Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz ricsip #36 üzenetére

    Ebben az alacsony CPU feszben lehet valami... mert BIOS alapbeállítással (default beállítással) nagyon ugrálósan működik ez a dolog. És átgondolva a dolgot, ez a jelenség csak akkor fordult elő, amikor nem indítottam el a Ryzen Mastert, amivel fix (és letesztelten stabil) 4200Mhz-re lőttem be az órajelet és a feszültségeket... ha elfelejtem elindítani, hosszabb terhelésekkor (x264-el videót tömörítek) előfordultak furcsa komponens lefagyások a windowsban... nem fagy meg totál, de bosszantó hülye hibajelenségek jelentkeznek... pl a tálcán az ikonok képei nem jelennek meg, helyette fekete négyzetek látszódnak, meg ehhez hasonlók. Újraindítva ez megszűnik, Ryzen Mastert futtatva meg sosem jön ez elő (és nem kattog a CPU hűtés sem - különben például amikor megnyitok egy ablakot, akkor is egy másodpercre felpörög a CPU cooler, ami zavaró tud lenni hosszabb távon, Ryzen Masterrel meg csönd van végig, feleslegesen nem prörg fel a CPU cooler...)

  • Galopp

    tag

    válasz ricsip #36 üzenetére

    PCIe4 engedélyezése hozza elő, PCIe3-al nem jelentkezik --> ez még akár igaz is lehet

    Az x470-es lapban nincs még PCIe 4.0...

  • Darmol

    senior tag

    válasz ricsip #36 üzenetére

    "- PCIe4 engedélyezése hozza elő, PCIe3-al nem jelentkezik --> ez még akár igaz is lehet"
    Nálam PCIe3-nál is jelentkezik.

    "- overclock túl alacsony CPU/SOC fesz-el okozza váratlan időpillanatokban --> ezt szép munka lesz bizonyítani és tetten érni"
    MSI X470 GAMING PRO CARBON lapban, Seasonic táppal, OC nélkül is jelentkezik. #45 kedvéért megjegyzem, hogy APC zavarszuros eloszto is van.

    "Tekintve h. a fekete képernyő hibát a Radeon RX5000-eken 2019 nyári megjelenés óta nem sikerült eliminálni drájverből, ennek az adatgyűjtős próbálkozós kampánynak se szavazok sok bizalmat."
    Valójában 2019 őszén vagy telén volt egy új AMD driver, amely megszüntette a hibát. Volt pár hónap örömködés. Aztán frissített a Win10. Megszűnt az örömködés. Azóta volt néhány új driver amelyik megszüntette, és voltak új Win10 frissítések amelyek visszahozták. De ez persze csak az én tapasztalatom. A "muris" az égészben, hogy egyre több 1060-as és 1080-as tulaj jelzi, hogy náluk is jelentkezik a fekete képernyős halál.

    Win7-el minden USB frankón működött, de mivel a 3.0-hoz a drivert elég trükkös felrakni, és a támogatás hiánya miatt amúgy is egyre macerásabb lett volna használni, elengedtem.
    Win10 telepítése után van mindenféle USB hiba (ritkábban-gyakrabban-állandósultan gyakorlatilag az összes felsorolttal találkoztam), de ez van.

    Ezek nem AMD specifikus hibák, hanem Win10-hez köthető hibák. Lásd 37#.
    Linux alatt nincsenek fenti problémáim, de sajnos a Win10 néhány dolog miatt egyenlőre nem megkerülhető.

    #52: Hiába cserélgeti a hardvert ha a szoftver a gond.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák