Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • T4uru5

    csendes tag

    válasz Reggie0 #35 üzenetére

    tekintve, hogy elsősorban pl. HTPC-nek szánják, az, hogy eljut-e a TV-hez a hang (HDMI) vagy sem (DVI), szerintem épp elég érv az előbbi mellett.

    Abból meg az emberek túlnyomó többségének egy bőven elég, még ha van is AV erősítő, csak gép-amp-TV sorban kell őket kötni (jó eséllyel ha HDMI in van az erősítőn, akkor out is)

    Magzar billentz/yet ruley'

  • T4uru5

    csendes tag

    válasz #65675776 #37 üzenetére

    csak az olyankor egy hdmi jel, egy dvi csatlakozón keresztül - ami messze nem egy szabványos megoldás.
    Ha egy DVI-DVI kábellel összekötsz két eszközt, semmi garancia rá, hogy a hang is átmegy, mert csak néhány végponti eszköz számít arra, hogy esetleg nem szabványos DVI jel érkezik, hanem valami hülye videókártya hangot is rákevert. Ellenben ha HDMI-HDMI kábellel kötök össze két eszközt, akkor jogos - és az esetek túlnyomó többségében teljesülő - elvárás, hogy átmegy a hang.

    DVI-on hangot átvinni kb. annyira magától értetődő (és megbízható) működés az egységsugarú user számára, mint ha arra számítanék, hogy a PC-t az mp3 lejátszóval 3,5"-es jack kábellel összekötve tudok fájlokat másolni a kettő között. Biztos meg lehet oldani műszakilag, tuti lehet olyan szoftvert csinálni a kábel mindkét végén levő eszközre, ami digitális jelet továbbít a hangkábelen...csak nem fog magától, minden eszközzel párosítva megfelelően működni, mert a szabvány nem tartalmazza, így nem minden eszközben lesz implementálva.

    Magzar billentz/yet ruley'

  • T4uru5

    csendes tag

    válasz #65675776 #41 üzenetére

    tudom, aki wikipediát idéz, sikeres nem lehet, de mégis: [link]
    Azaz a kábel másik végén lehet legacy DVI eszköz is, amikor bizony nulla hang fog átmenni - ez egy HDMI eszközzel nem annyira fordul elő.

    Függetlenül attól, hogy ez így helytálló-e (ha teljesen ugyanazt használná, akkor miért csak pár éve viszik ki a VGA-k a hangot..?), arra próbáltam rávilágítani, hogy a userek többsége, aki képet és hangot egyszerre akar összekötni egy TV-vel, alapvetően HDMI-vel fog próbálkozni, a TV felőli végén a kábelnek jóval többször van HDMI aljzat, mint DVI. Így a többségnek átalakító vagy DVI-HDMI kábel használata kéne, a HDMI-HDMI helyett, ami még akkor is indokolatlan bonyolítás, ha minden esetben hibátlanul működne a hang átvitele ilyen szituációkban. Ha pedig DVI bemenet van egy eszközön, az még akkor sem feltétlenül számít arra, hogy azon hang jön be, ha egyébként más hangbemeneten számít ugyanerre (ie. nem monitor, hanem TV). Azaz ha véletlenül van DVI bemenet egy TV-n, és egy DVI vga-ra kötöm, még mindig nem garantált, hogy kezelni fogja a hangot, mert a szabvány ezt nem teszi kötelezővé számára, és ha 2 centet lehet spórolni ezen, azt meg fogják spórolni.

    Videókártyán logikus, hogy nem 2 hdmi, hanem 1dvi + 1hdmi van, hiszen így kell a legkevesebb embernek átalakítóval küzdenie. Emellett az is logikus, hogy akinek viszont kell, annak egy átalakítóval gyakorlatilag 2 hdmi tudása áll rendelkezésre.
    Viszont ahol csak egy csatlakozó van, szerintem értelmetlen vitatni a HDMI egyértelmű fölényét, a szabványossági probléma mellett már csak használhatósági szempontok miatt is - az egységsugarú user teljes joggal jobban preferálja a mindkét végén HDMI kábelt, mint az átalakítós vackokat - nem kell semmire figyelni, és más eszközhöz is jó.

    [ Szerkesztve ]

    Magzar billentz/yet ruley'

  • T4uru5

    csendes tag

    válasz #65675776 #45 üzenetére

    Ezért mondtam, hogy usability szempontok is vannak egy ilyen csatlakozó kiválasztásánál. Te is azt írod, a lényeg, hogy a végponton teljes értékű HDMI csatlakozás lehessen. Ha a TV felőli végén HDMI van (márpedig ha jól sejtem, egy nagyságrenddel több TV rendelkezik HDMI bemenettel, mint DVI bemenettel), akkor az egyszerű használhatóság a felhasználó részéről megköveteli, hogy a másik végén is HDMI legyen.

    Ha két kimenet van, jogos az 1 HDMI + 1DVI. Ha csak egynek van hely, pont a fentiek miatt nem merülhet fel, hogy az DVI legyen HDMI helyett.

    (lehet, hogy elektronikai szempontból teljesen ekvivalens a két csatlakozás, usability szempontból nem. Ha két DVI-os eszközt összekötök, nagyon ritkán lesz hang. Ha DVI-HDMI összekötést alkalmazok, vagy lesz hang, vagy nem, eszköz-párosítástól függ, hogy mindkét végpont tudja-e, hogy ezen most hangnak is át kell mennie. Ha HDMI-HDMI összekötést alkalmazok, lesz hang, nincs ilyen kérdés.)

    Magzar billentz/yet ruley'

Új hozzászólás Aktív témák