Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Bici #16 üzenetére

    Hard Disk Sentinel / Teljesítmény fül (persze a Win-nel együtt célszerű a programot indítani, és akkor jól meg lehet becsülni az értékeket, persze az oprendszer betöltése közbeni I/O műveleteket így sem számolja). SMART-ban ez nem tárolódik HDDknél, ha jól tudom, de biztos lehetne olyan firmware-t írni, ami ezt számon tartja egy külön memórián a nyákra szerelve.

    Én is várom már az SSD-ket, de még egy oldalról hiányos és hézagos a dolog: a vezető oprendszerekbe bele kéne integrálni egy olyan fájlrendszert, ami kíméli a flash alapú tárolókat. Ha jól tudom, most csak a virtuális memória kikapcsolásával lehet ezt elérni pl. Win XP alatt. Talán a Win7 már alapból támogatni fogja (meg elvileg addig már úgyis elavult lesz az NTFS Win alatt is), a Vistához meg kiadnak javítást, és ez időben talán pont egybeesik majd az SSD-k térhódításával. Linux alatt nem tudom, mi a helyzet, melyik fájlrendszer "SSD-barát", bár gondolom most előrébb jár a Linux ilyen téren (már csak abból kiindulva, hogy szeret mindent a memóriában tartani és az utolsó pillanatban vinyóra írni és keveset swappel, valamint Linuxba sokkal könnyebben integrálható egy új fájlrendszer és mintha hallottam volna olyat, hogy kifejezetten flash alapú tárolókhoz van már optimális fájlrendszer Linux alatt).

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz Bici #19 üzenetére

    ill. még a Win-be épített Teljesítmény/Rendszermonitor modul a Felügyeleti eszközökben, csak ő mindig az aktuális értékeket mutatja, de logolásra is lehet bírni

    tény, hogy a HD Sentinel egyszerűbb

Új hozzászólás Aktív témák