Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #72042496 #43 üzenetére

    Panelben kb. semmit nem hallottam ahhoz képest ami 2-3 újépítésűben volt. Ott tényleg minden áthallatszott. Vicc.

    @Lacccca87
    Ha PC-ről filmezel akkor erre van megoldás több audio dekóderben is. Lehet állítgatni mit hova keverjen és mennyire normalizálja a hangot. Én használtam régen mert tényleg használhatatlan ha teljes dinamikatartományban hallgatja az ember. Vagy marad a suttogás + ablaküveget kiütő robbanás. Csak igazán használható tartományban meg pont az ellenkezője jön össze sokszor: a robbanás is csak egy kis pukk lesz. :D

    @Ribi:
    Szerintem érted miről beszélek: mindkét véglet rossz, de egyszerűen a nagyobb dinamikatartomány, "több hang" egyszerűen sok esetben nem kivitelezhető, nem is kényelmes/élvezhető. Fülesen se jön át negyed hangerőn és némileg normalizálva (egy szarabb füles által) egy normális zene sem amiben van dinamika. Ezek fizikailag kicsit kizárják egymást. A több viszont sok hétköznapi esetben egyszerűen sok. Lásd rádióhallgatás amit írtam, stb... Sonys hangszórók mellé beülve zavaró volt ugyanaz a szöveg mögött háttérzene ami másik cuccon fel se tűnt, hogy valami megy a háttérben. :D De ugyanez igaz mondjuk háttértévézésre is. Szolidan megy, sokszor oldja a nyomasztó csendet. Ha dübörög és ciripel akkor meg azt veszed észre, hogy 2-3 óra után baromi jól esik a csend. :)
    Lehet - valószínű - hogy a mi (én) idegrendszerünk se bírja hosszabb távon, mint a kisgyerekeké. :D

    @Apone33
    Így értem és jogos. Ha valaki tisztában van vele, hogy mire kell neki és mit tud a cucc az a korrekt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák