Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #3 üzenetére

    Közben az új AMD processzorok meg hardveresen védettek az összes sebezhetőség ellen

    Researchers Say AMD Processors Have Serious Vulnerabilities and Backdoors

    AMD allegedly has its own Spectre-like security flaws

    Linus Torvalds casts shade on CTS Labs' AMD CPU flaw disclosure

    Jó látni, hogy a természetesnek vett trehányságot arra felé még mindig nem tántorítják el a tények...

    Hát az Intel féle sebezhetőség éppen nem, de minden más meg igen...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz hokuszpk #47 üzenetére

    Ok, ez az egyik, a többi? Azért azt ne akarja egy "jól" szituált emberke sem, hogy az AMD a non plusz ultra. Jelen pillanatban én annyit látok, hogy az AMD a processzoron felül semmit nem fejleszt. Na most ez a mai világban kevés elég sok helyre.. Pl a mobil/notebook platformokhoz. Oda kellene más is. A szerver piacot még megfoghatja, csak ott meg az lesz a baj, hogy ha nem zöldmezős a beruházás, akkor akkor nem rúg labdába. Szóval annyira nem rózsás a helyzet. Ha esetleg majd képesek lesznek előállni komplett platformokkal is, nem csak egy jó processzorral, akkor lesz AMD-s notebookom.... PC-m. Addig meg hiába fikázza bárki az Intel-t sajnos az Intel működik. Az AMD-nek meg van egy jó processzora, ami ráadásul notebook fronton pont nem igaz. PC fronton még csak, csak, szerver fronton, csak akkor ha zöld mezős. Ha nem akkor sajnos elég rizikós.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz CPT.Pirk #50 üzenetére

    Egyszerűen nem felel meg egy bizonyos szint feletti nagyvállalatokhoz. Nem managelhető központosítva, nincs egy értelmes LAN/WiFi hozzá. Vagy mindenhol támogatja a Linuxot/ChromeOS-t vagy épp attól függ sikerült-e összelegózni egy értelmesebb konfigot vagy nem. Driverek minősége? Kb ott tartanak, mint 10 éve az inteles laptopok kompatibilitásban.

    Azért az inteles gépek esetében nem nagyon kell azon gondolkodni akár egy Small Business gép kategóriától felfelé, hogy vajon menni fog rajta az adott oprendszer, mert menni fog. Az AMD-s gépek esetében ez nem ennyire fehér.

    A Processzor még nem lenne rossz, bár teljesítményben nem érik el az intelt mobil platformon, nyilván ennek történelmi okai is vannak.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz sh4d0w #52 üzenetére

    Persze most bele lehet kötni mindenbe, nekem is volt olyan Acer One AMD c50-esem amin ment a Linux, csak másik ötvenen nem. Jó hogy levágtad a mondandóm lényegét... (Most mondanám hogy M.... os a "széles" látás, de akkor gondolom megsértődnél)... Sajnos a tények tények maradnak. Majd ha lesz egy értelmes platform, tehát platform nem csak processzor, akkor majd esetleg ez is terjedni fog....
    Amúgy meg gondolom amellett sikerült elmenned, hogy, ha platform szinten vásárolsz valamit, akkor az össze van fésülve firmwareileg, szoftverileg, többek között mert egy gyártótól jönnek a komponensek, amik több esetben is egy egységet alkothatnak... Nem kötelező módon.... Ugye az AMD-nek valamikor 2004-ben volt ilyenje utoljára.

    A cucc mellé rakott wifi nem a CPU gyártón múlik, hanem a laptopén egyébként.

    Ugye ismerőek, azok a szavak, hogy Centrino, vPro, vagy hasonlók... Remélhetőleg tudod, hogy ezek mit jelentenek... Bár nem kell elég csak megnyitni amit belinkeltem...

    Persze az, hogy neked egy inteles notebookban kellett egy WiFi-t cserélned az mindent eldönt...

    driverek az intelnél is szarok

    Ez nagyon egyszerű, felteszek egy Linuxot az inteles Probookomra/Vostromra/ThinkPademre, meg az előző 5 generációra is és megy . Felteszem ugyanezen generációk AMD-s verziójára, és gányolni kell. Na ez ennyire egyszerű...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz DraXoN #58 üzenetére

    Tehát ebből adódóan a CNET, és a többi sem valódi... Mert ugye nem csak azt linkeltem be, pont azért hogy ne lehessen belekötni, tévedtem.

    (#54) MeszesKPT

    Miért notebook-ba mit fejleszt még? VGA-t rendben igen, és még? Flash-t ja hát az pont itt nem fontos, és még? Játékkonzol platformokat OK, és akkor miben is segít nekem abban, ha egy egységes gépet akarok? Te is kivetted a lényeget...

    Jó veletek beszélgetni, mintha a Békemeneten lennék, aki nem lép egyszerre... :R

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz G4ga #56 üzenetére

    Az hogy megpróbáljuk megmagyarázni, hogy itt ott még köszönő viszonyban sincs az Amd az Intelel szemben még nem változtat azon hogy ideje lenne Inteleknél felébredni és elkezdeni érdemleges dolgokkal foglalkozni nem pedig a meglévőt fényezni.

    Jogos a dolog, ez nem is vitatéma.

    Kereskedelemben dolgozom és tapasztalom, hogy a marketingen kívül nincs már ütő kártya az intelnél asztali fronton.

    Ott valóban érdemes AMD-t venni. Amúgy egyetértek veled, én is örülnék, ha lenne konkurenciája a másiknak, mert azzal csak mi vásárlók járnánk jól.

    (#57) Startup

    A teljes platformokkal az a gond, hogy az AMD-nek egyszerűen nincs rá pénze, és kapacitása. Hogy is lenne, mikor még a processzoraikat is bérgyártatják, mert nincs saját gyártósoruk?!

    Ha én egy vásárló vagyok, akkor engem ez miért kellene, hogy érdekeljen?

    A linux driverek hibái meg megint csak nem rajtuk múlik, mivel a linuxot nem egy vállalat fejleszti, ami számonkérhető lenne, hanem a magánszektor. Ha b...nak jó drivereket írni AMD-s gépekhez, akkor náluk tessék kopogtatni.

    Ha nincs megfelelő profit, akkor miért kellene ezzel foglalkozniuk?

    Az AMD megteheti, hogy windows-ra saját drivert ír, mert az egy platform, és az emberek jelentős része azt használja. Linuxon viszont lehet, hogy két külön disztróra teljesen más driver kell. Ez megint csak kapacitáshiány. Nem tudnak mindennel foglalkozni.

    Ez engem miért kellene, vagy egy 12000 fős fejlesztőcéget érdekelnie?

    A kapacitáshiányon viszont éppen az segít, ha javul a piaci részesedésük, és lesz elég anyagi hátterük fejleszteni. Persze elvárhatod tőlük, hogy építsenek szarból várat, de már így is erőn felül teljesítenek. A többi rajtunk is múlik.

    Egyelőre az AMD-nek amit én pl vennék tőlük, nincs olyan platformja, mint a C-50, C-60 volt, ugye minden N4100, N4200, N5000-e épül ami hasonló. Vennék üzleti gépet is, csak mindek, ha minden kernel frissítéskor megborul? Ez platform kérdés.

    Am a mobil részlegre kitérve: ott majd az igazi változást a Zen2 magok hozzák, a renoir és dali procikkal jövőre. Olyannyira, hogy a dali procik hatékonysága elvileg elég jó lenne, hogy a laptopokon kívül IOT eszközökbe is kerüljön. Az már más kérdés, hogy a gyártók fognak-e élni a lehetőséggel.

    Én is remélem, hogy jó lesz. Sajnos még csak a Picasso refresh van kinn.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz MeszesKPT #66 üzenetére

    Figyu Te kötözködni jöttél, minek menjek bele teljesen feleslege vitákba? Neked erre van időd azért vagy itt...

    (#65) azbest

    Én sem várom el, hogy megértsd mi a probléma ezzel amit írtam, jó van az... Mint nálad általában...

    (#62) sh4d0w

    Na hát az van, hogy céges T400-on szívtam az intel VGA driverével Ubuntu alatt, mert nem kezelt 3 kijelzőt, néhány hete megint előkerült másnál vmi gond, vmelyik Linuxos topicban ott van.

    Mivel a platform maga csak Third Party eszközzel támogatja a 3 kijelzőt C2D platformon, mivel azt a Haswell-ben jelent meg ami a Te esetedben a T440-et jelenti... Ez nem csak Linuxon nem sehol... Mivel a hardver nem tudja... Dedikált VGA-val, és megfelelő dokkolóval igen.

    Vagy megemlíthetem főnököm esetét, 18.04-gyel nem megy a wifije az X260-ban

    Az jó, mert nekünk meg igen, minden probléma nélkül. Tehát ha nem megy BCM4356 WiFi ami nem platformos, akkor az majdnemhogy mindenki hibája, csak azé nem aki megvette a notebookot? Nekünk van olyan ügyfelünk, ahol 200 ilyen gép van Linux-al mind megy... Igaz Intel WiFi... Valóban 50 euró-val drágább volt mint a Broadcom-os... Pont az ilyenek miatt nem megy az AMD-s sem... Nem véletlenül tesznek a komolyabb AMD-s notebookokba is Intel WiFi-t...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #73 üzenetére

    És a használat is kényelmetlen.

    Ugyanígy vagyok én a Windows-al. Kényelmetlen lassú megbízhatatlan húzza az időmet feleslegesen... Cserébe csili vili... Kinek mi a fontos.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz hokuszpk #116 üzenetére

    Egy rendszergazda/rendszermérnök el szokta olvasni a frissítéshez tartozó technikai kiadás infót, vagy legalább a release notes-ot, ahol pongyolán de le van írva mi változott, hogy nem olvassa el mit okoz a frissítés, vagy milyen release-k vannak benne az nem az oprendszer hibája. Semmilyen rendszeren nem csinálunk ilyet. A bug az más kérdés, de azt javítani szokták.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák