Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Szerintem ez egy logikus és nagyon takarékos megoldás. Reméltem, hogy egyszer meglépik.
    Miért?
    Evvel átvágja a Microsoft a gordiuszi csomót, amit a kínai piac bizonytalansága, ellenállása jelent és a kelet-közép európai userek teljesen érthető pénzügyi indokú warez "mániája".
    Az új gyári márkás számítógépekre nyilván oem szerződéssel némi pénzért kerül az oprendszer.
    Rendkívüli mértékben felpezsdíti a hardver eladásokat. Afféle trójai faló is lehet.
    Bár lehet, hogy az MS kontroll a nagy tűzfalon belülre költözik Kínában.
    A legális, minden hivatalos eszközzel felszerelt oprendszer egyértelműen a kontroll lehetőségét adja, ha mindenki a hivatalos csatornákon tölt le és frissít. Lusták lesznek másképp, ha működik a WIN.
    Talán felfogta a MS, hogy sokkal kifizetődőbb bizonyos szoftveres pluszokért némi aprót elkérni mindenkitől, mint pár százezer/millió embertől bezsebelni egyszerre egy összeget új verzió kiadásakor.
    Ha elég olcsó egy app, akkor senki nem sajnálja rá az aprót. És sok kicsi sokra megy.
    Kína, India, Oroszország, Indonézia, Törökország. Milliárdos nagyságrendű user-tábor.
    Hatalmas lehetőség, ha belegondolunk.
    Ez olyan lehet, mintha az Apple egyszerre kiadná az eddig androidot futtató vasakra az IOS-t és vágyott piacterét.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Auratech #45 üzenetére

    Mexikót és kb. Dél-Amerikát kifelejtettem.
    A szoftveres össz.-architektúra rendkívül homogénné válhat, ha hardveresen lehetséges a telepítés és az lesz a Win7 komp. pc-k többségén.
    Talán a fejlesztők motivációjának is ad egy irgalmatlan lökést a látható piac "hatványozódása".

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Gondoljatok bele. Egyszerre csak a világ összes hardveresen alkalmas pc-je, amin eddig tört Win futott, rendes, hivatalos, legális verzióval frissül. Az mekkora piaci potenciál? Több százmilliós? Szerintem legalább.
    A kontrollba fektetett beruházás értelmetlenné válik. Semelyik önkormányzat nem akar linuxra váltani csak ha fizetnek neki. A homologizált szoftveres felhasználói környezet a szolgáltatások terén egy fejlesztési irányt igényel, egy szoftveres platformra. 64bites Win10-re. A piaci hegemónia jó befektetés, akkor is, ha hirtelen öngyilkosságnak tűnik pénzügyileg.
    Aki meg tegnap megvett egy szoftvert, az ne rinyáljon, hogy ma ingyenes lett.. IOS platformon ez sima ügy. Tegnap 10 dodo, ma ingyér van.
    A hatalmas homogén piac a fejlesztők álma. A dx 12-ben már feltűnt, hogy a hardveresen heterogén rendszerek is működhetnek. AMD+NVIDIA egy gépben, mint a régi szép időkben. Az AMD a képet számolja, A CPU az AI-t, az NVIDIA meg a fizikát.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák