Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Misi1979 #15 üzenetére

    Mert harmatgyenge a kijelző felbontása meg óriási.

    Amúgy kíváncsi leszek, hogy a broadwell piacra kerülésével jön-e majd egy 2015 early update vagy várnak vele egy újabb évet. A gyakran emlegetett 12 inches "Fusion" ha tényleg jönni fog, akkor az a Macbook Air szériát "válthatja", tehát az eddigi 11 és 13 inches modellek helyett jön egy 12-es, mert ezzel pénzt takarítanak meg. Egy MBA-MBP fúzióban viszont nem hiszek.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • kazsmerlaca

    senior tag

    válasz Misi1979 #15 üzenetére

    Á, hagyd. Nem értenek hozzá! Használjanak csak gagyi pc-t. :C

    Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Misi1979 #19 üzenetére

    Nem, de láttam az Apple fórumán, hogy hányan panaszkodtak arra hogy kevés az Iris és az Iris Pro is azokhoz a felbontásokhoz.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • hallador

    addikt

    válasz Misi1979 #35 üzenetére

    A macbook pro-nál még nem találkoztam minőségibb géppel.

    Én igen. (HP ZBook, Dell Precisioin, stb nem olcsóbbak, a MacBook Pro-nál)

    De soha többet más laptop, hacsak nem kezd az apple valamiféle "minőségi" mélyrepülésbe

    Azért tedd hozzá, hogy irodába, meg otthonra igen. De mondjuk az iparban hova teszed a prorba, meg az olajpárába a MacBook Pro-dat?

    Jó gép de Consumer, az pedig, hogy Te nem találkoztál jobb géppel, meg hogy Te nem használsz notebookot speciális munkára nem azt jelenti, hogy a MacBook Pro a legjobb.

    Tedd már hozzá hogy szerinted, mert így úgy tűnik mintha ez egy tény lenne, de nem az, nem igy van ráadásul...

    SZVSZ. :)

    (#37) Alex91

    Hmmm, ha olyat szeretne hardverben, mint egy Macbook Air vagy Pro, akkor nem igazan ussza meg sokkal olcsobban mas gyartonal se! Olcsobban nam ugyanazt kapod, bar igazad van, sokaknak az olcso PC is megteszi. Nem is baj, csak ne higgye azt, hogy jobbat vett olcsobbert!

    Hát igen Magyarországon nem ússza meg az biztos, mert otthon a Mac-et úgy árulják, mintha valami csoda lenne, miközben egy Consumer termék.

    Nyugaton a komolyabb gépek kb másfélszer annyiba kerülnek mint a MacBook Pro, csak mint minden Magyarországon ez is fordítva van. Csak a probléma ezzel ott van, hogy van az az osztály, aki el is hiszi, hogy ez tényleg annyira jó, de nem, mindenhova. Otthonra valóban, esetleg irodába.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Misi1979 #131 üzenetére

    Akkor azt a gépet jó rosszul állítottátok be, vagy valami hajtotta aminek nem kellett volna. Amiket itt leírtok az hozzá nem értésnek tűnik nekem, én használtam M2400-at, meg M4500-at is semmi baj nem volt vele. Akkor melegedett amikor ProCoderrel rendereltem akkor igen, de amúgy nem.

    Valamit nagyon elrontottatok.

    Ráadásul elég durva processzor volt benne. Ha jól emlékszem akkor )ntel i7 EE 920XM, ami elég durva proci volt a maga korában, amiről a MacBook Pro nem nagyon hallott, mégsem csinált ilyeneket.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Misi1979 #131 üzenetére

    Arról meg ne is beszéljünk, hogy röpke 4 - 5 éves gépekről beszéltek. A Mai Precisionok igencsak komoly gépek a HP ZBook-okkal együtt.
    Eleve a legtöbb az a csúcsprocesszorokra van tervezve ami jelenleg a Intel® Core™ i7-4960X Processor Extreme Edition, na ha ebbe a gépbe beleteszel egy sima 4300 M -et akkor nem hogy melegedni nem fog csendes is lesz. Nem beszélve arról, hogy a mai Precisionokban 2 venti van pont azért hogy ne legyenek ilyen problémák.

    Azért azzal tisztában vagytok ugye, hogy a Dell Precision, vagy épp a ZBook ára ott indul amilért lehet kapni egy egész jó MacBook Pro-t, valamint az ára simán elmehet 2,5 millió Ft-ig is.

    Nem egy kategória, a Precision, ZBook, Celsius, Tecra W50 full kiszereltségben kb 2,5* annyibe kerül, mint egy Csúcs MacBook Pro, az az sokkal drágábbak tudnak lenni, ebből adódóan sokkal erősebbek is úgy mindenben.

    Szerintem nem kellene összekeverni a kettőt.

    Másra való más a cél.

    Szerintem amíg egy Precision kategóriás gépnél a kutyát nem érdekli, ha a venti úgy zúg mint egy rakéta porszívó, addig egy Consumer gépnél fontos, mert a szobában zavaró, a gyárban senkit nem érdekel. Szóval nem ugyanazok a prioritások.

    És nem is nektek szól, csak ha már előjött, jobb tisztában lenni, azzal, hogy mi mire való.

    Szerintem ebből adódóan egy olyan Usernek aki például MacBook Pro-t akar használni vagy ahhoz hasonló gépet egy Precision kategóriás gép teljesen felesleges pénzkidobás. Mert soha nem fogja kihasználni a tudását.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Misi1979 #143 üzenetére

    Na igen nem vagy egyedül a Windows-os driverek NDIS ide vagy oda, igen vackok tudnak lenni, pláne, ha nem is mindig kompatibilis a firmware-al. A Dell-eknél jobb ha megnézed az eszköz ID-t, és az alapján szeded le a Driver-t mert sajnos a Dell sem a régi már.

    Én Linux-ot használok, ott sincsenek ilyen problémák.

    (#144) enricotoxic

    Nem mindegyik ZBook volt, most vettek 30 ZBook-ot szerencsére 15"-at. Eddig nem nagyon volt velük baj. Egy sem romlott el eddig, igaz 2 hetesek, szóval annyira ne szaladjunk előre.
    A 450 gép ProBook 6460/70B, Elitebook 8460/70B-k legfőképpen, persze a ProBook-ból van több.

    Persze nincs vita meg semmi én sem azért írtam ezeket, hogy kötekedjek.

    Alapvetően is egyetértünk.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák