Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KilgoreTrout

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #76 üzenetére

    Az ipari formatervezés legfontosabb szabálya a "form follows function", ennek abszolút eleget tesznek a Thinkpad-ek.
    A mai napig nem értem, hogy miért terveznek fényes műanyag burkolatú laptopokat, mikor mindenki tudja, hogy pillanatok alatt tele lesz ujjlenyomattal, és igazából a dobozból való kibontás után már soha nem fog úgy kinézni, mint a csilivili - ráadásul többnyire renderelt - gyári képeken. Ez egy használati tárgy, és annál több lesz benne az örömöd, minél kevesebb funkciót kell feladnod a "dizájnos" külsőért cserébe.
    Egy számítógép ma már nem kiállítási darab, hogy mindenki gyönyörködni akarjon benne...
    (pl érdemes összehasonlítani a mai modern élpítészetet a századelejivel, kívülről sokkal kevésbe díszes, viszont sokkal kényelmesebb élni egy ma (normális tervező által tervezett) házban, mint egy akármilyen kastélyban).

    Egyébként szerintem kissé beteg dolog az is, hogy valaki például egy tömegtermékkel akarja kifejezni önmagát, (végülis rajtad kívül csak százezer embernek van ugyanolyan "egyedi" piros burkolatú laptopja) de ez már nagyon nem tartozik ide.

    Másrészt szerintem ez a gép nem néz ki rosszul, de nehogy ez legyen már az elsődleges, vagy akár bármennyire is fontos szempont...

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz VaniliásRönk #76 üzenetére

    de köze nincs a szépséghez vagy az eleganciához.

    Miért ne lenne? Ez egy letisztult, tökéletes dizájn. Milyen más kéne hogy legyen? Uborka alakú, mert olyan még nem volt? :D Melyik szebb, az Opel Astra / Renault Twingo, vagy a Rolls-Royce? Naugye. Pedig nem csicsázzák szanaszéjjel mindenféle gagyival mint az előbbieket. Ami tökéletes, azon nem kell változtatni.

    yorka:
    Fényképek alapján mondasz ítéletet egy billentyűzetről?
    Igen. Volt már elég kommersz noti a kezem közt hogy tudjam mennyire gáz ha mindig keresgélni kell hogy melyik gombot hova dugták el. TP-n nem kell, ott van ahol 20 éve megszoktam.

    Azért a notebook használók zöme nem Thinkpad-en nevelkedett
    Ezért nem is tudják hogy létezik jobb.

    aki nem azt szokta meg, annak nem is lesz zavaró ez a kiosztás sem
    ??? Ha nincs TP-je, akkor már asztali billentyűzetes sincs? Ott ugyanez a kiosztás van, azért is jó a TP-ben (és kb. minden business notiban) hogy azt másolja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák