Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dadada

    tag

    Én pedig azt mondom, hogy ThinkPad T forever. :)

    Igen, ige sokan elfelejtik, hogy ami a Microsoft szoftverfronton, az a HP hardverfronton. A HP supportja jó, de ennek ára van.
    A Mostani Dell Latitude-ok elég gyengák, leválnak a sok használattól a billentyűzet gombjai. meg elég gyenguszra sikerült a gép váza, is Az új E Latitude-k merevségben sehol nincsenek a D sorozathoz képest.
    Így maradt a HP, ami megbízhatóságban majdnem Dell. Merevsége ugyanaz, de tartósságban sem rosszak a HP-k. Mondjuk ennyi pénzért a 4 év garancia járna, szerintem.

    Mert hiába a legnagyobb a HP egy ThinkPad T -vel nem vetekedhet. Ezért is furcsa az ára.

    [ Szerkesztve ]

  • dadada

    tag

    válasz rudi #13 üzenetére

    Most egy T61 -et nyúzok, meg vagyok elégedve. A cégnél van T60, T43, T41. De a T61 nem sokban különbözik. Volt egy NC6400-am. Hát nem egy ThinkPad.
    Amúgy én is szemeztem ezzel a HP-vel, de olcsóbban kijön egy T400. Igaz nem szép, de minőségben, merevségben jobb, mint a HP. Jobb a billentyűzete, nem melegszik annyira (Persze egy X61, X200 jobban melegszik de az érthető is). És nem kell félteni ha valami történik a hátizsákban a géppel.

    A HP kijelzője jobb, fényerőben, meg talán szebb is egy picit. Engem zavar egy picit, hogy a visszajelző ledek a bal kezem alatt vannak így nem érzékelek semmit a gép működéséből vizuálisan, miközben dolgozom.

    Amúgy nem rossz masina, de túl finom, és túl "sérülékeny". Még mindig a T400-at venném, ha tehetném.

    [ Szerkesztve ]

  • dadada

    tag

    válasz Pufokaboka #17 üzenetére

    Szerintem a D széria sokkal masszívabb volt. Az E sorozat hűtése elég rossz. Kollégámnak van egy 200 Gb-os 7200 -es HDD-val elég meleg, ugyanez a konstrukvió a T61-emmel és 320 GB/7200- vel közel nem melegszik ennyire. (egy hete nyúzom)
    A D széria alján át lejet menni autóval, kis túlzással merevebb egy ThinkPadnál az E sorozat a HP szintjén áll. Arról nem is beszélve, hogy a billentyűzetmegvílágítós dolog, amit a DELL alkalmaz, elég fura, emiatt a billentyűzet nyomógombjai ragasztva vannak ami sok gépelés esetén egyszerűen fél év után leesnek a gombok. Szóval a Dell Latitude E nem az igazi.
    Nálam az akku idő nem annyira fontos. A házhozmenős dolog, pedig csak attól függ, hogy milyen feltételekkel veszed meg. Majdnem hogy márkafüggetlen.
    A HDMI még csak csak felróható. De az eSata közel nem olyan elterjedt mint az USB, vagy akár a FireWire.
    Ergonómiailag a T400 szerintem használhatóbb az E sorozatnál, egyszerűbben jobb a billentyűzete, nem melegszik annyira. És olcsóbb, nem is kevéssel.

    A másik nálunk sok a Linux, és a Dell kezd rászokni a gagyira. (Atheros Wlan, Conexant Audio) és hasonlók, hogy ez miért van, mert Lengyelországban rakják össze, és sokba kerül, vagy mert csak így akar nagyobb bevételhez jutni a Dell azt nem tudom, de ami tény, hogy Linuxot használva nem az igazi.

    Egy Corporate Business gépbe ne legyenek olyan alkatrészek, amik nem kompatibilisek szinte csak a Windows-al.

    Egy ThinkPad-el akkor sincs ilyen gond, ha a Lenovo gyártja.

    [ Szerkesztve ]

  • dadada

    tag

    válasz yorka #37 üzenetére

    A DDR3 jóval gyorsabb, mint a DDR2 főleg nagy adatok mozgatásánál, kis adatoknál valóban mindegy, de ha itt lesz a Win7, meg azok a programok, amit tényleg kihasználják a több szálat, akkor a DDR2 lesz egy őskövület.
    Az meg, hogy a HP-ben DDR2-van egyet jelent, csak azt, hogy elavultabb, mint vetélytársai.

  • dadada

    tag

    válasz Solten #43 üzenetére

    Szerintem ilyen alapon mindenki vegyen Apple-et :)

    Ez a dögunylom működik. :))

  • dadada

    tag

    válasz adm #47 üzenetére

    Ma még semmiben, de nincsenek is olyan programok, de nyakunkon a 64 bit. Ida kell a sávszélesség. Az hogy ma nem, az egy dolog, de akkor majd 2-3 év múlva gondolom veszel 4 gb ramot, mert a hp rajtad spórolt sebességben/sávszélességben. Ha tudsz és támogatja az északi híd. Szóval az hogy ma... (Ez vicces). Én szoktam a holnapra is gondolni.

    [ Szerkesztve ]

  • dadada

    tag

    válasz Suker10 #82 üzenetére

    Ne viccelődjünk már, de Te állomvilágban élsz, vagy nem? Az Acer cuccokról is egy halom streszteszt jelenik meg aztán még az üzlti Travelmate modellek 90 % -is szutyi! Mitől beszélsz Te?
    Én is láttam ,hogy a HP hogyan tesztel személyesen, de azért mikor egy TP T -t 55 mph-val a falhoz vágnak, vagy éppen leejtenek egy levegővel töltött gumival 20 méter magasról, azzal nem vetekszik egy HP teszt sem. Szerintem, de szólj ha nem így gondolod!

    A Másik, hogy Te láttál már Dell Latitude D, vagy TP T-n zsanérkopást vagy törést, mert én HP-nem egyet. :DDD

  • dadada

    tag

    válasz Dewla #114 üzenetére

    A két gép nem összehasonlítható egymással a HP egy már már fálprofi mobil munkaállomás, addig az Apple csak egy notebook átlagos jellemzőkkel. A HP billentyűzetvilágítása tényleg béna, de nem másolta le jól az eredetit (ThinkLight). Amúgy az Apple-vel nem lenne semmi baj, ha nem méregárban adnák, hanem amennyit valóban ér. A MBP 1 év garival hulladék IStyle garival, rossz supporttal maximum 350 - 400 ezer Ft-ot ér. ezzel szemben 550 - 600 ezerért adják. Ez a vicc kategóriája.
    Arról nem is beszélve, hogy a HP egy corp - Business aminél a support az elsődleges, illetve a minőség is dönt. Ebből adódóan a HP-re azért is tudsz max 5 év garanciát is venni.

    A másik, hogy semmit nem írtál a HP 8530W valódi értékéről a felbontásról, és arról a kicsit is félprofi Quadro-ról ami benne van, mivel ha egy apple-n elkezded futtatni, azokat az OpenGL gyilkos vektorgrafikus progikat, amit a HP-n akkor az apple a béka segge alatt sincs, szóval sántít az összehasonlítás.

    A Másik, hogy az emberek itt Magyarországon, egyre jobban butulnak, mi a f****nak egy HP 8530W ilyen munkára????

    A Másik minek is lenne jobb a touchpad egy mobil munkaállomáson, mint amilyen a HP.nek van, amire a HP-t tervezték az a nagyfelbonású lézeregerek hazája, mint a képernyő felbontásból is adódik, nem touchpaddal szokás CAD/CAM-ben tervezni, bár lehet hogy apple-knél igen.

    Szóval miért nem egy 8530P-vel hasonlítottad össze az Apple-t, mert amit Te leírtál a 8530W-ről, az pontosan nem sokat ér, mert ez a cucc egy céleszköz, méghozzá célcuccokkal.

    Szerintem meg vérciki az Apple ára, az valóban vérciki. A Supportja meg még vércikibb, az egy év jótállás meg egy 550 000 -ezres gépnél meg aztán még vércikibb. Az meg aztán még vércikibb, hogy egy átlag notebookra, plussz két év jótállás 80 000 Ft-nál kezdődik.

    Ennyi pénzért a HP-re 5 év jótállás van úgy, hogy házhoz mennek, és helyben megjavítják.

    Ezt miért nem írtad, le igaz az Apple-sek számára az ár a garancia, a support nem fontos dolgok?

  • dadada

    tag

    válasz Dewla #136 üzenetére

    Én használtam egy MacBookPro-t fél évig, de meg sem közelíti a ThinkPad-ot. Szóval ismerem a makes életérzést, és bizony, pont ezért nem értem mit esznek benne az emberek. A MacOSX tényleg jó, de nem ér meg 300 000 Ft-ot ennyi!

    Figyelj!

    én ezt írtam:

    "A Másik minek is lenne jobb a touchpad egy mobil munkaállomáson, mint amilyen a HP.nek van, amire a HP-t tervezték az a nagyfelbonású lézeregerek hazája, mint a képernyő felbontásból is adódik, nem touchpaddal szokás CAD/CAM-ben tervezni, bár lehet hogy apple-knél igen."

    Te meg ezt:

    "Azt meg szerintem nem komoly érv, hogy minek egy touchpad egy gépre, mivel úgyis mindenki lézeres egérrel használja (egyébként én is azzal használom, mert szar a touchpad)."

    Nem azt mondtam, hogy nem kell! De megszoktam.

    "Azzal nem értek egyet, hogy egy MBP csak egy notebook, főleg nem átlagos jellemzőkkel, rengetegen használnak ilyen gépet fotó és videó szerkesztésre zenei és grafikai munkákra. Ráadásul én az előző generációs, majdnem egy éves géppel hasonlítom a HP jelenlegi csúcs gépét."

    Figyelj már a Maces életérzést félretévve, meg a MAC OSX-et mivel tud többet, mint egy bármelyik 250 000-s Acer?

    "Az Apple ára tényleg gáz, főleg a magyarországi. Szerintem jóval kevesebb a különbség ha a dollár árakat nézzük. A support és a szervíz szintén csak idehaza hagy némi kívánnivalót maga után, bár sokat javult tényleg az elmúlt 1 évben. Összekapta magát az Almárium."

    Már ezt is megszoktam, ha az applesek nem képesek a túlárazott szar supportos, átlaggépeiknek a védelmében semmit felhozni, akkor jön a dollár, és te usában élsz? Mi a javulás? Hogy már van az országban egy szar szervíz is, mert eddig a magyar alma kereskedő úgy vágta át az embert ahogy akarja? Ez tényleg javulás. komolyan.

    "Egész egyszerűen jobb leülni szinte bármit csinálni az Apple gép elé, lényegesen ergonómikusabb, jobbak az anyagok, a kijelző, a touchpad a billentyűzet."

    Ha ezt egy ThinkPad T osztályra írtad volna igen, de egy apple nem. Az meg hogy szép szerintem egy divatdizájn, és nem praktikus.

    Ebben az országban az mekbúk divattermék. Ha tetszik ha nem.

    [ Szerkesztve ]

  • dadada

    tag

    válasz Integra #138 üzenetére

    Ezen felül pedig mondom amit Te nem:

    Alkatrészárak, annak a beszerezhetősége, amíg idehozzák, ha van egyáltalán.
    Perifériaárak, amit ráfognak a praktikusságra, azért drága címszóval, mert praktikus.
    A Szervízárak, amik az egekben vannak.
    A szervízek hozzáállása ami mellett az acer is egy support császár.
    A szoftverárak, ha mekhez kell szoftvert venni akkor aztán bele kell nyúlni a zsebbe.
    Az egy év jótállás, ami vicc.
    A jótállásbővítés ára ami megint egy vicc.

    Még a Sony is képes volt egy szervízbázist felépíteni ebben az országban, pedig A Sony hasonlóan drága. És alapban legalább 2 évet ad a gépeire. Valamint a szervíze is jó.

    [ Szerkesztve ]

  • dadada

    tag

    válasz Dr_Syrex #139 üzenetére

    Gyakorlatilag Japán és U.S.A-n kívül az Apple komolytalan support, és szervízhálózat szempontjából, nem is véletlen, hogy az igencsak ellenszenvet érez a fél világ az Apple termékek iránt, és az sem véletlen, hogy U.S.A-n, és Japánon kívül a részesedésük a béka segge alatt van. Pl. itt Kelet-Közép Európában ha eléri az 1 %-t akkor sokat mondtam. Szóval ezek nem véletlen dolgok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák