Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Lacccca87 #2 üzenetére

    Elvileg lehetne pozicionálni a hangot, erről szóltak régebbi cikkek.
    De sok értelme nincs csak nagy panelnél. Itt még az elefant által írt sztereo is elég közel van egymáshoz. Avagy majd végre értelmet nyernek a 32:9 panelek. :D

    Már mindent leírtak előttem: Ha a hangja jobb mint két kis bögrének ÉS olcsó is, akkor érhet valamit.
    Ellenkező esetben:
    1. Az igényes vevő megveszi a jól szóló hangfalat.
    2. Az igénytelennek meg jó a beépített cucc is, ha ez drágább lesz.
    3. Valami jelentős plusszt nyújt az áráért: na ez nem fog menni szerintem a méretéből adódóan.
    4. Esetleg aki nagyon a dizájnra vagy praktikumra megy és számít, hogy ne kerüljön ki még két 10x10cm-es hangfal vagy -5mm a TV-ből. De ez meg nagyon kis réteg lesz akinek megéri a felárat.
    És akkor még ott van a kérdés, hogy hogyan hat az élettartamra. Az elektronikát ki tudják - szerintem fogják is - költöztetni a TV-ből, de a panel rezegtetése attól még gázos lehet. elvileg kellene amplitúdó is, nekem még az is kérdéses, hogy mennyire fog "hullámozni" a kép ettől ránézésre.

  • sb

    veterán

    válasz Apone33 #12 üzenetére

    Én már monitort is így nézek csak, hogy legyen benne vmi 2x1-2W zörgető.
    Egyszerűen többre nincs igényem, kinőttem belőle. Filmet nem azon nézek, játékból kinőttem, arra viszont tök jó, hogy ne legyen még 2 doboz meg kábelek ott a környéken. Sokkal többet ér hasznosságban már ez. :)

    Hogy TV és film mellé miért nem vesznek az emberek külön hangfalat? Arra sincs sok esetben igény/lehetőség.
    Nálunk pl. kicsi a gyerek, mik az opciók? Otthon van nyilván vagy ébren, vagy alszik. Ha alszik akkor eleve nincs hangoskodás. Ha ébren akkor meg film+TV nincs. Kör bezárva. Persze már óvoda is képbe jön, de ugye anyu-apu akkor meg dolgozik, nem nyaralás miatt jár a gyerek oviba. :D
    Most BT fülesen megy... ami nyilván mindenki szerint szentségtörés de hát vagy ez van vagy semmi. :)

    De pl. sima TV nézésre amúgy se kapcsolnék be hangfalat. Túl sok szerintem normál használatra egy rendes, magas, mélyet is nyomó cucc a híradóhoz meg a spektrumhoz. Autóban is jobb hangfal van mégis lecsavarom a mélyet mert zavaró sima szöveghez, hogy folyamatosan dübörög valami.

    Aztán a harmadik aspektusa a dolognak, hogy pl. én társasházban is letörném a kezét annak aki így nézi a filmeket és a szomszédot zavarja. Vagy csak úgy magában, vagy mondjuk ugyanúgy kisgyerekkel: goto 1. pont.
    Én pl. társasházban igazából a kis belépő-belépő szintet megütő Genius 5.1 fadobozos cuccot is igen ritkán kapcsoltam be mert valahogy nem volt "kényelmes" a lakóközösség közepén.

    Ha valami jobb hang kell ott a füles.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Ribi #36 üzenetére

    Biztos hülye vagyok, de ahány nem bögrecuccot hallottam, valahogy a végeredmény mindig hangosabb lett.
    Lásd amit írtam is: basszusok. ami egy beépített hangcuccnál vélhetően hiányzik, egy erősítős rendszerben meg dübörög alatta, mivel a lényege, hogy legyen basszus is. Hangosabb vagy nem?
    A példa ki lett sarkítva, ha épp nem a beszédhang miatt van mély (de ugye abban is van/lehet azért) akkor képzelj oda egy háttérzenét a beszélgetés alá pl.

    Másik: Filmek (de akár lehet ez is egy reklámos/bemondós/főcímes/szignálos TV vagy rádiósműsor) és a dinamikatartományuk. Ha nem normalizálod le durván akkor mindenképp hangosabb. Robbanás vs szobában beszélgetés, hírek vs reklám/szignál. Utána indul a zene, jön a basszus.

    Vagy le kell tekerni mindent, mélyet, magasat, normalizálni az egészet és akkor meg szól ahogy szól... közelebb a prüntyügőkhöz. Szerintem nem ez egy komolyabb cucc normális használata, nem is találkoztam még olyannal aki így használta volna.

  • sb

    veterán

    válasz #72042496 #43 üzenetére

    Panelben kb. semmit nem hallottam ahhoz képest ami 2-3 újépítésűben volt. Ott tényleg minden áthallatszott. Vicc.

    @Lacccca87
    Ha PC-ről filmezel akkor erre van megoldás több audio dekóderben is. Lehet állítgatni mit hova keverjen és mennyire normalizálja a hangot. Én használtam régen mert tényleg használhatatlan ha teljes dinamikatartományban hallgatja az ember. Vagy marad a suttogás + ablaküveget kiütő robbanás. Csak igazán használható tartományban meg pont az ellenkezője jön össze sokszor: a robbanás is csak egy kis pukk lesz. :D

    @Ribi:
    Szerintem érted miről beszélek: mindkét véglet rossz, de egyszerűen a nagyobb dinamikatartomány, "több hang" egyszerűen sok esetben nem kivitelezhető, nem is kényelmes/élvezhető. Fülesen se jön át negyed hangerőn és némileg normalizálva (egy szarabb füles által) egy normális zene sem amiben van dinamika. Ezek fizikailag kicsit kizárják egymást. A több viszont sok hétköznapi esetben egyszerűen sok. Lásd rádióhallgatás amit írtam, stb... Sonys hangszórók mellé beülve zavaró volt ugyanaz a szöveg mögött háttérzene ami másik cuccon fel se tűnt, hogy valami megy a háttérben. :D De ugyanez igaz mondjuk háttértévézésre is. Szolidan megy, sokszor oldja a nyomasztó csendet. Ha dübörög és ciripel akkor meg azt veszed észre, hogy 2-3 óra után baromi jól esik a csend. :)
    Lehet - valószínű - hogy a mi (én) idegrendszerünk se bírja hosszabb távon, mint a kisgyerekeké. :D

    @Apone33
    Így értem és jogos. Ha valaki tisztában van vele, hogy mire kell neki és mit tud a cucc az a korrekt.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Ribi #52 üzenetére

    Pedig már egyszer elismerted, hogy van igazság abban amit írok.

    Egy jobb minőségű hang mindig nagyobb frekitartományú. Ha csak egy frekin prüntyög akkor az nem az.
    Ha többön akkor mindenképp "több hang" jön ki a cuccból mint egy bögréből. Így nagyon egyszerűen fogalmazva. Jó hangcuccból olyan mélyek, magasak szólnak amik egy gyengéből egyszerűen kimaradnak.

    A másik pedig a széles dinamikatartomány kezelése. Ez is minőségi jellemző mivel a jelszint-torzítás arány határozza meg mennyire tud széles tartományban hangot kiadni zörej helyett.

    Mindből oda lyukadunk ki, hogy egy minőségi hangkeltő szélesebb frekvencia- és hangerőtartományban tud működni... amit utána nyilván nem használunk és ugyanabban a freki/hangerőtartományban használjuk mint az 5Ft-os szettet. Logikus. :)

    A fáraszt-nem fáraszt részt nem érted. Attól, hogy van olyan szarul szóló cucc ami jobban fáraszt még alapesetben maga a tökéletes hangzás is fáraszthat. Maga az információ, vagyis a feldolgozása, hiszen az agy közben csinál valamit. Direkt hoztam a gyerekes példát, ott tök mindegy a minőség, egyszerűen maga az idegi alapú érzékelés/feldolgozás fárasztja. nagyon leegyszerűsítve az, hogy "néz ki a fejéből" vagy hall valamit. Itt is nyilván több az inger ha "több a hang".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák