Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokobe

    senior tag

    válasz Partz #42 üzenetére

    Az fix , hogy még nem kiforrott.Én amiket eddig néztem videókat ott nem tetszett itt képen tényleg jobb majd meglátjuk jövőben mit dob de azért én még ha tehetem veszek egy krp 600-ast a vt50-em után egy darabig elérhető áron nem igen lesz még vetélytársa.

    <---AMD___ATi--->

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Partz #42 üzenetére

    Szerintem a HDR-el most részben az is bekerül a képbe (hogy szándékosan így fogalmazzak :D), mint mikor egy 24/96 audiophile demóanyag egyértelműen sokkal szebben szól az átlagos, hagyományos 16/44.1 CD lemeztől, viszont ha ugyan abba a láncba betesznek egy jó minőségű konvertálást, ami a 24/96-ból is 16/44.1-et csinál, azt már senki nem tudja egyértelműen kiszúrni egy vaktesztben. A példában a trükk ugye az, hogy nagyobb figyelemmel és "odaadással", a korrektségre törekedve készült el az audiophil kiadvány, mint a hagyományos hétköznapi fogyasztóknak pumpált átlagos CD lemez. Most ugyan ez válhat érvényessé a HDR demókra is, bár csak részben, mert a 8-ról 10 bitre váltás teljesen valós és ténylegesen is hasznos dolog, sőt még az extra metadata trükközés is az, mert anélkül el kéne menni 16 bit környékéig, hogy azt mondhassuk már "nyers erőből" elértük/meghaladtuk az emberi érzékelést.

    A legnagyobb kérdés az HDR-ban a tone mapping, mikor a hatalmas elméleti kontraszt tartományt a metaadatot is felhasználva az adott készülék valós kontraszt tartományába konvertálják (és opcionálisan, hogy miként konfigurálja magát ehhez a kijelző, pl. egy LCD ami játszhat a háttérvilágításával, de akár az OLED is válthat meghajtási módok közt, ha esetleg van neki sötét és világos jelenetre optimalizált módja, stb). Ezt lehet jól és rosszul is csinálni, illetve látványosan (értsd: parasztvakító, csalóka, ámító/bódító) és "valósághűen" is. Most szerintem a legtöbb TV-re az előbbi érvényes, ami támogat valamilyen szinten HDR-t. Konyhanyelven arra használták fel, hogy a kicsit kritikusabb hozzáállású nézőknél is zöld utat kapjon a klasszikusan Kiemelt/Dinamikus képmódra jellemző bohóckodás. Persze ez még javulhat, főleg ha lesznek egyértelmű szabványok, hisz nehéz korrektnek lenni, ha nincs is mihez igazodni...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák