Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz AxBattler #7 üzenetére

    :N Még véletlenül sem!
    Nevezhettek régimódinak, de az online (bérelt) szoftver és online adatok (felhő) még mindig nem eléggé biztos pont ahhoz, hogy kiváltsa a hagyományos megoldásokat. Ráadásul, ha valami komolyabb munkát akarnál végezni, ezek a vackok el sem bírnák, ha lenne egyáltalán megfelelő szoftver.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz AxBattler #43 üzenetére

    Az elso egy Acer Chromebook 11 CB3-132 (Celeron N3060), £139 volt anno
    A masodik egy ASUS Flip C433TA 14 (Core m3-8100Y), £479 volt
    A harmadik (ceges) egy business szerias Acer CP713 series Chromebook Spin 13 (Core i5-8250U), allitolag £600-£650 korul vettek nagyobb tetelben (legalabb 20 van belole a cegnel)

    Marketinges kollegak Google Pixelbookokat es Pixel Slate-okat kaptak, ezek is jo gyorsak, most jottek-jonnek elvileg Pixelbook Go-k is, de ezeket meg nem lattam, nagyon uj beszerzesek. Amugy vannak HP-k es Dell-ek is a cegnel.

    Ami erdekes, hogy mindegyik emlitett Chromebooknal gyarilag 10-12 oras uzemidot irnak, amit Windows-os tapasztalatom alapjan ugy gondoltam hogy meg lehet felezni hogy a realis uzemidot megkapjuk. De nem, Chromebookon Netflixet nezve kozepesnel magasabb fenyeron siman megvan az igert 10-12 oras uzemido, ha meg csak Kindle/Google Play Books eBookokat olvasgatok vagy emaileket irok kozepesnel alacsonyabb fenyero mellett, akkor meg kozel az igert majdnem duplaja(!) is (volt par hete egy maratoni konyvolvasasom, 8 orat olvastam majdnem egyulto helyemben mert igen jo volt az illeto konyv, az akku 42%-ot esett ez alatt, nem semmi. Mondjuk miota felesegem megvette a Kindle Oasis-at nekem is kell egy az olvasgatashoz, praktikusabb mint egy laptop vagy egy telefon - volt egy Kindle Paperwhite-om korabban, de bantotta a szememet a kekes-feheres hattervilagitasa, az Oasis-on lehet meleg szinhomersekletu hattervilagitast kerni).

    Azert meg mindig Windows laptopbol van tobb a cegnel, de folyamatos az atteres Chrome-ra akinel csak lehet. Uj Windows laptopot mar szinte csak mernokok vagy programozok kapnak, minden "mezei" irodista, marketinges stb. Chrome-os gepet kap. Es tobbnyire elegedett is mindenki. Tapasztalatom szerint a Google Drive/Cloud joval gyorsabb a MS OneDrive-nal, SharePoint meg egy rossz vicc kategoria altalaban (utalja mindenki). Plusz egyre tobben ceges telefonokrol (iPhone vagy Samsung S-szeria) irnak/chatelnek/videocall-oznak stb. (nekem meg egy regi Samsung (S7) van, most fogjak majd lecserelni allitolag, most lesz mar OnePlus valasztasi lehetoseg is, magantelefonom egy OnePlus 7 es nagyon jo, gondolom 8/8 Pro meg jobb lehet, varom :-)) Jellemzo az is, hogy a sajat fejlesztesu szoftvereink lassan fele mar felhos es tobb mint harmaduk Android/iOS rendszerre keszul, legujabb gepeink tavoli kezelofelulete se PC-s mar mint regen, hanem Android/Apple tabletre telepitheto. Hardverre visszaterve nagyjabol az volt, hogy korabban exluziv szerzodesunk volt a Dell-el, minden laptop, docking station, monitor stb Dell volt, aztan lejart a szerzodes, penzugyesek osztottak-szoroztak es rajottek hogy olcsobban jonnek ki ha mindenkinek pont olyan cuccot vesznek amilyen kell es attol aki a legjobbat adja legolcsobban, vagy ilyesmi... Szoval valtozas szelei fujnak. Ettol fuggetlenul nem feltem a Microsoft-ot sem, nem fog csodbe menni, mindegy hogy minden egyes update-t elrontanak, olyanok mint az Intel, megelnek a megszokasbol/hirnevbol (van is reszvenyuk toluk is, szepen teljesitett is az elmult evek soran).

    Kicsit off, de egyebkent Netflix/Amazon Prime Videos stb. nezesere az egyik legjobb dolog meg az Amazon Fire HD10 tablet, tokeletes, szep kepe van (bar nem OLED) es £100-£180 kozott mozog az ara tarhelytol es reklammentessegtol fuggoen.

    Remelem Magyarorszagon is elterjednek majd jobban a Chromebook-ok, nagy jovot latuk bennuk, lattam viszont hogy mig nalunk van 6-8 gyartotol Chromebook mindenhol addig valamiert Mo-n gyakorlatilag Acer-Asus-HP trio van csak es az is eleg feher hollo. Itt mar legtobben csak valamilyen tabletet vesznek otthonra, esetleg Chromebookot, akik nagyon puccosat akarnak azok Macbook-ot, jatszani meg kb. 80% PlayStation, 15% Xbox es 5% minden mas. Windows laptopot mar nem sok ismerosom keszul venni, Windows PC-t meg gyakorlatilag senki, boltokban is epitik le a keszleteket, kezd egy szuk user reteg hobbija lenni a Windows PC.

    Meg annyit, hogy volt szerencsem Celeron N2840-es procival, 2GB RAM-al es 32GB tarhellyel szerelt Windows 10-es laptophoz, majd egy Pentium N3700-as, 4GB RAM-os Win10 laptophoz is. Ellensegemnek nem kivannam oket. Mindkettonek sok oraba telt egy Windows udpate, a web bongeszes csigalassu volt, voltak oldalak amik 1-2 perc(!) alatt toltodtek be, es abszolute minden "kattintok-varok-varok-varok-varok-menjekelkavezni?-navegre" sebesseggel tortent...

Új hozzászólás Aktív témák