Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    "...egy ilyen általános megoldás a processzorokban még bő 7-8 évig nem jelenik meg..."
    Közben az új AMD processzorok meg hardveresen védettek az összes sebezhetőség ellen (részben már a régiek is), úgy, hogy közben a teljesítményük sem marad el az Intel mögött. Vajon hogy csinálják? :D

    Itt látszik meg, hogy teljesen más a két vállalat processzorainak a belső működése, és vszínűleg az Intelnek inkább megéri egy ilyen memóriatípust kifejleszteni, minthogy az alapoktól újra tervezzék az egész processzort. Azt meg nem hiszem, hogy nem tudták, mikor belekezdtek anno a fejlesztésbe, hogy gondok lehetnek vele. Esélyes, hogy szándékosan beáldozták a biztonságot a sebességért.

    Csakhogy ott csúszhattak félre a terveik, hogy nem gondolták, hogy mikor ez az egész kibukik, akkor az AMD épp szárnyalni fog. Ez hatalmas presztízs veszteség számukra. De ilyen hozzáállással bukjanak is. Vagy tanuljanak belőle, és szálljanak le a magas lóról, vagy csússzanak szépen még lejjebb, és adják át a stafétát az AMD-nek.

    Nem árt, ha az ember jól keveri a lapokat, de azt is tudni kell, mikor kell feladni. Ennyi.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Alogonomus #10 üzenetére

    Az oké, hogy akkor hirtelen nem tudták kezelni, de 2019 van. 14 év alatt nem tudtak vele mit kezdeni? Plusz a cikk szerint legalább további 7 évig sem fognak?

    Most vagy ennyire lesz...nak mindent, és mindenkit, vagyis nagyon hülyék, vagy úgy gondolták, hogy azért nem tudják megoldani a problémát, mert nem is lehet, az AMD viszont megoldotta, vagyis nagyon hülyék. :D

    Mindenképpen bukta van nekik, az a lényeg. Ez a memória most vagy összejön, vagy nem. De ha össze is jön, az még legalább 7 év. Addig marad a választás szabadsága, hogy hagyod a sebezhetőséget, vagy minden variánsnál újra és újra lassítod a rendszered. Ez vállalati környezetben nyilván egyértelmű. És ha a sebezhetőségek foltozgatása miatti sebességvesztés nem lenne elég, markáns architektuális változás már nagyon régen nem volt, és a csíkszélességváltással is egyre csak bénáznak.

    AMD meg már most beérte az intelt egy szálas teljesítményben is (ismert sebezhetőségek nélkül), közben költséghatékonyabbá tették a processzor gyártást a chiplet design-al, és a TSMC fejlődése sem úgy néz ki, hogy egyhamar megtorpanna.

    Szóval most úgy néz ki a dolog, hogy az elkövetkező 8-10 évben az AMD erősen el fog húzni. (Csak ez nehogy igaz legyen az árakra is).

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #27 üzenetére

    Azért ha az Intel az AMD által már megoldott problemára azt mondja, hogy talán majd 7-8 év múlva, mindezt úgy, hogy már 14 éve ismerik a problémát, arra nem mondanám, hogy majd hamar visszakapaszkodnak.

    Az intel évek óta nem fejlesztett komolyabbat. Erre sokan azt mondták, hogy azért, mert nincs versenyhelyzetben. Hát most van, és még mindig semmi.

    Baromira bukdácsolnak, és esélyes, hogy ez még 10-15 évig marad is. Az AMD jelenlegi fejlesztései meg tele vannak még potenciállal. Szóval nem úgy tűnik, hogy visszafordulna, vagy akár csak megállna a jelenlegi tendencia. Legalább a következő 10-15 év tuti, hogy az AMD-é.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz KROK640 #32 üzenetére

    Az érvelésed jó lenne, ha két olyan cégről beszélnénk, akik azonos anyagi háttérrel rendelkeznek. Tény, hogy a verseny jó, ezt nem vitatom. Csakhogy amíg hiába gyorsabbak az AMD procik sebezhetőség nélkül, amíg a berögződés miatt, hogy az AMD sz...r, vagy az Intel megvesztegetési miatt, vagy bármi más miatt nem fogy annyi AMD proci, mint Inteles, addig nem beszélhetünk versenyről.

    Nekünk akkor lesz a legjobb, ha fogy annyi AMD procc, mint inteles, mert akkor egyrészt az Intel is rá lesz kényszerülve a fejlesztésre, másrészt az AMD-nek is meglesznek az anyagi forrásai, hogy még többet fejlesszen. Jelenleg teret kell engedni az AMD-nek, hogy fejlődjön, és úgy néz ki, ez a tér meg is lesz. :)

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Alogonomus #33 üzenetére

    Jogos, nem is 14 év telt el, hanem 24. Még rosszabb.
    Am nem is az a vicc, hogy 24 év alatt nem tudtak mit kezdeni a problémával, hanem hogy hova jutottak azóta?!

    Ha kezeljük az összes sebezhetőséget, a béka segge alatt sincsenek, pedig azt gondolná az ember, hogy 24 év alatt fejlődtek is. Az AMD procik lehet, hogy a sebezhetőségek korai kezelése miatt nem tudtak olyan gyorsak lenni, mint az Intelesek, de azóta felfejlődtek annyira, hogy a sebezhetőséget okozó gyorsító eljárások nélkül is majdnem beérték az Inteles proccokat. És az Intel mit csinált ezalatt? Kiadott egy rakás új generációt, ami kb. csak számozásban tért el az előzőektől, mert miért ne?!

    Hát, én már csak ezért a hozzáállásért sem vennék többet Inteles procit. Persze nem vagyok naív, vszínűleg monopol helyzetben az AMD ugyanezt csinálná, de az Intel meg is csinálta, úh. most rájuk haragszom, nem is kicsit.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz #78600448 #39 üzenetére

    A gyártókat baromira nem érdekli, hogy egy cégnek mekkora a piaci részesedése. Őket csak az érdekli, hogy egy termék iránt mekkora a kereslet. Az AMD megtette az ő részét. Olyan processzorokat tervezett, amik felveszik a versenyt a konkurenciával. És igaz ez a szerverprocesszoraira, a gamer procikra, az asztali procikra, egyedül a low power szegmensbe nem tudtak még beszivárogni, de gyanítom, hogy a Renoir-al, és a Dali-val az is meglesz.

    A gond ott kezdődik, hogy az előítéletesség nagy úr. Tanultam pszichológiát, ha valakinek előítélete van valakivel/valamivel szemben, azt borzasztóan nehéz legyőzni. És sokakban még mindig az a tudat él, hogy az AMD f...s, pedig a ZEN magok már bebizonyították, hogy ez nagyon nincs így. A másik meg, hogy sajnos az Intel hajlamos tisztességtelen módszerekhez nyúlni a versenyelőnye fenntartása érdekében. Nyilván ritkán derülnek ki bizonyíthatóan az ilyen dolgok, de attól még mind tudjuk, hogy nem egy gyártót vesztegettek meg, hogy az ő termékeiket részesítsék előnyben. Olyannyira, hogy ha nem lennének konzolok, sztem lehet, hogy már AMD sem lenne, mert a konzol világ az egyetlen, ahol az Intelnek nincs érdekeltsége.

    Am jól mondtad, sokakat nem érdekel, mi van a gépben. De ha egy gyártó csak Intel proccal ad ki terméket, akkor nem is fog senki attól a gyártótól AMD-s gépet venni. Érdekes lenne. :D

  • #04824576

    törölt tag

    válasz #78600448 #41 üzenetére

    Oké, de amit írtam, az ettől nem változik. Készíthet az AMD SSD-ket, IOT eszközöket, vagy bármi mást. Még lehetnek azok jobbak is az Intel megoldásainál. Ha bármi miatt nem kellenek senkinek, akkor hiába.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hallador #53 üzenetére

    A teljes platformokkal az a gond, hogy az AMD-nek egyszerűen nincs rá pénze, és kapacitása. Hogy is lenne, mikor még a processzoraikat is bérgyártatják, mert nincs saját gyártósoruk?!

    A linux driverek hibái meg megint csak nem rajtuk múlik, mivel a linuxot nem egy vállalat fejleszti, ami számonkérhető lenne, hanem a magánszektor. Ha b...nak jó drivereket írni AMD-s gépekhez, akkor náluk tessék kopogtatni.

    Az AMD megteheti, hogy windows-ra saját drivert ír, mert az egy platform, és az emberek jelentős része azt használja. Linuxon viszont lehet, hogy két külön disztróra teljesen más driver kell. Ez megint csak kapacitáshiány. Nem tudnak mindennel foglalkozni.

    A kapacitáshiányon viszont éppen az segít, ha javul a piaci részesedésük, és lesz elég anyagi hátterük fejleszteni. Persze elvárhatod tőlük, hogy építsenek szarból várat, de már így is erőn felül teljesítenek. A többi rajtunk is múlik.

    Am a mobil részlegre kitérve: ott majd az igazi változást a Zen2 magok hozzák, a renoir és dali procikkal jövőre. Olyannyira, hogy a dali procik hatékonysága elvileg elég jó lenne, hogy a laptopokon kívül IOT eszközökbe is kerüljön. Az már más kérdés, hogy a gyártók fognak-e élni a lehetőséggel.

    Óóó, majdnem kimaradt. Hogy az első válaszodra is válaszoljak. AMD sebezhetőségek: Tudod, én a legújabb processzorok alatt konkrétan a ZEN2 magosokra gondoltam. Azok védettek az AMD, és az elemzőcégek szerint is az összes ismert támadás ellen. A sima ZEN magosok csak a legtöbb támadás ellen. Abban még voltak hibák, amit ugyanúgy szoftveresen kellett kezelni, mint Inteléknél. Szóval 2018-as cikket hiába linkelsz.

    [ Szerkesztve ]

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hallador #60 üzenetére

    Több témámhoz is csak azt válaszoltad, hogy "ez engem miért érdekeljen?" Pont azért, mert olyat vársz el tőlük, amihez anyagi források kellenek, amit viszont abból tudnak szerezni, hogy te megveszed a terméküket. A lottón sem fogsz nyerni, ha nem veszel lottószelvényt. Csak úgy ingyen semmit nem fognak a segged alá tolni, már bocs a szóhasználatért.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Plasticbomb #70 üzenetére

    Am nekem a linuxal sok subjektív problémám van. Értek a gépekhez. Bár erősen eltér a kezelése a windows-tól, ha nagyon akarom, meg tudnám szokni. De nem is akarom, mert baromira nem tetszik. Azért elég gáz, hogy hirtelen megbecsülni sem tudom, hány linux distro létezik, de még egyet sem láttam, aminek a GUI-ja akár csak kicsit is megfogott volna. Annál még az elkaszált win8-as full csempés GUI is jobban bejött, pedig az is egy f...s.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #76 üzenetére

    Windows-on am nem az a legnagyobb baj, hogy eldugták a vezérlőpultot, hanem az, hogy úgy vettem észre, elkezdtek leépíteni is. Legutóbb a régi képernyóbeállítási ablakot kerestem, mert egy frissen telepített windows asztaláról akartam leszedni a lomtár ikont, és a gépházban baromira nem találtam, hol lehet. De már most nincs regi képernyő beállítási ablak. Se vezérlőpultból, se keresőből nem adott rá semmit. Muszáj voltam rákeresni MS-ék honlapján, milyen kacifántos úton lehet a gépházból eljutni az asztali ikonok beállításáig. Pedig ez annyira alap dolog baszdki, hogy asztalon jobb klikkre is fel kellene dobnia. Szóval vannak gondok a windows-al. Nem tudom, hogy ha volt egy jól működő rendszerük ala win7, akkor mi a f...t kell ennyire erőltetni a változását?

  • #04824576

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #80 üzenetére

    Teljesen szubjektív, de nekem egyik linuxos GUI sem tetszik. Még a Zorin és Black Panther GUI-ja sem, pedig mindkettőt kifejezetten úgy reklámozzák, hogy a windows-hoz lehető legjobban hasonlítónak tervezték.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hcl #83 üzenetére

    Ezt hozzátettem, csak ezek szerint nem voltam egyértelmű. Én ennyire nem vagyok vaskalapos. Tény, hogy jól megszoktam a hagyományos windows felületet, és örülök is neki, hogy legalább részben visszatértek hozzá. Nagyon furcsa volt a merőben más win8, de azt azért elkezelgettem, pedig az aztán tényleg nagyon más volt. A linuxos GNU-kat viszont nem tudom megszokni. A fő részek, amik mindig szem előtt vannak, még csak csak, mert némelyik egész jól alakítható, de ha valaki nem csak böngészik, meg filmet néz, akkor azért nagy erőfeszítést igényel, hogy 1 hét próbálkozás után ne kukázza az egészet. Gondolom, hogy aki linuxon nevelkedett, annak az az átlátható, mert az már tudja, hogy mit hol keressen, de mondjuk ha valaki elé, aki még életében nem látott számítógépet, oda tennénk egy windowst, meg egy linuxot, biztos, hogy előbbivel boldogulna hamarabb.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz hcl #85 üzenetére

    Akit én személyesen ismerek, hogy linuxot használ, az már tinédzser korában is linuxot használt. Így értettem a linuxon nevelkedettet. Lehet, hogy előtte használt windows-os eszközt is az iskolában, vagy a szülei gépén, de fiatalon kezdte az ismerkedést a linuxal. Akkor még könnyebben megy. Minél idősebb valaki, annál nehezebben szokik meg új dolgokat.

    (#86) sh4d0w: Azt. :)

  • #04824576

    törölt tag

    Az "Akit én ismerek..." többes szám akart lenni. Csak tudod a magyar nyelv szépsége, hogy nem kell mereven ragaszkodni a nyelvi struktúrához, hogy értelmes mondat legyen, mint pl. az angolban, ahol pl ha fülről beszélünk, többes számban kell mondani, mert a fülből (jó esetben) kettő van. :D

    Na mindegy. A lényege a dolognak, hogy nálam ez nem csak nehezen szokás kérdése. Nagyobb változást is sikerült már megszoknom, de ez valahogy nem megy. Pedig nem 1-2 napot szántam rá, hogy megszokjam a linuxokat, de nem sikerült. Ez van. Nem mondom, hogy rossz, de egyszerűen nem való mindenkinek.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Plasticbomb #93 üzenetére

    Na, hát ez az.
    Direkt nem szidtam, és nem is szidom a linuxokat, mert azt azért tényleg nem mondhatom, hogy rosszak. De tény, hogy azokkal is rengeteg gond van. Csak más jellegűek.
    A legnagyobb gond talán az, hogy a program és játékfejlesztők elsődlegesen windows-ra készítik a termékeket, aztán vagy átportolják linuxra, vagy megpróbálják a linuxos koponyák átportolni több kevesebb sikerrel.

    Mondjuk én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nálam sem az update-ek, sem a programok nem akasztották még meg a windows-t, úh. az egyetlen dolog, amiért szidom őket, az agresszív stílusuk, ahogy tolnák le a torkomon a sz...raikat, amit adnak a rendszer mellé. Hányingerem van az edge-től, az outlooktól, a onedrive-tól, a microsoft fióktól (ja, igen, újabban csak online fiókkal enged be friss telepítés után -.-), az előtelepített skype-tól, facebook app-tól, ésatöbbi.

    Viszont ha telepítés után ezeket kilövöm, akkor elvagyok rajta, és nem kell azon gondolkodnom, hogy ha valami új programot, vagy játékot teszek fel, vajon fog-e rajta rendesen működni. Még ha van is rá megoldás, mert azért a linux felhasználók megoldanak mindent, és vszínűleg fórumon 5 perc alatt meglenne a nyitja, nincs kedvem vele bajlódnni.
    Ha kiadnának egy windows lite-ot, aminek a magja modern, de az ui-ja, és a szoftverkészlete olyan, mit a 7, na arra vevő lennék.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #113 üzenetére

    "...viszont flame mentes érdemi beszélgetés folyt ebben a témában, ami viszonylag ritka itt a PH!-n..." Az nem csak itt ritka sajnos. De hát értelmes vitákhoz értelmes emberek kellenek, akik felfogják, hogy nem baj, ha nem értünk egyet, a világ úgy is megy tovább.

    Ha nem erőltetünk semmit, és attól függetlenül, hogy nem fogadjuk el a másik érveiz, hajlandóak vagyunk meghallgatni, és átgondolni, nagyon üdítő beszélgetés kerekedhet, amiből akár még tanulhatunk is. :)

  • #04824576

    törölt tag

    válasz #32839680 #126 üzenetére

    Rossz példa.
    Versenyautót azért nem vesznek az emberek, mert nincs rá 0énzük. Am vennének.

Új hozzászólás Aktív témák