Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdanesz

    senior tag

    válasz TODI1111 #1676 üzenetére

    Nem is tudom. Engem valahogy nem győzött meg. Eleinte elvoltam HMS-el, utána feltettem a GMS-t. Egy ideig küldte a mindenféle hibaüzenetet, majd pár újraindítás után abbahagyta. És ment minden szépen. Örültem is mint majom a farkának.

    Utána kiderült, hogy annyira mégsem szép minden mert 1-2 app nem akart egyszerűen települni. A Play áruház kiírta, hogy már telepítve van...de a telón nem jelent meg sehol. Vagy ha megjelent az ikonja, akkor indítás után visszaugrott a kezdőképernyőre és ennyi. Valószínű, hogy ezt valami user error okozta. Legalábbis én erre gondolok, hogy a GMS mókolás során valami megroggyant.

    Valamint nekem nagyon gyorsan merült. Volt, hogy alig piszkáltam és 8%-ot merült másfél óra alatt. És semmi nem volt bekapcsolva, semmi GPS, mobilnet, WIFI, semmiféle háttér-szinkron. Csak úgy 'volt' magának a teló, meg kb. 2-szer 5 percet nyomkodtam WIFI-n. Ha kicsit intenzívebben használtam, akkor 1 óra napi kijelzőidővel merült 40%-ot. Tudom, nem egy kategória de a P30-om ugyanilyen feltételek mellett jó ha 16-17%-ot merült.

    Mivel zsebben hordom a telóimat, számomra ez a méret a mindennapi használat során már sok volt. Nem cicanadrág szintű szűk nadrágokat hordok, de néha előfordult, hogy ki kellett venni a zsebemből a telót ha leültem. A kezeim átlagos férfikéznek mondhatóak, de valahogy nekem egykezes használathoz is nagy volt a teló.

    Számomra a vele készített fényképek sem voltak annyira lélegzetelállítóak a P30-hoz képest.

    Ezek mind egyéni dolgok, ettől még a telefon lehet jó. És gondolom sokan megelégedéssel használják. Nagyon szép, masszív, jól összerakott telefon érzetre..ez tény. A kijelző is szép..bár én nem tudtam megszokni a lekonyuló végeket. Érdekes módon a fura előlapi kameralyuk nem zavart.

    A fentieket figyelembe véve, a végső döntésben az támogatott, hogy egyszerűen túl drága teló ahhoz, hogy megtartsam...főleg mivel a P30-omhoz képest nem éreztem annyival jobbnak összehatásban. Hangsúlyozom, hogy én...nem éreztem jobbnak. :) Azt azért tudni kell, hogy én a telót 90%-ban telefonálásra, sms-re és messenger/viber/hangouts-ra használom. De az utóbbi hármat csak akkor ha épp nem dolgozom vagy nem otthon vagyok, mert akkor tudok gépen is 'pofázni'. Ha pedig olyan helyen vagyok (szalonnasütés, haverokkal találkozás, túrázás, szülinapozás, családi esemény..stb.) akkor nem lógok a telón. Ezért is bír ki a P30 is 3-4napot legalább. :D Fényképezni akkor szoktam telóval ha menet közben látok meg valami érdekeset és hirtelen kell 'fényképező'. Egyébként egy Olympus OMD EM-5 Mark II-t használok 'rendes' fotózásra egy Olympus 12-40mm Pro obival.

    Kb. ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák