Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz #95904256 #34 üzenetére

    mert eleve nem tudod a lézer hullámhosszát ami a bulin megy. Többféle hullámhosszal nyomják. Egy ipari szemüveg is egy bizonyos hullámhossz ellen véd.

    Szal tévhit hogy UV szűrő, meg polárszűrő meg akármi megvédi a szenzort.

    Szerintem amúgy a szemre is káros simán... Csak rövid ideig tartó expozíciót kap a szem, (elvileg 1 mW alatt 100%, hogy nem káros...de ezek a lézerek 5-80 mW között vannak, sőt előfordul erősebb is mint itt a példában már lézersó típus) Ezeknél meg van adva egy nagyobb szórás, így a retinára kevesebb sugárzás jut.

    Ellenben szerintem fasság, és ha nem is láthatóan, de biztos valamilyen mértékben megégeti a retinát... hosszabb távon okozhat bajokat ha összeadódnak ezek a sérülések.. de persze fontosabb a látvány a dizsiben cöhh :D

    Biztonsági szakember nekem azt mondta anno, hogy csak ha távcsővel vagy optikán keresztül nézed, akkor okozhat látáskárosodást. Ezért a fotósoknak fokozottan kell vigyázni, aki DSLR-el tolja. A tükör a szemébe nyomja a sugarat és nem a szenzorra (oda csak pl 1/30-ad sec-ig megy)

    Benhill: Sztem egy telefon "objektívjét" lehet felesleges hasonlítani pl egy 1000 grammos több lencsetagból álló objektvhez. Utóbbi sokkal több fényt gyűjt össze.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák