Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Raymond #37 üzenetére

    TV-knél hatalmas segítség volt a 3D elterjedésének oldalán, hogy gyakorlatilag ugyan azt a készüléket kellett csak megtoldani egy viszonylag olcsón gyártható opcionális szemüveggel (mondjuk kellett a natív >=100Hz-es panel és a BlueTooth rádió + a firmware támogatás [esetleg új, erre optimalizált panel drive mode a PDP-nél], esetleg még extra polárszűrő is a panel elé [LG LCD], de semmi radikális, drasztikus átalakítás és így plusz költség nem volt), amiért eleinte próbálhattak prémium árat is kérni, de később ha akartad, ha nem, a középkategóriától kezdve kötelezően megkaptak, akár "ingyen" szemüvegekkel, ami erősen motiválhatott arra, hogy kipróbáld és megszokd a hátrányait, megpróbáld értékelni az előnyeit.

    Mégsem kellett igazán az embereknek. Néhány év tapasztalatából (saját + mások beszámolóiból) nekem is az volt a konklúzióm, hogy nagy átlagban és összességében kicsit többet vesz el az élményből, mint amit hozzáad (ebben a mérlegelésben benne van a könnyű kis szemüveg viselésének a kellemetlensége is, ami sisaknál sokkal nagyobb gond lehet).

    A sisak sokkal specifikusabb. Alapvetően csak erre gyártják, erre veszed, és nem nagyon tudod kényelmesen, erős kompromisszumoktól mentesen másra használni. Egy sisak egyszerre csak egy embert tud kiszolgálni, és higénia-mániás emberek közt felváltva sem tud többet (olyannal nyilván kérdés nélkül megoszthatod, akivel akár testnedveket is cserélsz/nél, de távolabbi ismerősökkel, nem kvázi-családtagként / közeli barátként kezelt lakótársakkal/látogatókkal szerintem már sokan elgondolkoznak majd).

    Aztán ott lesz még a társadalmi elfogadottság. Én "nerd / geek" szelleműnek tartottam magam, de nekem kezd kicsit sok lenni, hogy sisakot öltsek magamra. Például elgondolkozom, hogy akkor már inkább beülök egy élő szerepjáték körbe (élő személyek a valóságban, mesélővel, papírlapokkal, stb), mint hogy ilyen sisakot öltsek játékhoz. Vagy elkezdek újra moziba járni, tehát átvedlek egy "maradi" nagypapiba, aki nosztalgiából leragadt egy bizonyos technológiánál (lassan elég öreg leszek az ilyesmihez :D).
    Én csak úgy tudnám elképzelni, hogy nyitásérzékelő lenne az ajtón, és azonnal lekapcsol a VR cucc, ha kinyílik, különben frusztrálna, hogy bárki "mellém osonhat" (mindegy, hogy azért, mert ott lakik, vagy rá van bízva egy kulcs, vagy betört a főbejáraton... nem szeretném kiszolgáltatva érezni magam... de ez meg már talán túl elszigetelt érzés :))).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák