Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs_Laci

    senior tag

    válasz szab.tam #3 üzenetére

    Ez amúgy manapság nem egy triviális kérdés :D Egy angol cikk elég jól kifejti, de a lényegét megpróbálom leírni.

    Régen a legkisebb még optikailag leképezhető és utána alakítható egység méretét jelentette. Máshogy fogalmazva eredetileg a legkisebb funkcióval bíró egység mérete volt ami általában a kapuelektróda szélességét jelentette egy MOS tranzisztor esetén.

    Aztán már 350nm környékén elkezdett inkább csak egy elnevezés lenni, mert pl optikailag bár nem tudtak 380nm-nél keskenyebbet leképezni és feldolgozni, az eljárás végén a tranzisztor különféle trükkök segítségével úgy viselkedett mintha simán 350nm-el képezték volna le. Ez az eltérés azóta folyamatosan nőtt, főleg, hogy egy több 100nm-es hullámhosszú fénnyel kell leképezni 2x nm-t manapság.

    Szóval manapság inkább az eljárásokat nevezik el, és nehezen köthető fizikai mérethez. Persze a különféle trükkökkel létrehozott funckcióval bíró legkisebb egységet méretét próbálják jellemezni vele valahogy.

    Egyébként meg itt egy remek videó arról, hogy milyen lépések is vannak egy chipgyártás során. Itt látható az a cucc is amivel vagdosság a chipeket a végén. (10:00 körül)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák