Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz cucka #7 üzenetére

    Hagyjuk már :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Donki Hóte #11 üzenetére

    Egyfelől ez a válaszom az SD olvasóra.

    Másfelől valóban van wifi és valóban elég gyors. A gond akkor van, ha ez a modern masina jó sok megapixeles képeket csinál és jóóóóó nagy felbontású videókat. Sok szerencsét hozzá. Jah, töltő legyen, mert az a wifi eszik is ám :K

    Szokásos hülyeség ez is. Ahogy almáék elhagyják a portokat és amiért mások is elkezdték a visszajelzők kinyírását. Nincs racionális érv mellette.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Donki Hóte #24 üzenetére

    Bizony, remek reklám, tökéletesen jellemzi azt, amikor 4 fajta átalakítóval rohangál húgom is, mert Apple szerint ez így jó :P

    Tényleg örvendetes, hogy neked így megfelel. Én jobban örülök neki, amikor nem kell megmagyarázni miért is olyan az a bizonyos bizonyítvány :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Donki Hóte #29 üzenetére

    Optikát ki kérte? Senki.
    Ethernet? Senki. Bár ezért már bőven jár a falloszkorbács.
    SD olvasó, na az igen. Ha jutna tesztre úgy beledöngölném a földbe emiatt, mint a huzat.

    Szóval de, ott is számon van kérve, a community gyújtja fel a fórumokat miatta.

    Sok-sok éve írtam TP topikba, hogy a levonó macet akar csinálni ebből a sorozatból. Igazam lett? De még mennyire. És szakad meg a szívem érte.

    Deske89: Mikor a nagy millás almás pro mellé is valaki vesz egy ilyet még egy rakat pénzért és utána elegánsan dugdossa a kábeldzsungelt. Ó igen. Stílusos, letisztult, minden van, ami kell.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    És mikor alma-körte van, már megint elsiklik mindenki a support felett.

    Vannak emberek, akik nem tartanak 2 gépet, hogy mindig legyen tartalékban egy. És tökre jó, hogy vékony is, meg 5 dekával könnyebb a gépsasod, de ha hetekre beküldöd javításra kenheted fel a hajadra az egészet. És fogod küldeni, mert az ipar itt tart.

    Ha hasonlítani kell valamit valamihez, hajrá onsite 3 év gari. Innen indul a prémium termék. Minden más porhintés.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz emvy #57 üzenetére

    Ezeken hamar át lehet lendülni. Vagy instant írni kell a megfelelő embereknek vagy kintre címezni a dolgokat. Eléggé meg szoktak gyorsulni a dolgok és elég gyakran kap hirtelen telefont az ember a tengeren túlról, hogy ha, mi lenni sorry, csinálni meg most dolgok :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz emvy #65 üzenetére

    Mindig belefér :B Határátkelőn pakoltatták ki a kocsit, közben a Dellel csevegtem, hogy akkor hogyan is lesz az a monitor felküldve görögből :P És felküldték, csak kell egy megfelelő tónus, mondjuk az sem árt ha tudod fejből a kérdéseket és válaszokat, akkor hamar felkapcsolnak :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #95590400 #81 üzenetére

    már miért ne lenne racionális érv? az sd kártya olvasó pénzbe kerül, be kell építeni

    Haaaaaagyjuk mááááár. Ez az Apple szokásos idióta barom érvelése mindig amikor hülyék. Dollárcentekbe kerül a dolog, olyan árú gépekről van szó, ahol nem tétel.

    és kb. a lőtéri kutyák szokták használni...

    Megfelelő mintavétellel igen. Meg ha kihagyják nyilván nem is fogja senki használni.

    plusz a telefonok egy részéről is kihal.

    Micsoda? Az SD kari? Nem sok telót tudok amiben volt egyáltalán valaha. PDA-k esetleg.

    fel kellene fogni, a célközönségnek szüksége nincs rá. ha meg neked igen, akkor értelemszerűen veszel olyat, amiben van, mert nem te vagy a célközönség. ahogy én sem, de nem kezdek itt okoskodni, hogy nem is laptop az a cucc, amin nincs pöcökegér + 3 gomb (dell, hp, thinkpad) + bill. háttérvilágítás.

    Ó igen, ultimate kombó. Az a baj a lovon fordítva ülünk. Vért pisálok, hogy új gépet vegyek, mert minden macbook akar lenni. Minden. Nem csak én, baromi sokan ülnek azon a vonaton, hogy "akkor vegyél mást". Nincs más. Majmolás van és mélytorkos a sztori végén. Vennél rendes, tartós, nem libegős akár üzleti gépet? Tessék, sorold fel. W-s TP-k bzdmeg slim verzióban jönnek? Szerinted?

    megjegyzem, nem ismerek olyan eszközt, amelynél ne lenne opció usb-n rácsatlakozni és úgy lehúzni az sd kártya, vagy a belső adattár tartalmát.

    X300 videót tudom ide is csak belinkelni ha kéred. Van egy szekrényem tele átalakítóval meg kábelekkel. Nem kívánom még hurcolni is, mert valaki szerint az a trendi ha lehagyunk dolgokat eszközökről és utána kábelt meg átalakítót hurcibáljak.

    1x próbáltam ki 9 év alatt az sd kártya olvasót, és szerintem 5x használtam a laptop utp csatlakozóját, akkor is kb. mert valami hálózati eszközt kötöttem rá és állogattam...

    És esténként nedves lepedőben forogtál, mert rémálmaid voltak a gépen lévő szabad UTP dugasztól vagy SD nyílástól?

    yerico: :DDD :DDD :DDD

    Ezt akkor így most hogyan gondoltad? Megnézném :K

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz INGJOKE #101 üzenetére

    Akkor már te is érted, hogy miért ekkora okádék hulladék a minősége az üzleti gépeknek is. Lehet élvezni a matekot akkor az ötödik garis lapjavításnál:P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #95590400 #115 üzenetére

    köszönjük, hogy telesírod a kis rózsaszín balettütüdet minden ilyen esetben, de köszi, 99,9%-unk tényleg hidegen hagyja az a fránya sd kártya olvasó.

    Francba. Leskelődsz? Honnan tudod, hogy tényleg hordom? :DDD
    Amúgy kinek a 99,9%-a?

    ha meg nem tudsz sd kártya bővítőhely mentes telókat sorolni (lassan dual sim szintjén is választhatsz vagy-vagy)... jahogy, az asszociáció se ment, hogy micro SD???

    Dehogynem ment, nagyon is ment. De itt jelenleg pontosan kell fogalmazni, mert van olyan gép amire micro elfér, SD már nem. Elég perdöntő. Ha tütüzni van idő, legyen fogalmazni is.

    én mondjuk nem is láttam már normál méretűt, csak microt, bővítőkerettel. a mostani flash árak mellett ez lesz a következő, ami szép lassan kihal illetve igen kis rétegét fogja érdekelni az embereknek.

    Ezt megbeszélted a fényképezőgépeket gyártókkal is?

    hogy az apple-t miért kell idehozni, nem értem, de nem is érdekel, irreleváncs. olyan lehet ez is, mint a soros, csak alma? ultima ratio?

    Egyszerű oka van, csak faék gondolatokkal operálsz: nekik szokásuk minden egyes agyhalott módon kivezetett portot és dugót megindokolni agyrohasztó módon. A lista kellemesen hosszú.

    erősen kétlem, hogy ezek ebben a formában dollárcentek lennének... még a bizbasz sem, de ugye az megy valahova, jön valahonnan. de az van, hogy felesleges dolgokra sem a gyártók, sem a vevők nem áldoznak. akinek ez kell, gondoskodik magáról, ha meg mondjuk ezer ft-al olcsóbb az előállítás után keletkező ára a terméknek, akkor is kösz, de én megtartanám az ezresemet.

    És ez benne a legszebb. Ethernet sincs, SD sincs és pénzed sincs ;] És a végén az ügyfél még meg is magyarázza, hogy tulajdonképpen ez így neki jó. Mi mást kérhetne egy ilyen piacról egy gyártó? :P

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Masooo #119 üzenetére

    de majd ha kell van a fiókban

    És viszed a laptoppal a fiókot is? És itt van elqrva az összes hasonló indoklás. Mikor nincs meg az adapter, az átalakító bizgentyű és az olvasó meg a többi katranc? Mikor kéne.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Masooo #122 üzenetére

    Amikor nyaralok ott pihenek, melót nem viszek, sem tableteket sem laptopokat, és átalakítót sem. A képeket a fotógéppel lövöm, elég kártyája van, feldolgozásig azokon is maradnak a képek, mert ha nyaralok, akkor kikapcsolódom és pihenek.

    Nekem egy memkari lementése sem töri ketté a nyaralást, de ez már véleményes.

    Eddig nem volt olyan helyzet életem során amikor kellett volna itthon, vagy utazáskor legyen az üzleti vagy magán nekem kártyaolvasó. Lehet az én életem ingerszegény, de azért igen kevés élethelyzet van amikor valaki útoon van és akkor kell neki épp egy sd kártyaolvasó.

    Elég sok ilyen helyzet van. Én tudok 6 főt instant, akinél ez elég gyakran helyzet.

    Viszont ha igen, a cucc méretei miatt pedig alapos felkészülés alkalmával épp elfér a csomagban, zsebben (pl a micro sd olvasó még a nyelved alatt is) az aminek pedig itthon kiváló helye van a fiókban.

    És nem még inkább elférne a laptopban alapból? Nem lenen egyszerűbb, ha nem kéne még egy elhagyós dolgot számon tartani és berakni? Csak nálam veri ez a harangot?

    Tehát épp oda lyukadunk ki hogy a vita meddő, mert nézőpont és élethelyzet kérdése. Vannak az akaratos emberek akik egy sd olvasó miatt kifordítanák a világot, és vannak akik inkább megoldják a gondokat amik szembe jönnek. Ezt el kell fogadni. Ezért is zártam azzal, lehet választani másik terméket ha csak ez az ami visszatart a vételtől pl.

    Vannak és voltak "akaratos" emberek mindig. És vannak olyanok is, akik megoldanak gondokat. Elfogadom.

    Én az az ember vagyok, aki a gond kreálást is szeretné elkerülni. Mert én már csak ilyesmire vágyom.
    Másik terméket meg nem fogsz választani. Fentebb fel is lett sorolva, hogy miért és mi áll a jelenség mögött. Ha lyuk vagy dugasz van a laptopon, az nem letisztult, fúj és egyébként is minek. Ha bajod van, átalakítózz, az esztétikus, okos, praktikus, kontakthiba és törésektől abszolút mentes. Én meg ezért zártam ezzel. Tökéletesen látom a piac alakulását és tátott szájjal rohanunk bele abba a bizonyos erdőbe.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #95590400 #135 üzenetére

    Ez az a baromi hangos kisebbség, aki próbálja kisírni, hogy valamit foglalkozzanak még a userek igényeivel és ne csak 20-as csővel nyomjanak le mindent a torkodon, mintha csak libát tömnének. Ha pedig szoftveres bajod van igyekszik valahogy utólag betömni, amire a gyártó megint ível magasról.

    De lehet nyugodtan sodródni az árral, aztán eljutunk egyszer oda, mint most is: akinek nem gond egy 3cm vastag laptop hordozása, viszont szeretne csendben, nem throttlingoló és nem összerottyanó notit venni, az pörög a fejbúbján, mert már a workstationt is azzal akarják eladni, hogy van egy jó adatlapja és olyan vékony, hogy a szalámit felvágod vele a reggelihez. Ha ez kell, parancsoljon mindenki. És lehet húzni az időt a régi vasakkal, persze. De egyszer minden elavul és akkor ez lesz a választék a nép egyszerű gyermekeinek is.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz emvy #137 üzenetére

    Igen, én is tanultam, köszönöm :B

    Ez az elmélet. A gyakorlat meg elkeserítő.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz cucka #140 üzenetére

    Az van, igények. Rohadjak meg, de nem nagyon hallom ügyfelektől, hogy fuh hallod, annyira kellett már, hogy egy fél milkás gépet is 3-4 havonta gariztatni kelljen. most végre rendben van az életem. Imádom mikor kiköpi a ventit a gép, szeretem a búgást, a backlight bleedingért pedig élek-halok! Yep.

    Értem, hogy neked nem-throttlingolós gép kell, de most őszintén, a felhasználók hány %-a hajtja úgy a gépet, hogy ez fel is tűnjön? Én programozó vagyok, még nekem se szokott feltűnni munka közben.. :U

    Hogy hány ember vesz i5-öt és lesz belőle i3 kihasználva? Elég sokan jutnak erre a partra. Egy fél irodaház szívott végig egy generációt HP-val, hogy töltögették be az adatbázisokat és 30 másodperc után putttyputtyputyy alapórajel, csókolom :P

    A másik az sd kártya olvasó. Ki a f*szom használ még 2019-ben sd kártyát, azt a pár embert kivéve, akinek a fotózás a munkája vagy a hobbija?

    Van ez a Youtube nevű dolog. Lehet hallottál már róla. Na elárulom a titkot: azok fénygéppel készülgetnek és fognak is :K Csabinak a 12"-os Mac tesztjét nézd majd meg. Na ő nálam sokkal szebben kifejti miért betonkockával való tökönverés az egész.

    Nem tűnt még fel, hogy mindenki telefonnal fotózik és a fotókat a facebookon/google-n tárolja? A kompat fényképezőgépek, mint termékkategória, megszűnt évek óta.

    Jó tudni, észben fogom tartani.

    És akkor az összes topikban jön az a 3 ember, akinél a fő probléma az a roppant kényelmetlenség, hogy be kell dugni a 3 centis átalakítót a laptopba. Biztos sok helyet foglal el a kártyaolvasó a 6 kilós fotós táskában..

    Bár elolvastad volna a fentebbieket :N Ha ez jött le belőle, akkor gyanítom nem ment.

    Mi lesz a következő? Jönnek a mérnökök sírni, hogy eltűnt a soros port?

    Nyugton vannak, azok az ipari gépek megmaradtak :K

    A dvd olvasó nem hiányzik senkinek?

    Nem nagyon, de ha kell is, még van választék.

    Na és mi van az eSata-val, az is hova tűnt már..

    Sosem volt tömeghasználatban.

    Ha egy autó motorját állandóan 6000-es fordulaton járatod, akkor biztos sokkal hamarabb tönkremegy, mert azt is a normális közlekedés igénybevételére tervezik.

    Ha hidegen nyomod és mondjuk ez egy dízel, biztosan. Ha mondjuk egy melegen járatott japán 9k-ig forgó motorka, akkor nem. Anyám így nyírja ki a motortartó bakokat és veri szét a csapágyakat. Szigorúan 2000-nél elváltunk, mert hát a pörgetés az öl meg izé. Tudod mi öl? Mikor valaki ezt csinálja a hajtókarcsapágyakkal.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz cucka #146 üzenetére

    Igen, értem, hogy kényelmetlen bedugni az átalakítót, de azért nem kell ennek ekkora feneket keríteni.

    Látod, hát én is ezt mondom :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz vicze #149 üzenetére

    Borotváljak le egy alaplapról minden csatlakozót és mérjem le? :DDD Ha van 2 deka, akkor már szerintem rendben leszünk.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #95590400 #160 üzenetére

    Éééééés itt is lesz vége a beszélgetésnek, mert a személyemmel van bajod nem az érveimmel vagy bármi mással, ami kapcsolódna a témához.

    Köszönöm szépen, további jó mulatást :R :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #95590400 #164 üzenetére

    Akkor ugye a szabályzat alapján ezt le fogod innen moderáltatni. Ugye igen?

    Ha pedig hasonlóan nulla tartalmú köpködéseket szeretnél a fórumra ontani tedd privátba. Köszönöööm :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák