Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Eclips21 #37 üzenetére

    Aha. Kivéve, ha mondjuk szeretnéd is használni.
    Lépjünk túl a pendrive-okon...

    Beballagsz a boltba, vehetsz egy 4K monitort.
    Utána nem találsz notit amin HDMI 2.0 lenne (DP-t meg nem is ismerik)... és pislogsz, hogy nem tudod 4k60-on meghajtani.
    Ekkor keresed a Type-C USB 3.1 csatikat és kezded nézni, hogy gen x-y vagy miaszösz.
    Utána rájössz, hogy TB3-on kijön 2x4k60. Vagy egyszer + a többi csati is dokkolóval.
    Alt mode-ban meg megint nem jön ki rajta dokkolóval. Ha veszel sima átalakítót és egymagában a 4k60 használható, de akkor USB/LAN már nem fér el mellette.

    Szóval egyelőre lehet nézegetni a csatit, hogy melyik gen, a hozzá vett adaptert/dokkolót is meg lehet várni a 3.2-re (vagy csak alt mode szabványra?) amin majd talán átmegy minden ami kell.
    Egyelőre ez így sz*pás, minél több pénzt költ valaki (4k monitor vagy nagyobb frissítésű, esetleg két monitor...) annál inkább.

  • sb

    veterán

    válasz hobizoli #54 üzenetére

    DP-t soha életemben nem láttam még notin, pedig átnéztem már pár modellt most vásárlás előtt. De régebben sem sikerült még belefutnom. Tanácsolták, hogy nézzek üzletit. Abból is megfordult már kb. 5 féle Latitude a kezemben 6-7 év alatt, egyiken sem volt DP.

    Type-C van az újabbakon, ez igaz, de leírtam miért gáz.
    Most ilyet kerestem, azt hittem tudok majd dokkolni, PD-n tölteni, 4K monitort használni vagy mondjuk 2db FHD/WQHD-t meghajtani. Ezekből egyet választhatsz jelenleg. Max PD marad még mellette és a töltést megúszod. (Már ahol, Zenbook pl. elég jó gépek, rajtuk a Type-C évek óta és mégsem lehet tölteni őket, csak a külön hálózati csatin.)

    @-=RelakS=-
    Nem rossz az, hogy belegyúrtak mindent. Végre lenne egy értelmes, mindenre használható csati. Most egyébként majdnem így is van... annyi a gond, hogy USB-vel kevés a sávszélessége még jelenleg. (gen2 10gbit, alt mode-ban egyébként 20-at is tud, mivel ennyi kell a 4K60p-hez. TB3-nál meg ugyanez 40gbit)
    Ezért lenne jó, ha jönne új szabvány.

    Meg ha nem gyúrják össze ezeket akkor most hol tartanánk? Még ez sem lenne.
    Most legalább 1db WQHD-ig már tudsz dokkolni/tölteni 1 kábellel. Ez sem rossz, csak ezen már túlmutatnak a perifériák. Szegény user hogy költse így a pénzét drágább kijelzőkre?

    @Hieronymus
    100W rohadt sok. Még a gamer notik felét is elviszi, pedig azoknak a hw-knek túl sok keresnivalójuk nincs notiban. Átlaguser 15-25W-os procikat hajt + sallag: 45W-ból is bőven elvan.
    De még egy dvga-val (MX150) is belefér és akkor már az átlag igények felett járunk.
    45W procira elég kevés embernek van szüksége, ahogy 1050-re is, de még az is majdnem beleférne 100W-ba.
    De az egyébként simán mehetne külön tápon, aki 100-200W-os kazánokat akar róla hajtani.

  • sb

    veterán

    válasz Cs1csó #57 üzenetére

    Igen. Ez a nincs kategória. ;) :D
    Múltkor is jót mulattam mikor kb ugyanez volt a téma, csak ITX Intel IGP-s DP-s lappal. Ott is "volt"... pár darab, ebayről. :)

    @hobizoli
    VGA-t ma ki hasznal meg...?

    Ez a másik. Az gyakran kerül még notikra. Üzletiben is.
    2 éves Latin is HDMI és VGA figyel.
    Abban igazad van, hogy 4K ritka még, de mondjuk 2xFHD nem lenne rossz munkához szintén és nem úszod meg dokkoló nélkül. (Apró szépséghiba, hogy normál dokkolóból sem csináltak újat X éve, így a mostani a fél asztalt elfoglalná) Asszem Type-C-t is tavaly biggyesztett a Latikra a Dell. :U
    Szóval van ügyfél igény leszarás, de legalább ez a vállalati szegmens. :D

    @kenwood
    Nekem egy 23as lg a melos monitorom .vekony, "led", 1080p, de Dsub only. Koszoni szepen, teljesen jol elvan dvi nelkul is.

    Nálunk is előfordul, de cseréltetjük ahol tudjuk. A homályos, konvergenciahibás betűk hiányoznak még a napi 8-10 óra monitorbámulás mellé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák