Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightGT

    senior tag

    válasz Puma K #19 üzenetére

    Valószínűleg nem láttam még jól működő, vagy minőségi megoldást blowerből...de az sem ma volt, amikor utoljára olyan volt a kezemben. Az biztos, hogy axiálventis ráfújáshoz képest eleve helytakarékosabb, és a légáram PCB-vel párhuzamos irányának is biztos vannak hűtésbeli előnyei. Arról nem is beszélve, hogy az a végén a házból kimegy.

    Alapvetően pont azon csodálkoztam, hogy nem full cover van rajta. Majdnem azt építettem, de aztán elsőre a "gépben szétfújó levegős"-nél maradtam. Viszont tuning alatt valóban megnyugtató a tudat, hogy légáram is ér a PCB-n mindent, még úgy is, hogy ahova lehetett tenni, ott van borda, meg hővezető pad, bőven. Jelenleg GPU+CPU ~300 wattnál (ami nudli) a belső hőleadás még nem okoz gondot. De megfelelő, ÉS csendes ház szellőzés megcsinálása már itt is kihívást jelentett...olyan 500-600W körül, gpu és cpu-n is OC-n, +alaplapi vrm melegedés mellett már az akármilyen pumpazaj lenne az utolsó ami felmerülne, az biztos...amiből kurrens, és minőségi darab megint nem volt a szemem előtt, szóval igen.

    Egyre jobbnak tűnik ez így. Pláne, ha a gyárilag felhasznált komponensek minőségéből hang szempontjából sem engednek...akkor itt már csak annyi lenne a baj, hogy ezen már építeni se kell semmit :)

    Speed is the only truly modern sensation

  • Predatorr

    őstag

    válasz Puma K #19 üzenetére

    A blower-propaganda mindig elfelejti, hogy a hűtők hatékonysága/zaja házfüggő. Egy kis házban jó lehet, egy nagyobban viszont nem gond a szétterített meleg, mert csöndben kiviszi a ház szellőzése.

    NightGT: A duplaventis kártyám semmivel nem foglal nagyobb helyet egy bloweresnél (pontosan 2 slot), és megfelelően hatékony, OC-vel sem ment 75°C fölé.

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Új hozzászólás Aktív témák