Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Partz #82 üzenetére

    Ez tényszerűen mind igaz. Viszont,

    - a HDR techdemókon és néhány ritka életszerű jelenetet leszámítva, átlagosan mennyit veszítesz azzal, ha sohasem jutsz el ~180 cd/m^2 fölé? Egy átlagos film vagy TV sorozat játékidejéből mennyi, és mekkora mértékben csorbul pusztán emiatt az összélményből?

    Bár még nem próbáltam, de szerintem nem mindenkinek tetszene, ha pl. egy sci-fi filmben két órán keresztül folyamatosan tolják a képébe sötét szobában és vakfekete háttereken az ~1000 cd/m^2 lanse flare és lézerágyúgolyó effekteket. - Igen, néha itt-ott biztos nagyon jól tud mutatni, de csak indokolt helyen, nem kötelezően megvakítva a nézőt.

    Emiatt szerintem korlátozott mértékű az élmény , amiről le kell mondani, ha nem tud elég magasra menni a fényerő. (Mindenképp hátrány, a kérdés csak az, hogy összességében, átlagban mekkora.)

    - és ugyan ez igaz szerintem a szaturáltságra. Életszerű tartalmakban is bármikor előfordulnak olyan színek, amiket ezek a plazmák és régi LCD-k nem képesek megjeleníteni, de az új LCD-k és OLED-ek igen. Viszont ez sem feltétlenül jelent többet az esetek nagy részében, mint más olyan dolgok, amiket akkor is észlelsz, mikor mindet Rec709 tartalommal eteted, és arra kalibrálod. (Tehát megint: valós, tényszerű hátrány, de valójában mekkora, ha nem csak demókat nézel...?)

    Az LG OLED panele például nyilván magasan nyer kontrasztban (abszolút és relatív értelemben is), de mozgáskezelésben már hagy maga után kívánni valót és szerintem az sem elhanyagolható paraméter.

    Valamint biztos könnyű volt félreérteni, de nem azt próbálgattam bizonygatni, hogy "bárkinek bármire elég" akár a régi plazmák fényereje, akár a színtér lefedettsége, csak arra, hogy megfelelő felállásban csökkenthető a hézag a legegyszerűbb összevetéshez képest, mert úgymond "van a régi TV-kben egy kis tartalék" (nem ég és föld, de van, és most megfelelő szoftverrel ki lehet használni Rec2020 és HDR tartalmak mellett).

    Illetve amit vitatni lehet, hogy átlagos használat mellett mennyit is számít mindez (szóval megint kiemelve: mikor nem olyan tartalmat nézel, ahol szándékosan próbálják ezt kihangsúlyozni, hanem csak filmet készítenek és nem techdemóznak).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák