Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enricotoxic

    tag

    válasz hallador #133 üzenetére

    Ne csak a Dell-t szidjam. 10db HP ZBook volt egy cégnél, a mérnökök kaptak, 1M körül volt az ára a gépeknek, quadro fx képessége miatt volt szükség ezekre a gépekre. Rövid időn belül a 10-ből három meghalt!, nem meghibásodott.

    Nem azt mondom, hogy az Apple a legjobb gép, hiszen több kommentben kiemeltem, hogy kedvelem a Lenovo "X", "T" szériát is.

    Már rég nem űzöm a számháborút, már nem hat meg, hogy egy notiban Core™ i7-4960X proci van. Azok a menedzserek akik megkapják ezeket a gépeket, 2-10% CPU terhelésen használják a gépeiket, szóval értelmetlen. Adminok nem kapnak HP ZBook-ot. Nekem nem attól lesz jó egy gép, hogy hány petaflops a számítási teljesítménye. Legyen hordozható (és ne cipelhető), nagyon megbízható, bírja sokáig az akku és napi 8-10 órás használat mellet bírjon ki 4 évet (3-4 év cégnél + 3 év privát). Mérnököknek, kreatívoknak kell az erőmű, office, net, ssh, ts, youtube-hoz nem kell.

    "Szerintem amíg egy Precision kategóriás gépnél a kutyát nem érdekli, ha a venti úgy zúg mint egy rakéta porszívó, addig egy Consumer gépnél fontos, mert a szobában zavaró, a gyárban senkit nem érdekel. Szóval nem ugyanazok a prioritások."

    Ebben nem értünk együtt, ez úgy hangzik mintha ilyen gépeket csak nagy háttérzajú üzemekben használnának.

    "Szerintem ebből adódóan egy olyan Usernek aki például MacBook Pro-t akar használni vagy ahhoz hasonló gépet egy Precision kategóriás gép teljesen felesleges pénzkidobás. Mert soha nem fogja kihasználni a tudását."

    Ebben egyetértünk. Tisztázni kell, hogy mire fogja használni a gépet és ahhoz megfelelőt kell választani.

    A minőség nem szubjektív csak a design (hw vagy sw). Az ár nem minden esetben jelenti azt, hogy minőséget veszel.

Új hozzászólás Aktív témák