Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tim82 #43 üzenetére

    "Ja igen, légyszi mutasd már meg, hogy hol is kifogásoltam, hogy Te a mondatokat kisbetűvel kezded"

    abba még pont nem kötöttél bele, gondoltam szólok, mert minden másba sikerült már...

    "Nyugtass meg, hogy csak és kizárólag x86 és i7 alapon lehetséges, ARM-alapon el se kezdjünk gondolkodni,"

    gondolom a fejlesztői környezet amit adnak hozzá és nem ők írják az is arm-en futhatna. egyébként az arm-es vonalra én nem mondtam nemet, szerintem simán mehetne, bár ott ha jól tudom még nem nagyon volt ilyen irányú mozgolódás (40 ujjas vezérlés) így vélhetően több probléma is akadhatna, amire x86-on a mellékelt keretrendszerrel már van megoldás.

    "Valóban, mert szerintem vérzik a koncepció, hiába próbálom elhelyezni. "

    vágyaid teljesülnek. kapsz egy retina kijelzőt ekkora méretben. tegyük fel hogy azzal szerelik. milyen tervező irodában, milyen programmal, ki használná és mire? értsd már meg. mérnöki munkát nem végez ezen senki... ez olyan mint egy programozónak magyarázni hogy ezzel is dolgozhatna ha mechanikus kapcsolók lennének benne.

    "Téged zavar, ha másvalaki egy koncepció kapcsán gondolkodni kezd és nem egyezik a véleménye azzal, amire szerinted jutnia kellene? Ha nem tetszik a véleménye, akkor fröcsögés jön?"

    nem. gondolkodhat bárki ezzel semmi baj nincs. de te egy számodra jól láthatóan ismeretlen területre akarod ráhúzni a terméket és a hiányosságait ez alapján állapítod meg. szóltam hogy nem lesz jó, de erre képtelen vagy belátni, az alap koncepciód vérzik. nem az zavar hogy gondolkozol, hanem hogy ha valaki megmondja hol hibáztál a gondolatmenetben akkor nem is akarod meglátni hogy jah lehet tényleg.

    ha láttál volna már tervezői irodát (bármilyet), mérnököt ott dolgozni (bármilyet) akkor tudnád hogy a prémium étterem/szórakozóhely/kaszinó/akármi adminisztrációs, rendelgetős, stb példa még mindig életképesebb. mondom mégegyszer, erre utal szerintem az rfid is, hiszen ezzel azonosíthatod magad ha terminálként megy, vagy fizethetsz a vip kártyádon lévő pénzzel, stb.

    hidd el semmi bajom nincs veled. csak képtelen vagy belátni hogy az alap koncepciód hibás, és a végletekig ragaszkodsz egy iparághoz, de azon belül már nem tudsz tovább lépni hogy ki merre mit csinálna vele.

    egyébként mindent elmond hogy mennyire szelektálsz és nem tudsz válaszolni érdemi kérdésekben, de a stíluselemzés megy...

    kívánom neked hogy egy ilyen, de 16k-s quadretinapanellel szerelt asztalt kelljen tervezőasztalnak használnod. rá is jönnél miért tépem a számat :K

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tim82 #43 üzenetére

    egyébként meg ha már tervező asztal akkor a legkisebb baja a felbontás lenne maradjunk annyiban.

    nem hiába nincsen jelenleg egyetlen ilyen sem... van pár koncepció de mindegyikből hiányzik egy rakat dolog. grafikai tervezéshez iszonyat komoly nyomás, dőlésszög, stb érzékelés kéne amit egy wacom tábla tud. ehhez nem jár nem véletlenül... egy cad jellegű program profi kezekben nevetséges lenne ilyen vezérléssel. soroljam még? a vezérléstől az ergomómiáig minden sebből vérzik a tervezőasztal elméleted, a panel már csak a habon ülő cseresznye szárán vergődő légy lenne...

    az a baj hogy azzal nem vagy tisztában, hogy egy bármilyen mérnöknek aki "tervezőasztalon" dolgozna milyen igényei lehetnek. ez meg a ph szakmai fórum része, ha már gondolkodunk próbáljuk szakmailag alátámasztani a gondolatmenetet. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák