Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #68 üzenetére

    Szerintem igen rosszul látod a helyzetet.
    Egy hordozható eszköznél miért ne lenne elsődleges paraméter a vastagság és a súly? (Merthogy utóbbiak ill. az akksiméret gyakorlatilag kb. ugyanazt jelenti.)

    Persze van amikor +0.5kg nem számít és sokkal jobban jönne az extra üzemidő, de alapvetően ez akkor is kompromisszum. Általában azért fordul elő, mert a hordozható eszközt nem is annyira hordozhatóként használják. (otthon, cégnél, dokkolón, alapvetően csak ritkán mozgatva).

    Azért elvileg lesz a Broadwellből laptopba szánt modell is, ill. valószínűleg ilyen 4.5W-ost is berak majd 1-2 gyártó nagyobb akksi mellé. Nagyon általános nem lesz, mivel az alapvető cél viszont marad a súlycsökkentés+tablet+ leginkább a hibrid vonal.

    Oliverda, kérdés/kérés:
    Már rég akartam kérdezni, hogy a laptop tesztekben miért nincs vmi közös tesztprogram rész a desktop tesztekkel? Kb. összehasonlíthatatlanok az eredmények pedig szerintem sokakat érdekelne desktop kiváltásra pár mobil/hibrid eszköz. A U/Y sorozat ill. Bay Trail megjelenése óta pedig értelme is van az összehasonlításnak, gyakorlatilag eltűnik lassan a szakadék a desktop és ULV teljesítmény között.

    Másik kérdés: A látszólagos teljesítményegyezőségnél azért van egy szépséghiba: az SDP megjelenése és az agresszív mobil eszköz Turbo-k hosszabb időre nem nagyon engedik a max teljesítményt. (meg néha tán rövid időre sem) Ilyen teszt is jó lenne, hogy látni lehessen a papíron lévő számok mennyire jönnek ki a valóságban. Másik topicban is beszélgettünk róla, hogy egy i5 2/4 és i7 2/4 mobil cpu között lehet, hogy szinte semmi különbség nincs erőben, míg árban 1.5-2x is akár.

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #76 üzenetére

    Azért ezt én óvatosabban kezelném.
    A kisebb prociknál kizárólag a Bay Trail az ami minden HTPC-s feature-t támogat, köztük a 3D-t is.

    Core alapú cpu-knál eddig ritkaságszámba (i3-tól felfelé) ment a támogatás.
    Az intel specifikációi és weboldala alapján még a Bay Trailnél is kérdéses volt a user tesztekig a dolog, szóval nem annyira általános ez sajnos. :(

  • sb

    veterán

    válasz stratova #94 üzenetére

    Igen, alapvetően közös a kérdés. Gondoltam Oli is tudja az okokat és/vagy tolmácsolja majd a kérést. :) Összehasonlításra én is CB-ből indulok ki elsősorban, a legegyszerűbb.

    A hosszabb teszt már nehezebb ügy, mert szerintem 5-10-15 perc felett lenne érdekes, az meg valóban időigényes. De hasznos lenne.

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #102 üzenetére

    Most komolyan, melyiket magyarázzam el jobban?

    - Hogy számít a súly egy hordozható eszköznél?
    - Vagy hogy a nagyobb akksi plussz súly? Ill. a vastagság is plussz súlyt jelent? (mivel még nem láttam vastag laptopot amiben a ház üres lett volna és csak viccből vastag)

    Hordozható eszköz, tehát a súly nemhogy nem számít hanem kb. elsődleges szempont.
    Az autó színéhez kb semmi köze, ami így ebben a formában igen hülye példa volt mivel azt jelentette, hogy semmit nem jelent a súly.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #105 üzenetére

    Nincs ellenérvem. Írtam is korábban, hogy nyilván kellene gyártani ugyanazzal a 4.5W-os cpu-val nagy akksis gépeket is és vékonyakat is.
    Aztán mindenki választ a preferenciája szerint.

    Csak az a kijelentés szúrt szemet nekem, hogy a súly/vastagság nem számít.

    Nyilván ha lenne nagy akksis, 24 óra üzemidejű, pehelykönnyű, vékony akkor mindenki azt választaná.

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #107 üzenetére

    Épp ezt mondom, tévedésben vagy.
    A hordozható eszköz 10-ből 9 embernek nem az üzemidőt jelenti, mert nem kapja elő vonaton, buszon, héven, kocsiban, gördeszkán egy kis netre, excelre, renderre, lanpartira.

    Sem az eszközök nem alkalmasak rá, sem a tevékenységre nem alkalmasak igazán a szituációk.
    Hordozható: elviheted könnyen A-ból B-be. Használod A-ban és B-ben.
    Kb. ez a lényeg 10-ből 8 embernek. Persze a maradék 2-nek sem okoz nagy gondot, hiszen menet közben is használhatja... csak nem 8-12 órákat.

    Ill. helyesbítenék, mert ami igazán mobil, értsd: mobil használatra alkalmas - és épp a kialakítása+súlya miatt, micsoda meglepetés - az a tablet. Az meg azért kibír 2-3 óránál többet is bőven.

    Ez olyan mint a pótkocsis Ferrari. Nincs. El kell dönteni mi a fontosabb: a vékonyság vagy a működés. Gizdázni kell, vagy használni.
    Ezt azért írtam, hogy "ha lenne". És elhiheted, ha lenne akkor a pótkocsis Ferrari is akkor nyerne.
    Ezzel ki is szálltam. Láthatóan csőlátásod van, nincs értelme győzködni, hogy a súlycsökkentés normális embereknél nem felvágásra való és hogy szükség van mindkettőre: könnyű és hosszú üzemidős laptopokra is. Én belátom, hogy lehet más igény is, neked nem megy.

Új hozzászólás Aktív témák