Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Marketing Bs... legfeljebb a memória vezérlő lehet okosabb. Például az NX bithez hasonlóan plusz információ használatával, hogy melyik process-hez tartozik a memóriaterület. Bár ha jól sejtem ez is főleg a cache-n belül szükséges, nem a teljes memóriára.

  • azbest

    félisten

    válasz Tigerclaw #27 üzenetére

    Az amd már sokat tanult a korábbi hibákból szerintem:

    korábban, a többmagosítás kapcsán az intel részben azért kente el a felfutóban lévő amd-t, mert az amd technológiai újítást akart tolni, míg az intel csak összetákolt több procit egy lapkára és kinevezte azt többmagos procinak. Most például az amd a chiplet megoldással ugyanígy keni el az intel száját. Meg persze arra is nagyon figyelni kell, hogy az amd tudja szállítani a termékeket, ne legyen kapacitásproblémája, mint máskor, amikor felfelé ívelt a szekér.

    Az intel annó több esetben is valószínűleg azért maradt a top ágazatban, mert lehet nem ő volt a legjobb épp, vagy a legjobb ár-telesítményű, de tudott elegendő darabot szállítani. Mostanában ezzel is voltak azért gondjaik nekik is.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz hallador #59 üzenetére

    azok híroldalak, amelyek lehozták ugyanazt a hírt. De nem várom el, hogy bármit felfogj belőle, mert a harmadik linked, amit te tették be is téged cáfol. Gondolom nem beszélni same in english-t.

    Manipuláció az egész, egy kamu cégtől, s a sebezhetőségek abból állanak, hogy ha már eleve korlátlan a hozzáférésed a géphez és így lecseréled a bios-t és a firmware-t másra, akkor az a csere után sebezhető lehet :D

    Szóval hagyjuk a süketelést és a buta flémelést.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz sh4d0w #62 üzenetére

    Ezeknek a driveres dolgoknak nem sok köze van a procikhoz.

    A broadcom wifi felélesztéséhez a megfelelő helyre kell másolni egy txt fájlt, ami a konfigurációt tartalmazza [link]
    Nemrég egy gagyi, kínai chuwi hi8 tabletre telepített ubuntun élesztettem fel így egy másik fajta, alapból nem működő wifit.

    Az intel gpu-k esetén a 3 kijelző támogatást limitálja, hogy kettő darab órajelet tud biztosítani a gpu. Egy kell az lvds belépített kijelzőnek, ha használod. A vga és a hdmi / dvi is igényel órajelet. Megfelelő körülmények között, két azonos paraméterezésű felbontást használó kijelzőt is meg tud hajtani egy órajelről. A régebbi gpu-kkal nem próbáltam, de a t430-asról írtam a thinkpad topicban, hogy többféle kombinációban is használtam már 3 kijelzővel az abban lévő intel gpu-t. Három hdmi, két hdmi + vga, három dp... de lehet más is volt már... persze dokkoló is kellett a megfelelő számú kimenethez. Lehet az is menne, ha dokk nélkül vga + belső + natív dp képernyőt próbálnék, mert a natív dp-nek nem kell órajel. (Vagy aktív dp - hdmi átalakítóval is lehet próbálni)

    Az újabb gépekben dp alapú a beépített kijelző, így az nem foglal gpu órajelet. Másrészt 4k30Hz kijelzőt is meghajt dp porton át a hd4000 például. Win és linux alatt is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák