Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacccca87

    őstag

    válasz sb #37 üzenetére

    Én mondjuk kifejezetten utálom hogy manapság nem lehet megnézni egy filmet este mert vagy üvölt a robbanások meg egyéb akciójeleneteknél vagy pont elfogadható de akkor meg a beszédet alig érteni, főleg akkor ha idegen nyelv. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Ribi

    nagyúr

    válasz sb #37 üzenetére

    Bögreszettek tipikusan 6 colos "mélynyomóit" úgy állítják be, hogy amint jön valami ami bekapcsolja akkor HRRRRR HRRR klaffog szerencsétlen, mert a 6 colos kb középnek elmegy. De mélyet nem ad ki.
    Szóval nálad még mindig a hangerő a gond és nem a mély. Nálad az a gond, hogy ha hangos. Emiatt felesleges rendes hangcucc is. De ez ne legyen már a hangcucc hibája.
    Mind1, értem mire gondolsz. Nálam más a szitu. Amikor polc hangszóróval nézek filmet akkor tudom azzal nézni és pont azért nézem, hogy adjon a hang is élményt, ne csak úgy szóljon Szétnormalizálva. Fülessel megintcsak úgy tekerem a hangerőt ahogy akarom, mást nem zavarok és meg van oldva. Én sírva fakadok rendszerint amikor a TVben valami szétnormalizált filmet adnak és semmi élményt nem nyújt hang szempontjából. Mások az igények. De egyelőre nem az vesz majd ilyen oled TV-t aki a rexet meg hiradot nézi rajta. Őket meg baromira nem zavarja az sem, hogy nem is OLED, meg hogy vastag, és van benne hangszóró. Szóval szerintem még mindig más igényekhez terveznek felesleges dolgokat. Lehet ha kiforrja magát és 10 év múlva majd minden oled lesz és az elektronika tényleg annyira kicsi, hogy csak a hangszóró miatt lenne nagy az egész akkor oké. De most még csak techdemo.
    Szűlők néha nézik az M akárhányon az akármilyen zenei vetélkedőt (nem megaszart) és ott belővik a hifit, álló hangfal stb. Na ott is torzul a fejem, hogy elvileg direkt hangmérnökön sokat mókoltak, hogy jól átjöjjön a hang, ehhez képest siralmas. Szóval mostani TV adás miatt tényleg felesleges bármilyen minőségi hangcucc.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák