártyákat hozhatna piacra. És akkor mondjuk az egyik támogatja a PhisX-et a másik támogat mást, az már csak részletkérdés. De most PC téren egy nagyon nagy összevisszaság van. Ha írsz egy programot örülhetsz hogy a másik gépén ugyanúgy fut mint nálad. Lásd BF4...a fejlesztőknek biztosan marhajól fut bug nélkül ;] ;] ;]
    Csak ez kinek éri meg? Hááát. NV-nek biztosan megérné egy ilyen egyezség mert a Phisx-en kívül nem nyújt pluszt az AMD-hez képest, de ha beindul a Mantle és még nincs DX12 szerintem jó időre lehúzhatják a rolót mert egy középkategóriás kártya ugyanazt fogja nyújtani mint NV-nél két nagyságrenddel "izmosabb".
    Jaaa? Hogy az AMD gyártja a konzolok belét...mint mondtam nem akar konkurenciát magának, aki PC gamer az úgyis megveszi a VGA-t de lehet vesz konzolt. Viszont amit Konzolon meg tudsz csinálni 99.9%-ban PC-n is meg lehetne, mert ugyebár PC-n demózták a konzolokat akkor WTF?

    Azért "hanyatlik" a PC-s társadalom mert nem a júzer a fontos hanem az hogy a júzer minél többet költsön. Ezért vegyétek a konzolt, nincs vele baj, de vegyél mellé PC-t is mert nem tudod pl munkára használni a PS4-et.PC-n meg úgyis lewarezolják sokan mert nem akarnak 2 órás kampányér 15 ezret fizetni.

    Köszönöm, vége! :K

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák