Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mik_i

    tag

    válasz Zirowe #12951 üzenetére

    több mint egy hónap? :S Az a bajom, hogy egy hete vettem használtan egy áprilisi modellt és nekem is nagyon melegszik ill. újraindulgat, főleg olyankor mikor töltőn használom. Akkor szokott újraindulni amikor elérné a 39 fokot.
    Jelenleg úgy néz ki, hogy holnap beadom szervizbe. Jól gondolom,h akkor a leggyorsabb a javítás, ha az e-care-be viszem egyenesen? Ők mennyi idő alatt csinálják meg? Azt gondlom jobb túlesni rajta minél hamarabb,mert más most is nehezen fogom kibírni,de később még rosszabb lesz :P

    Lenne még egy kérdés, sajnos hiába túrtam a keresőt és a googlet, nem sikerült megoldani a problémát. Elég régóta létezik a t-zones wap felületén egy ingyenes sms küldő rendszer. Az elmúlt kb 6-7 évben onnan küldtem az sms-eket. Az világos, hogy a szolgáltató beazonosítás miatt wifiről nem lehet kapcsolódni rá, csak mobilhálózaton keresztül. Próbáltam 3g-vel és GSM profillal is,de nem jelenik meg semmi. A GSM-es profil amit létrehoztam működik,mert más oldalak megjelennek vele. A beépített böngésző ha jól gondolom nem tud WAP oldalak megjeleníteni, mert más WAP oldalakból is csak HTML kódot látok, viszont az OPERA a wap.elvira.hu-t megjeleníti, de a t-zones wapsms-ével ő sem boldogul. A címsor bal oldalán ott van a T logó, de amúgy az egész oldal teljesen fehér, sehol semmi. Próbáltam még skyfire-re is,de az sem segített. Elképzelhető, hogy az Andorid rendszerrel van a baj olyan értelemben,h bizonyos azonosításokat nem tud kezelni, vagy valamilyen oldal megjelenítésére alkalmatlan? Eszembe jutott még az is,h az Opera az egy központi szerveren keresztül tömöríti le nekem az adatokat és ez megzavarhatja az azonosítást, de akkor legalább a "belépés csak T-mobile előfizetőknek" hibaüzenet megjelenhetne.
    Ha valaki tud valamit ezekkel kapcsolatban, légyszi segítsen! köszi!

  • Mik_i

    tag

    válasz LouiS22 #12968 üzenetére

    Végül is lehet,hogy lenne hatása. Én azért nem rontottam egyből az ajtónak, mert nekem pl a demo mobil TV csatornánk mennek a T-nél. Persze olyankor is 3G-vel kell kapcsolódni nem wifivel, de ezt az adatforgalmat nem számlázza elméletben. Tényleg csak az érdekelne,h olyan android oprendszerről ami T-nél vásárolt készülékben van, megy-e pl a WAP sms, vagy sem. Ha nem akkor nem a Desire a hibás és a böngészőt is felmentem.

    sippet: Köszi a tippet az e-care-es alaplap készletről! Asszem felcsörgöm őket.

  • Mik_i

    tag

    válasz sippet #12982 üzenetére

    Igen, a nyitvatartás miatt én is visszalapoztam egyszer,mert azt hittem félre olvastam vagy rosszul emlékszem. Ráadásul a város közepétől világ végén van (peace az ott élőknek, nem őket akarom megsérteni), egy központi szerviz lehetne legalább metró mellett, ha nem is a város közepén vannak.

    beszélek még a t- helpdeskkel,h mit mondanak a wap sms kapcsolódásra.

  • Mik_i

    tag

    Sziasztok! Pont az imént volt a billentyűzethez kapcsolódóan egy hozzászólás, az ott található link nekem nem működött, azt mondta a file már nem található az oldalon.

    Egyébként a kérdésem az lenne,h ha az Anysoftkey-ben (letöltöttem a magyar bővítményt is) átállítok valamit annak miért nincs semmilyen hatása? kipróbáltam volna a 4 soros ékezetes billentyűkiosztást, az angol billentyűt QWERTZ kiosztással, azt,h ne akarja állandóan kijavítani az általam leírtakat a szerinte helyes szóra, stb. bármilyen pipát kiveszek,vagy eltüntetek, semmilyen hatással nincs az a billentyűzetre.
    A use anysoftkey ki van pipálva a keyboard beálításokban.
    Ha valaki tudja mi lehet a megoldás,h működjön rendesen az légyszi ne tartsa magában. köszi :)

  • Mik_i

    tag

    sziasztok! ma délután jött az üzenet,hogy van elérhető frissítés, kívánok-e frissíteni. mondtam,h rendben csinálja. gyári froyo van rajta. frissített 2.29-es verzióra és ez után nem tud kapcsolódni mobilhálózatra. se telefon, se net, semmi. még a PIN kódot sem kéri. kievttem az akksit, SIM kártyát, így is úgy is próbáltam életre kelteni, csak nem sikerült. betettem egy másik SIM(újabb) kártyát, na azzal működött. vissza a régit(még WESTEL-es), azzal megint nem. van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond? tegyek fel másik radio-t a gyári helyett? ha eddig működött a régi SIM (GSM/3G) akkor most hirtelen mit sikerült elrontaniuk?
    köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Mik_i

    tag

    Nekem is furcsa a Skype. Egy ideig oké, aztán elkezd szaggatni és itt jön a furcsaság. Ha szaggatás közben kirakom kihangosításra akkor egyből minden !!megjavul!!. Valami bug lehet, mivel 3m-re van a routertől.

    Másik dolog: 15,3 mega szabad helyem volt délelőtt a belső memóriában, aztán a yahoo mailben megnyitottam egy 6 megás .ppt csatolmányt. A telefon rögtön riadózott,h kevés a hely, meg is néztem és a belső memória lecsökkent 9 megára. Elég furcsa képet vághattam,ugyanis a .ppt ott volt az SD gyökérkönyvtárába letöltve. Aztért a biztonság kedvéért áthelyeztem egy másik mappába, de az sem segített. Ezek után kitöröltem a levelet, aztán a kukából is, de csak nem akart vissza menni a szabad hely 9ről 15 megára. Megpróbáltam,h kikapcsolom,de az sem segített.
    2.2 Froyo van rajta gyári rommal, rootolva. Move2SD Enabler-rel tulajdonképpen mindent az SD-re próbálok telepíteni, eddig el is voltam úgy ahogy, de ez a csatolmány dolog most megfogott(egyáltalán mi köze egy nyomorult email csatolmánynak az én belső memóriámhoz?). Próbáltam cache-t üríteni, de az sem segített.
    Ha valakinek lenne ötlete, hogy mit csináljak azt nagyon megköszönném!

    [ Szerkesztve ]

  • Mik_i

    tag

    Sziasztok! Pzoley féle Ginger-Sense-DTP V2.10do FN A2SD++ rom-ot használok lassan kb 1 éve. Alapvetően meg vagyok vele elégedve, bár a rendszer belakása után némileg meglassult a telefon, néha kicsit recseg. Ettől függetlenül elégedett vagyok, mert helyem van bőven, ha kell egy program akkor fel tudom tenni.
    Kb 1 hete akadt azonban egy probléma, amit sehogyan sem tudok megoldani. Kaptam egy szokásos sms-t egy vásárlástól és azóta fagy az sms része a telefonnak. Konkrétan, ha megnyitom azt az üzenet láncot ami ezt az üzenetet tartalmazza akkor kifagy az üzenet szolgáltatás, eldobja a telefon a hálózatot és újra be kell írnom a PIN kódot. Próbáltam,h nem nyitom meg, hanem megpróbálom kitörölni az egész beszélgetést (307 üzenet), de azt sem tudom, mert attól is kifagy az üzenet folyamat. Ha kapok egy új sms-t akkor is kifagy, mert az értesítő sávon meg kellene jelenítenie. Ha az sms widgeten keresztül próbálkozok akkor más üzenetekből tudok törölni a widget segítségével, de ha eljutok a kritikus üzenetig akkor szintén fagyi. Megpróbáltam feltenni másik sms programot (Go sms pro), de ő sem tudta kitörölni a kérdéses üzenetet. Gondoltam, h oké akkor mélyebbre ások. Root explorerrel megkerestem az sms-eket tároló .db fájlt a fájlrendszerben. Meg is találtam elvileg, azonban az SQLite editorral nem tudtam belenyúlni és kitörölni a kritikus smst, mert azt írja a táblára,h read only.
    Most már tényleg kifogytam egy kicsit az ötletekből, úgyhogy ha valakinek van valami megoldási javaslata akkor az légyszi ossza meg.
    Próbálnám elkerülni a ROM cserét, mert elég rendesen belaktam a telefont egy év alatt, csomó programban el vannak tárolva adatok és ezeket nem szeretném elveszteni. Ha csinálom egy mentést recoveryben és ROM újrahúzás után azt beilleszteném akkor a programokban tárolt adatok már nem lennének meg? Illetve, ha újra vissza tenném a mentést akkor lehet,h újra befagyna az üzenetkezelő,mert azaz sms is visszajönne ami kifagyaszt?:)

    Ha valaki tud segíteni, köszi előre is!

  • Mik_i

    tag

    válasz r4z #40819 üzenetére

    Az sms téma részben megoldódott, azonban sokkal mélyebbre gyűrűzött a probléma. Az sms-ek eltűntek maguktól(az összes).
    Ezután működgetett a telefon egy darabig, de utána jött egy hibaüzenet, valamilyen android process leállásáról, amire ha rányomtam akkor rögtön utána újra előjött az üzenet. Újraindítás, akku kivétel nem segített.
    Nem volt más lehetőség újra raktam a romot. Ez nem volt teljesen sikeres, mert furcsa módon a lock screen pl nem úgy jelent meg ahogy kellett volna és háttérképek sem voltak.

    Ezek után úgy döntöttem,h akkor recovery- pzoley féle full_wipe-ext4-no_journal és egy korábbi decemberi backup felszippantása.
    A full_wipe-ext4-no_journal nem ment végig, az ext4 formázásnál elakadt. Várakozás, majd akku kivétel. Kb 3. próbálkozásra aztán végül sikerült végigfuttatni. Ezután próbáltam a restore-t,de az sem menet végig, a programok sd-ext-re való másolása közben megakadt. 2x próbáltam meg, mindig elakadt és csak akku kivétellel tudtam szabadulni.
    Ezek után csinlátam full wipe-ot, de csak hagyományos, manuális módon, tehát formázás nélkül. Feltettem a romot normál módon és rá egyből az a2sd++ scriptet is. Mind2-re azt mondta,h oké. Restart, de a telefon a betöltési fázison nem jutott túl, pedig elég sokat vártam. A fehér HTC az meg volt, utána jött egy Android feliratú futó képernyő, azon kb 30-40 percet hagytam, utána akku kivétel.

    Nem igazán tudom,h mit kellene csinálnom.
    Egyfelől egyre gyanúsabb,h az sd kártyával lehet gond. Ez azért furcsa,mert egy kb 8 hónapos Adata cl6 16GB-ról van szó, szóval nem is öreg,nem is gagyi. Van még egy régebbi 2 Gb-os karim is, meg fogom próbálni azzal, hogy mit szól hozzá.
    Másfelől viszont próbáltam feltenni sima A2SD romot is, ami a recovery szerint fel is ment. Ez az rom úgy tudom,h alapból(külön script nélkül) nem használja az EXT4 partíciót, de mégsem indul el ez sem.

  • Mik_i

    tag

    válasz #24633088 #40836 üzenetére

    Na közben kipróbáltam kollégám 2gigás kártyájával, és arról felment a NOSD rom.. Az én kártyámra már felmásolni sem tudtam a zip-et:S nem rossz, hogy egy A-data 16Gb CL6 SD kártya 8 hónap alatt bemondja az unalmast. Tényleg ennyit bírnak a memokártyák? vagy az A2SD használat olyan extrém módon terheli őket,h hipp-hopp tönkremennek? remélem azért a gari ettől még vonatkozik rá.

    Minden esetre köszi a tippet!

  • Mik_i

    tag

    válasz #24633088 #40850 üzenetére

    Hogy érted ezt, hogy lassabban olvassa a 10-es a kisebb fájlokat? Ha gyorsabb egy kártya akkor nem nő meg általánosságban is a sebessége a csúcssebességen kívül?

    Én is éppen kártyacsere előtt állok,mert úgy néz ki, hogy az előző CL6-16GB kártyám megadta magát. Holnap tudok csak nekiesni még egy komolyabb újrapartícionlással és formázással, de nem sok reményt fűzök hozzá. Szóval nézegettem kártyákat és ezt néztem ki:
    [link]

    ez nem is CL10, hanem már tudja az új szabványt is. Tudom,h a Desi azt még nem tudja, de a technológia leírásánál
    [link]
    azt írják,h visszafelé kompatibilis és akkor is gyorsabb valamivel a CL10-nél ha normál eszközben használjuk.

    Tudnál írni erről a "lassabb a gyorsabb" dologról egy picit bővebben? Nagyon fontos lenne nekem a sebesség,mert a2sd++ romot szoktam használni(legutóbb pzoley féle Ginger Sense 2.10do), ahol ugye az SD kritikus a használható sebesség szempontjából főleg,ha már rendesen tele van pakolva a telefon. Sajnos nekem a CL6 egy idő után már eléggé ragadozott még "turbo adatkezelés" script telepítése után is, igaz tényleg rendesen tele volt a telefon. (kb 120 app, 800mega foglalva az a2sd tárhelyből, kb 1200 kép a fotóalbumban, stb)
    Ezért nézelődök a lehető leggyorsabb kártya után, ha már egyszer cserélnem kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák