Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tino

    csendes tag

    válasz berVi #12 üzenetére

    A cikk nem kernelekről beszél, hanem, hogy azokat az architektúrában milyen szinten futtassa... olvasd át mégegyszer.

    Már csak azért is, mert az operációs rendszeren belül a CPU-val azonos elérhetőségi szintre kerülnének a gyorsítók azáltal, hogy az alkalmazás a CPU segítsége nélkül is képes lenne programot futtatni rajtuk.

    Én sem processzekről beszéltem, hanem arról, hogy amikor olyasmit (processzt) akarsz futtatni minél van gpu terhelés, azt egy rendszerhívással tudod elérni. Én erről beszéltem, olvasd át mégegyszer.

    Ezeknek tartalmaznia kell egy OS rendszerhívást is, vagyis amikor egy GPGPU-s program elindít egy kernelt, akkor valójában megkéri a Windowst, ezen belül is egy erre vonatkozó szervizfolyamatot, hogy indítsa el azt a programot futtató felhasználónak, az adott API implementációjának kernel driverén.

  • Tino

    csendes tag

    válasz berVi #15 üzenetére

    Nem tudom ki vagy te, hogy ilyen hangnemet engedsz meg magadnak velem szemben. Javaslom erősen fogd vissza magad.

    Pláne nem szeretem, ha low-iq-s szöveggel jönnek elsőször ("nem olvastam a szöveget"), aztán még lejjebb lévő pocskodiázásba kezdenek. Mérnök infón végeztem msc-vel, hidd el én tudom mit beszélek. És te tudod, vagy youruberól tanultad te is az "it"-t, mint az itt lévő pocskondiázó emberek nagytöbbsége? ....Most várom a még gázabb szveget, hogy "haha msc-s létedre nem értesz hozzá, inkább maradj csendben vagy add vissza a diplomád" és hasonlókat.

    Én fordítva érzem, te okoskodsz.

    Én sem processzekről beszéltem, hanem arról, hogy amikor olyasmit (processzt) akarsz futtatni minél van gpu terhelés, azt egy rendszerhívással tudod elérni. Én erről beszéltem, olvasd át mégegyszer.
    Leírom neked, mert látom nincs képzelőerőd és imádom, hogy egy szóba kötsz vele. Szóval "olyasmi" itt azt az alkalmazást jelenti, ami a videókártyád számítási kapacitását veszi igénybe, azzal számol. Ezt a mondat második felében le is írtam, de odáig már nem jutottál, inkább fikázol. De legyen akkor ködösítés Nekem mindegy.

    Én is mondhatnám, hogy "ha beírsz pár csuda-szót mint syscall, már istenek érzed magad" és hasonló szöveget, de nem fogok. Valamicskét értek a témához, mert nem egyszer kellett videokártya számítási kapacitását kihasználó alkalmazást fejlesztenem. De látom te megint csak egy szuperül hangzó szónál, a kernelnél ragadtál le.

    Te mondogatod, hogy nem olvasok, de ezek szerint te sem, mert én nem erről beszéltem amit most te itt kifogásolsz.

    Általában az a véleményem, hogy azok az emberek akik nem tudnak kész érvekkel vagy tényekkel érvelni, azok kezdenek el pocskondiázni. Részemről befejeztem, nem az én dolgom felvilágosítani senkit.

Új hozzászólás Aktív témák