Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eldiablo

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz sh4d0w #35 üzenetére

    A tervezési hibákat nem CPU szinten javítják akkor eléggé valószínűnek tűnik, hogy nincs új dizájn, csak tűzoltás.

  • hallador

    addikt

    válasz sh4d0w #52 üzenetére

    Persze most bele lehet kötni mindenbe, nekem is volt olyan Acer One AMD c50-esem amin ment a Linux, csak másik ötvenen nem. Jó hogy levágtad a mondandóm lényegét... (Most mondanám hogy M.... os a "széles" látás, de akkor gondolom megsértődnél)... Sajnos a tények tények maradnak. Majd ha lesz egy értelmes platform, tehát platform nem csak processzor, akkor majd esetleg ez is terjedni fog....
    Amúgy meg gondolom amellett sikerült elmenned, hogy, ha platform szinten vásárolsz valamit, akkor az össze van fésülve firmwareileg, szoftverileg, többek között mert egy gyártótól jönnek a komponensek, amik több esetben is egy egységet alkothatnak... Nem kötelező módon.... Ugye az AMD-nek valamikor 2004-ben volt ilyenje utoljára.

    A cucc mellé rakott wifi nem a CPU gyártón múlik, hanem a laptopén egyébként.

    Ugye ismerőek, azok a szavak, hogy Centrino, vPro, vagy hasonlók... Remélhetőleg tudod, hogy ezek mit jelentenek... Bár nem kell elég csak megnyitni amit belinkeltem...

    Persze az, hogy neked egy inteles notebookban kellett egy WiFi-t cserélned az mindent eldönt...

    driverek az intelnél is szarok

    Ez nagyon egyszerű, felteszek egy Linuxot az inteles Probookomra/Vostromra/ThinkPademre, meg az előző 5 generációra is és megy . Felteszem ugyanezen generációk AMD-s verziójára, és gányolni kell. Na ez ennyire egyszerű...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • azbest

    félisten

    válasz sh4d0w #62 üzenetére

    Ezeknek a driveres dolgoknak nem sok köze van a procikhoz.

    A broadcom wifi felélesztéséhez a megfelelő helyre kell másolni egy txt fájlt, ami a konfigurációt tartalmazza [link]
    Nemrég egy gagyi, kínai chuwi hi8 tabletre telepített ubuntun élesztettem fel így egy másik fajta, alapból nem működő wifit.

    Az intel gpu-k esetén a 3 kijelző támogatást limitálja, hogy kettő darab órajelet tud biztosítani a gpu. Egy kell az lvds belépített kijelzőnek, ha használod. A vga és a hdmi / dvi is igényel órajelet. Megfelelő körülmények között, két azonos paraméterezésű felbontást használó kijelzőt is meg tud hajtani egy órajelről. A régebbi gpu-kkal nem próbáltam, de a t430-asról írtam a thinkpad topicban, hogy többféle kombinációban is használtam már 3 kijelzővel az abban lévő intel gpu-t. Három hdmi, két hdmi + vga, három dp... de lehet más is volt már... persze dokkoló is kellett a megfelelő számú kimenethez. Lehet az is menne, ha dokk nélkül vga + belső + natív dp képernyőt próbálnék, mert a natív dp-nek nem kell órajel. (Vagy aktív dp - hdmi átalakítóval is lehet próbálni)

    Az újabb gépekben dp alapú a beépített kijelző, így az nem foglal gpu órajelet. Másrészt 4k30Hz kijelzőt is meghajt dp porton át a hd4000 például. Win és linux alatt is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák