Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci7909_aff

    tag

    válasz sssent #1144 üzenetére

    Hát igen, ez sajnos eléggé lassú és bizonytalan megoldás.
    Érdekes, hogy a kínai verzió meg normális be tudta állítani ezeket a dolgokat.
    Az autófókusz elég lassú sajnos. Életlen képpel meg sokra nem megyek. Azért A Sony telóimon jó volt, hogy pl. tájkép scene esetén fixre lőtte a fókuszt. Itt meg olyankor is állítgatja feleslegesen.
    Sokféle androidos telót használtam, de ahol lassű volt a fókuszálás ott pl. nem arőltették a videónál az autófókuszt. Itt sem kellett volna. A videófelvétel esetén sokszor életlen a kép, "pumpálja" az automatika az optikát. Ennél még a fix fókusz is jobb lett volna videónál.
    Sajnos a kamera az egyik gyengéje a telónak.
    Remélhetőleg javítanak rajta.

  • 0xmilan

    addikt

    válasz sssent #1144 üzenetére

    Reméltem, hogy nem csak engem zavar a folyamatos AF. Eddig nem idegesítettem magam rajta, de ma próbálgattam, hogy mégis hogyan működik és hát nem úgy ahogy kéne.

    Ennek a nem teljesen hülyebiztos (bocsánat) működésnek van egy komoly előnye is.
    Semmi előnye nincs. Az tényleg egy jó megoldás, hogy rövid nyomásra/tapira egyből lövi és csak hosszúra kezd el fókuszálni, de ennek semmi értelme folyamatos AF mellett, ha amúgy is önkényesen állítgatja zöld célkereszt előtt meg után is. (kis túlzással)
    Előző telefonomon a gyári appban ki lehetett kapcsolni az AF-t. Ezt kiváltaná, hogy rövid nyomásra fókuszálás nélkül lövi, persze ha előtte nem "pumpálja" a fókuszt fölöslegesen és minden ok nélkül.

    Ha van még hozzáférésed a kínai verzióhoz, akkor root joggal ki lehetne belőle szedni a kamera appot és át lehet rakni a miénkbe.
    Lehet, hogy XDA-n megkérek egy Y300-0000 (ez a kínai verzió) tulajt, hogy valahogy mentse le a kamerát.
    2.3-ban még /system/app/-ban volt Camera.apk, de ott most nem találom. Valószínűleg a galériával van egybegyúrva, mert mikor azt letiltottam, akkor a kamera is eltűnt.

Új hozzászólás Aktív témák