Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Nem tudom, hányan emlékeztek arra az időpontra, amikor beléptünk az unióba, és mindenki azt hitte, hogy jön a Kánaán, mert minden 20%-al olcsóbb lesz az elhagyott vém miatt. Hát nem lett. Érdekes, nem? Meg mikor nagyon-de nagyon a béka segge alatt volt a dollár és az euro is, annyira rettentően nem lehetett érezni a csökkenést, viszont, amikor 20 forintot ugrott, akkor azonnal 30%-al(!!!) drágább lett minden. Mert kérdem én, hogyan lehetett a bemutatáskor 31 ezer forintba kerülő Ati 4850 mostanra 41 ezer forint annak ellenére, hogy azóta az ATI csökkentette az árait? Tudom, ez költői kérdés marad. Annak ellenére, hogy mindenki tisztában van az okával.

    Csökkenni fognak az árak, reális lesz a 6000+ 15k-s ára, maximum egy hónapon belül. Ugyanis elmúlt a karácsony, amikor mindenki vesz akkor is, ha drága. Most nem kell senkinek, a cégek ránk, vevőkre lesznek utalva, a válság és az általános, ünnepek utáni érdektelenség hatására gatyára fognak vetkőzni, mert ha nem, akkor be fognak csukni.

    A kutyának nem fog kelleni ekkora arányokban a számtech, mint karácsonykor.
    Májusra, ha a forint is megerősödik egy kicsit, lesznek itt olyan árak, hogy páran átkozni fogják magukat az elhamarkodottságukért.

    Üdv:
    G3ll3r

  • Geller72

    veterán

    válasz Dassler #28 üzenetére

    Nem túl bonyolult képlet? Jó. Akkor kérlek vezesd le ezt AMD-ben. :DDD.
    G3ll3r

  • Geller72

    veterán

    válasz bolic #50 üzenetére

    Miért lenne szegényes?
    A cikk címe ez: "hirtelen árcsökkentés a Core 2 Quad processzorok szegmensében"
    És a quadokból az összes benne van.
    Ennyi erővel linkelhetnénk a Samsung monitor árakat is, csak qrvára semmi köze a quadokhoz.:DDD.
    G3ll3r

  • Geller72

    veterán

    #55:- Mit is írtam neked PM-ben a CPU árcsökkenésről?.:DD

    #66:- Logikailag szvsz érthető a nagykerek viselkedése: Adott egy puffer, ami hol alul, hol pedig felül csordul. Ez az ő esetükben pl az, hogy van olyan termék, ami a vásárlás után közvetlenül veszít az árából. tehát nagyker megvesz 100 vga-t, és egy héten belül csökken a piaci ára 20%-al. Ezt is be kell nyelnie. Meg amikor ugyanez sül el visszafele. Éves szinten ezt nagyjából pozitívra kell kihozniuk, különben nem éri meg csinálni.

    Komolyabb helyeken ezt úgy csinálják, hogy fix összegre szerződnek le agyártókkal, forgalmazókkal. A mindenkori listaár a számlázáskor megállapított ár. A vevő, jelen esetben a nagyker a szerződésben foglaltak szerint éves leosztásban fizeti ki az előre szerződött mennyiséget. Így a legkevesebb az esélye a buktának és a legnagyobb esélye, hogy jókor, jó áron kapja, és jó áron adja el a termékeit. Ez konkrétan azt jelenti, hogy mondjuk én megállapodok az ATI-val, hogy 2009 -ben 50 milláért veszek tőle vga-t, akkor is, ha Izrael bevonul Gáza-városba, és akkor is, ha Irán vonul át Izraelbe. Tehát ha én tartom magam a szerződéshez, ilyen összegű lekötés esetén igen komoly kedvezményeket kapok, jobb kondíciókkal, mint az, aki lehet, hogy 100-ért vesz, de lehet, hogy nem. Ezzel kiküszöbölöm a nagyobb ingadozást, jobb eladási feltételeket is teremtve a cégem számára. Fizetési szempontból nem rosszabb, mert nem kell előre egy összegben fizetnem, hanem a megállapodás szerint. Ez, hallomásból elég rugalmas. komolyabban összefonódó, megbízható cégek közt hallottam már év végi kiegyenlítésről is, ami valljuk be, nem rossz dolog :DD.
    Üdv:

    G3ll3r

  • Geller72

    veterán

    válasz Dassler #68 üzenetére

    Én egy nagykerben dolgozom, mondjuk nem számtech. Egy még nagyobb cégtől hordom, akinek az éves forgalma mondjuk 2-3 milliárd ft. Itt egy 50 millás szerződés nem akkora ügy, hogy ne lehetne év végén rendezni :D. Főleg, ha a kapcsolat évtizedes. Előre meghatározott darabáron történik a vétel, árfolyamtól függetlenül. Így lehet.:DDD.
    G3ll3r

  • Geller72

    veterán

    válasz Dassler #73 üzenetére

    Igazad van. Összegezhetjük úgy is a történetet, hogy azért a piaci szegmens szereplőit nem sajnálom, csak minket, a fogyasztókat. És valóban. Sokkal jobb lenne a vásárlási kedvem havi fél misi kétkezi munkával. És lehet, hogy meg is bírnám érteni a gyártókat, amiért három havonta adnak ki új alaplapot.:DDD. Talán meg is tudnám venni.:-). Nem lennék annyira árérzékeny, ergo dolgozhatnának nagyobb árréssel is, ha nem venném figyelembe az árcédulát :D. Nálunk egy processzor árának a lélektani határa nagyjából 40k környékén van, tőlünk nyugatabbra valahol 100k környékén lehet.
    G3ll3r

Új hozzászólás Aktív témák