Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Tikakukac #19 üzenetére

    Hehe, jó reklám, de azt te is tudod, hogy a valósághoz nem sok köze van :D

    Nekem elég gyorsan áthúzza a képeket wifin, itt nem az van, mint a net megosztásánál, ahol azt írják, maximális sebesség 500 MB/s, valós sebesség 2 MB/s. Az átviteli sebességbe nem szól bele semmi, ott két cucc egymástól 2 méterre.

    Egy Canon 80D-ről kb. képenként kb. 2 másodperc alatt tolja át a képeket az X1 Carbonra.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Tikakukac #25 üzenetére

    Nem értelek, olyan tulajdonságokat kérsz számon a Huawei/Xiaomi gépektől (és persze a reklámban mutatott MacBooktól), amelyek egy 700 ezer forintos Thinkpad X280-asban sincsenek benne.

    Van az X280-ban optikai egység? Nincs.
    Van az X280-ban ethernet csatlakozó? Nincs.
    Van az X280-ban SD kártyaolvasó? Nincs.

    Ezek csak adaptereken keresztül csatlakoztathatók :(

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • opr

    veterán

    válasz Tikakukac #31 üzenetére

    Szerintem amugy uzleti laposban igenis legyen ethernet csatlakozo is. Ne tudd meg, hogy mennyire gyulolok az xps 13-ban, hogy nincs neki, utalok ezekkel az usb-s atalakitos formedvenyekkel szivni, amikor valamiert kabeles netet kell hasznalni.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • emvy

    nagyúr

    válasz Tikakukac #56 üzenetére

    Mondok egy jo sztorit. A lentebb emlitett >millas HP gepre nem lehetett onsite garanciat vasarolni, mert nincs bent a gepben, magyarul CTO volt, es egy HP-s munkatars javasolta nem hivatalosan, hogy addig kerjem vissza a penzt, amig benne vagyok a 3 napban, kulonben csak a szivas lesz vele.

    Mokas dolgok ezek itthon.

    Teny viszont, hogy amire van onsite, azt a Dell meg a HP jol megcsinalja, Magyarorszagon is.

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    válasz Tikakukac #62 üzenetére

    Amikor van nálad egy ilyen gép, egy nap múlva kifutsz a 3 napból, és másnap utazol el egy hónapra, akkor ez nem fér bele.

    while (!sleep) sheep++;

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Tikakukac #19 üzenetére

    már miért ne lenne racionális érv? az sd kártya olvasó pénzbe kerül, be kell építeni és kb. a lőtéri kutyák szokták használni... plusz a telefonok egy részéről is kihal.
    fel kellene fogni, a célközönségnek szüksége nincs rá. ha meg neked igen, akkor értelemszerűen veszel olyat, amiben van, mert nem te vagy a célközönség. ahogy én sem, de nem kezdek itt okoskodni, hogy nem is laptop az a cucc, amin nincs pöcökegér + 3 gomb (dell, hp, thinkpad) + bill. háttérvilágítás.
    megjegyzem, nem ismerek olyan eszközt, amelynél ne lenne opció usb-n rácsatlakozni és úgy lehúzni az sd kártya, vagy a belső adattár tartalmát.
    1x próbáltam ki 9 év alatt az sd kártya olvasót, és szerintem 5x használtam a laptop utp csatlakozóját, akkor is kb. mert valami hálózati eszközt kötöttem rá és állogattam...

  • yerico

    senior tag

    válasz Tikakukac #56 üzenetére

    Az megvan, hogy pont ezért kérhetsz azonnal cserét, mert a javítás számodra túl nagy jövedelemkiesést eredményezne? Azért, mert az eladó számára az a kényelmes, hogy majd TE viszed be szervízbe, ahol kivárod az 5-50 napot, azért neked nem kell ezt elfogadnod.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Tikakukac #99 üzenetére

    Ráadásul egy csomó gépben van microSD olvasó. Akkor már nem kellene sokkal több hely/pénz normál SD foglalatot berakni (ettől függetlenül én nem tartom halálos hibának az SD olvasó kihagyását).

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • INGJOKE

    veterán

    válasz Tikakukac #99 üzenetére

    A dollárcentes történetet már sokszor hallottam, de ha mondjuk 1 dollár csak a különbség és eladnak mondjuk világon belőle 5.000.000 db-t akkor számold ki mennyit nyernek, vagy vesztenek. Másodika matekkönyv. :D

    Én sem szeretem az ilyet,viszont a matekot megértem pénzügyesként. :DD

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Tikakukac #99 üzenetére

    köszönjük, hogy telesírod a kis rózsaszín balettütüdet minden ilyen esetben, de köszi, 99,9%-unk tényleg hidegen hagyja az a fránya sd kártya olvasó.
    ha meg nem tudsz sd kártya bővítőhely mentes telókat sorolni (lassan dual sim szintjén is választhatsz vagy-vagy)... jahogy, az asszociáció se ment, hogy micro SD??? én mondjuk nem is láttam már normál méretűt, csak microt, bővítőkerettel. a mostani flash árak mellett ez lesz a következő, ami szép lassan kihal illetve igen kis rétegét fogja érdekelni az embereknek.
    hogy az apple-t miért kell idehozni, nem értem, de nem is érdekel, irreleváncs. olyan lehet ez is, mint a soros, csak alma? ultima ratio?
    erősen kétlem, hogy ezek ebben a formában dollárcentek lennének... még a bizbasz sem, de ugye az megy valahova, jön valahonnan. de az van, hogy felesleges dolgokra sem a gyártók, sem a vevők nem áldoznak. akinek ez kell, gondoskodik magáról, ha meg mondjuk ezer ft-al olcsóbb az előállítás után keletkező ára a terméknek, akkor is kösz, de én megtartanám az ezresemet.

    [ Szerkesztve ]

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Tikakukac #120 üzenetére

    Azért azt tudod hogy élethelyzet kérdése épp ezért van elbaxva a de akkor is legyen benne indoklás.

    Itthon melózom, az irodám is itthon van, a melós laptopom is és a fiók bizony ott van mellette.

    Megbeszélésekre nem viszek laptopot és ezért fiókot sem. (mellesleg ha kéne, kb akkora mint egx nagyobb pendrive, el tudnám vinni az átalakítót),

    Amikor nyaralok ott pihenek, melót nem viszek, sem tableteket sem laptopokat, és átalakítót sem. A képeket a fotógéppel lövöm, elég kártyája van, feldolgozásig azokon is maradnak a képek, mert ha nyaralok, akkor kikapcsolódom és pihenek.

    Eddig nem volt olyan helyzet életem során amikor kellett volna itthon, vagy utazáskor legyen az üzleti vagy magán nekem kártyaolvasó. Lehet az én életem ingerszegény, de azért igen kevés élethelyzet van amikor valaki útoon van és akkor kell neki épp egy sd kártyaolvasó. Viszont ha igen, a cucc méretei miatt pedig alapos felkészülés alkalmával épp elfér a csomagban, zsebben (pl a micro sd olvasó még a nyelved alatt is) az aminek pedig itthon kiváló helye van a fiókban.

    Tehát épp oda lyukadunk ki hogy a vita meddő, mert nézőpont és élethelyzet kérdése. Vannak az akaratos emberek akik egy sd olvasó miatt kifordítanák a világot, és vannak akik inkább megoldják a gondokat amik szembe jönnek. Ezt el kell fogadni. Ezért is zártam azzal, lehet választani másik terméket ha csak ez az ami visszatart a vételtől pl.

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • Masooo

    aktív tag

    válasz Tikakukac #125 üzenetére

    Nekem egy memkari lementése sem töri ketté a nyaralást, de ez már véleményes.

    -Ez amolyan fogáskeresés megint, de a zárásban a lényeg amit én már 2x alkalmaztam 2 hozzászólásban, de csak eljutunk eddig végre. (azért én is kukacoskodom kicsit és visszautalok magamra ha nem sértelek meg ---melót nem viszek, sem tableteket sem laptopokat, és átalakítót sem--- azaz ha le akarnám menteni ahhoz kellene valami amire ezt megtehetem igaz? pl laptop, de mivel nem viszek azt sem....)

    véleményes -- azaz nézőpont kérdése. ezzel pedig mivel végre elértél a véleményemhez, és már közös véleményen vagyunk, talán zárhatjuk is.

    -----------------------------------------------------------------

    Elég sok ilyen helyzet van. Én tudok 6 főt instant, akinél ez elég gyakran helyzet. ---megint ismételném magam, élethelyzet kérdése, megint csak lett végre további egy közös nevező, zárjuk le ezt is.

    -----------------------------------------------------------------

    És nem még inkább elférne a laptopban alapból? Nem lenen egyszerűbb, ha nem kéne még egy elhagyós dolgot számon tartani és berakni? Csak nálam veri ez a harangot?
    ---lehet, hogy az lenne, sőt, legyen igazad, hogy lásd fair próbálok lenni, egyszerűbb lenne. ---de, mivel amúgy nem igen van rá szükségem, ahogy sok embernek velem együtt, épp ezért nem hat meg ha nincs a gépben alapból, mert a probléma, már akinek ez probléma (tudom neked és 6 embernek kapásból és még a merítéstől függően lehet hogy többeknek) simán áthidalható lásd fenn.
    (itt csak annyit az elhagyós dolgokra, hogy én pl egy erre a célra rendszeresített rendezőben viszek akkut elemet 1-2 kábelt a kártyákat (ha kéne ide beférne az olvasó is) esetlegesen powerbankot, egyben van, nem hagyom el, tudom mit hol keressek, tehát a dolgokba rakott rendszer nem hátrány)

    A harangot pedig nem csak nálad veri, de itt is a nézőpont ami döntő. A létjogosultságát tekintve (számomra) pont teszek rá van e benne sd vagy nincs, de az valóban aggasztó, hogy minden termék ami piacra megy, márka akar lenni, aztán komoly márka akar lenni és mikor végre elér oda, akkor elkezdenek benne spórolni anyaggal alkatrésszel, mert addig gazdagodjunk mint tulajok amig veszik és elfogadják hogy márka (nem mintha nem mi vásárlók tettük volna márkává), és sajna ilyen a bmwtől egészen pl a samsungig egy csomó dolog és lehet hogy egyszer a xiaomi is az lesz.

    ------------------------------------------------------------------------------------

    Én az az ember vagyok, aki a gond kreálást is szeretné elkerülni. Mert én már csak ilyesmire vágyom. -ez azért nem feltétlen negatív tulajdonság

    Tökéletesen látom a piac alakulását és tátott szájjal rohanunk bele abba a bizonyos erdőbe. --szerintem már a fákat kerülgetjük, de ahogy tetszik

    [ Szerkesztve ]

    Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Tikakukac #118 üzenetére

    nem leskelődöm, csak baromi unalmas kb. mindig ugyanazt a baromi hangos kisebbséget olvasni ugyanazokon a gumicsontokon rágódva minden egyes notebook cikknél.
    ezek a laposok ezzel a felszereltséggel a mainstream vonalnak bőven megteszik. éls ja, van egy dell e4300-am (illetve 2,5, egy tartalékban, egy meg alkatrésznek, és hááát, ha utódját keresném bajban lennék, újonnan nem vágnék bele, on the site-al sem, inkább valami garisat a másodkéztől aprón keresnék dell vonalon, és ha beválna ergonómiailag, akkor bővíteném még egyre záros határidőn belül, kb. az új árának feléért a kettőt együtt. és engem spec nem zavar, ha könnyű és vékony, és nem tudok egy tankkal átmenni rajta, meg nincs benne egy throttlingoló erőmű elrejtve, plusz bőven elég a hd+.
    elhiszem, hogy egy cégnél nem így meg, de azzal szopjon más, akinek melója. én szopok a magam melójával.
    és ja, a fényképezőgép mára már rétegigény lesz, és azzal, hogy lassan több kamera van a mobilon, mint egy pókon a szem, még inkább visszaszorul a jelenléte. és valszeg kényelmi szempontból a gyártók se fogják erőltetni az sd kártyát, ha egy olcsó és gyors, nagy méretű háttértárat el tudnak helyezni benne, pláne, ha ennek hibája okán egy újabb lehetőség lesz garanciaidőn túl új vásárlására késztetni.
    nekem asszem 5 éve ment tönkre a fényképezőm, ami mondjuk por, ütés és vízálló volt, és azóta sem pótoltam. nem is fogom. a fényképezés sem érdekel ilyen szinten, nem csak mindennapos használati tárgynak meg feleslegessé vált/válik.
    és ja, evvan, ha kártyázni akarsz, veszel egy pakli kártyát, és nem azon sírsz, hogy az ms kivette a winből a fekete pétert, meg a passziánszot. ha cserélgetni meg lementeni akarod, akkor megoldod magadnak, mert a gyártók nem törődnek veled. a vásárlóerő 99%-as sem törődik veled.
    én is telesírhatnám minden mobilos cikk kommentszekcióját, hogy miért nem lehet almán kívül 5" alatt értelmes telefon kapni (mondjuk 4.5"-ban, kevés kerettel, legyen benne 32 giga háttértár, takarékos de elfogadható 8 mag, 3 giga ram, meg amoled, meg macska farkán bokréta), de felesleges, értelmetlen. nem ez a trend, kénytelen voltam adaptálódni. sőt, lassan úgy néz ki, az 5" is kihalóban, lehet be kellene készleteznem a jövőre. és ugyan meg vagyok győződve róla, vannak még számosan ilyenek, hogy beneveznének egy vékony, könnyű, kisebb polikarbonát és semmi csicsa androidos telóra, de a kutyaugatás úgysem hallik az égig.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Tikakukac #136 üzenetére

    > el és ne csak 20-as csővel nyomjanak le mindent a torkodon, mintha csak libát tömnének

    Valojaban a vilag nem ugy mukodik, hogy lenyomjak az emberek torkan a donteseket. Az emberek nem teljesen hulyek, es ha egy ceg rendszeresen olyasmiket gyart, ami szembemegy az emberek vagyainak, akkor nem fogjak venni oket egy ido utan.

    Probalj meg termeket fejleszteni, aztan latni fogod.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • cucka

    addikt

    válasz Tikakukac #136 üzenetére

    Az a probléma, hogy vannak, akiknek végtelen ciklusba kerültek a gondolataik, miközben a vásárlói igények változnak.

    Értem, hogy neked nem-throttlingolós gép kell, de most őszintén, a felhasználók hány %-a hajtja úgy a gépet, hogy ez fel is tűnjön? Én programozó vagyok, még nekem se szokott feltűnni munka közben.. :U

    A másik az sd kártya olvasó. Ki a f*szom használ még 2019-ben sd kártyát, azt a pár embert kivéve, akinek a fotózás a munkája vagy a hobbija? Nem tűnt még fel, hogy mindenki telefonnal fotózik és a fotókat a facebookon/google-n tárolja? A kompat fényképezőgépek, mint termékkategória, megszűnt évek óta.
    És akkor az összes topikban jön az a 3 ember, akinél a fő probléma az a roppant kényelmetlenség, hogy be kell dugni a 3 centis átalakítót a laptopba. Biztos sok helyet foglal el a kártyaolvasó a 6 kilós fotós táskában..

    Mi lesz a következő? Jönnek a mérnökök sírni, hogy eltűnt a soros port? A dvd olvasó nem hiányzik senkinek? Na és mi van az eSata-val, az is hova tűnt már..

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Tikakukac #144 üzenetére

    Egy fél irodaház szívott végig egy generációt HP-val, hogy töltögették be az adatbázisokat és 30 másodperc után putttyputtyputyy alapórajel, csókolom :P
    Jó hát a legendás HP minőség :D
    (De tényleg, ha az egész iroda napi munkafolyamata, hogy percekig tölt egy adatbázist, ami ráadásul lokálban csutkán pörgeti a procit, akkor már érdemes lehet javítani azon a folyamaton. De igen, erre ezek a papírvékony ultrabookok tényleg nem jók)

    Van ez a Youtube nevű dolog. Lehet hallottál már róla. Na elárulom a titkot: azok fénygéppel készülgetnek és fognak is
    Tudom, de a nyersanyag feldolgozását egy asztalnál csinálod általában, ahol elfér az átalakító. Ha helyszínen forgatsz, veszel még 1 átalakítót a fotós táskába és akkor nem felejted otthon.
    Igen, értem, hogy kényelmetlen bedugni az átalakítót, de azért nem kell ennek ekkora feneket keríteni.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Tikakukac #136 üzenetére

    és szerinted ezt viszed véghez egy szimpla divatcikként értékelhető, nagyjából az átlagfelhasználóknak szóló notebook hír/teszt kapcsán, vagy ez inkább a helyi belterjes görög tragédia siratókórusa, aminek egyik fő hangadójaként emellett folyamatosan tudatnod kell azt is a nagyvilággal, hogy milyen igények mentén végzel heroikus küzdelmet, mint valami szervizes izé és laptopok beszerzője és doktora, hogy láthassa mindenki, milyen tapasztalt és harcedzett veterán vagy, nagyjából a himalája szintjén elhelyezkedő rálátással mindenre is...
    én ezt önfe, izé, folyamatosan fojtó szagú öntömjénként élem meg. egyéni szocproblem, tudom, de legalább azt is tudom, hogy a himalája oxigénszegény környezet.
    értem én, hogy a kardiológus csak szívbeteg embert lát, ahogy a szervizes is csak beteg lapost. de ebből a kardiológus nem annyira hülye, hogy azt a következtetést vonja le, minden ember beteg, ellentétben az egyszeri szervizessel.

    [ Szerkesztve ]

  • INGJOKE

    veterán

    válasz Tikakukac #161 üzenetére

    Szerintem is igen íritáló vagy, de mivel ez egy szakmai topic nincs nagy jelentősége. Én a pro-t 940 dollárért vettem (mai árfolyamon 263-264e) és minden dollár centet megért. 😀

  • #95590400

    törölt tag

    válasz Tikakukac #161 üzenetére

    milyen érvek? belobogtál, széles vállal, aminél megint csak az arc volt szélesebb, hogy fúúj, nincs sd kártya, itt a videó ám mi lesz ebből, egyébként is ez egy almatrend és ezek csak fillérek, a gyártó fillérbaszó és hülye, a vásárló hülye, plusz entrópia, elmúlás, kinyilatkoztatás, bármit írtunk eddig, ennek tükrében pattant le rólad... szóval csak a szokásos lemez.
    mi a túrót lehet kezdeni azzal, akinek kb. 2 féle vélemény létezik, az övé, és kell egy másik mellé neki, mástól, amit leszarhat. az ilyet vagy ignorálod, vagy beszólsz neki.
    mondtam már egyszer, tizenkettő egytucat netes megmondóember vagy, erős jóindulattal is közepes tapasztalathoz járuló maximális volume(n).
    hátszélben, km-ekről felismerem az ilyet, szóval én tuti nem fogok leborulni nagyságod előtt.

    [ Szerkesztve ]

  • #95561216

    törölt tag

    válasz Tikakukac #19 üzenetére

    Rétegigényre réteghardvert kell keresni, nem consumer gépnél reklamálni.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tikakukac #9 üzenetére

    -

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák