Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobak77

    aktív tag

    válasz jacis #42 üzenetére

    Szeretném a sokat tudó, tájékozott hozzászólótól megtudni (de bárki segíthet neki), hogy milyen is egy "korszerű" telefon. Nekem - személy szerint - volt szerencsém huzamosabban használni Samsung Galaxy S-t és iPhone 4-et is, de saját célra inkább maradtam a Nokiánál (C7). Amennyiben vkit érdekel az okok a következők voltak:

    - Galaxy: nagyon jó alap, megfelelően szabad is, de egy telefont - mégha nem csupán telefonként használom, hanem általános hordozható kommunikációs eszközként - leginkább használni szeretnék, nem pedig "testreszabni", állítgatni, ROM-ot cserélni, stb.
    - iPhone: már az elv is kiveri nálam a biztosítékot, hogy egy 200+ -os telónál alap (legalábbis más gyártóknál alap) funkciókért pluszpénzt kelljen kiadnom, vagy hackelnem kelljen. Lassan már a gépnél is leszokok a warezről, erre egy aranyárban árult telefon nem lesz teljes értékű enélkül? Ja, szokták mondani, hogy szép a kijelző... tényleg. És? Van 16-32 GB tárhelyem, de + szoftver nélkül nem tudok egy fájlt, vagy pár fotót átdobni rá? Vagy a szutyok itunes nélkül leszedni? Akkor minek van?

    - android+ios: lassan netbookok hosszabb üzemidővel rendelkeznek, mint ezek a "korszerű" telefonok. Lehet túl régóta mobilozok (saját előfizetésem 1996 óta van), de engem a "hőskorra" emlékeztetnek ezek az üzemidők. Amikor a 2110-es Nokiát munkahelyen és otthon is töltős bölcsőben kellett tartani, hogy a normál akksival kibírjon egy teljes napot... azt hittem ezt már magunk mögött hagytuk, de ezek a céltalan miniszámítógépek visszahozták ezt.

    Én köszönöm, de nem kérek belőle! Nálam a minimálisan elfogadható akkus üzemidő 2 nap (gyakorlatban!), de jobb, ha több.
    Van benne navigáció (igen, nekem ez is fontos!), használható fényképező (komolyabb fotózásra sem az Iphone, sem más mobil nem alkalmas, kompakt helyett lődözni, meg az EDOF is megfelelő!), jönnek-mennek, frissülnek a mailek, szinkronizálódnak a naptárbejegyzések, a rendszer működése folyamatos.
    És mindezt ALAPBÓL, dobozból kivéve tudja!
    Ezt ma csak a Nokia adja meg.

    Szóval várom a lelkes fikázók magyarázatát, hogy milyen kompromisszumokkal kell kötelezően együttélnem azért, hogy korszerű telefon használója lehessek.

    ui annak, aki eddig eljutott: nem célom flame indítása, csak annyi, hogy a fröcsögők szemét felnyissam: különböző preferenciák vannak, amelyeknek különböző készülékek a LEGMEGFELELŐBBEK!

  • Kobak77

    aktív tag

    válasz Inarus #46 üzenetére

    De, tudja .... feleennyi üzemidővel :(. Ráadásul ha azonos anyagminőséget keresek, akkor drágábban.

Új hozzászólás Aktív témák