Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Remélem beférek ide a 326-os Zyxelemmel. :B A tervem az volt, hogy szeretnék +1 biztonsági másolatot a családi fotókról térben és hardverben eltérő helyen. Otthon egy Qnap 212P-m van. Melóhelyen van egy felhasználható E350-esem kisgépem és egy Zyxel NAS326-osom.

    Először Rsync-et akartam használni, de, hogy őszinte legyen az istennek nem ment. Elsőre a céges Syno 214-retettem Rsync szervert, de az istennek nem akart a Qnap arra szinkronizálni, így próbálkoztam a Zyxellel. Sikerült feltenni a Mijzelf féle MetaRepository-t (az első 326-osra nem, az firmware hibás volt, a 2.ra már ment). Feltettem tőle a RandomTools csomagot, amiben elvileg van Rsync (3.11), de itt el is akartam lévén fogalmam sem volt, hogy hol kéne ezt konfigurálni. :B

    Sebaj, b tervnek a webdav volt. Azt sikerült belőnöm, viszont nem tudom, hogy így ez mennyire biztonságos. Amit megcsináltam, hogy természetesen hosszú és erős jelszót adtam meg, a belső 5003-as port a külső oldalon más. A kapcsolat https, viszont nincs certificate, így nem tudom ez számít-e. Superuser.com-on azt javasolták, hogy telepítsek Let's Encrypt certificate-et, bár azt már nem írták, hogy hogyan. Ez lenne a kérdésem első körben. Telepített már valaki ilyen certificate-et Zyxel NAS-ra?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák