Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Khelben #3 üzenetére

    A ph-n mértek 25W-ot, más tesztekben inkább 40-45W előnye van. Nem véletlen szerintem, hogy TDP-ben sem 25W van az összehasonlított kártyák között. Szóval eleve nagyobb fogyasztáselőnyről van szó, nem 25W-ról.

    A másik a sok kicsi sokra megy elv... van jópár ilyen cuccod a háztartásban, lesz*rod a standby fogyasztást és éves szinten szabad szemmel látható pénzmennyiség gyűlik össze.

    Harmadszor ez a tervezési irány kell ahhoz, hogy ilyen irányba haladjunk. Gondolom most -40W-ért nem cserélsz kártyát. De akkor előtte sem cseréltél -40W-ért mondjuk a GCN/Keplerre az előző generációról... meg előtte sem az azt megelőzőről. És így tovább.
    Ugyanez procira... máris ott tartunk, amit a 750 topicban leírtam: régi konfig 300-350W, új konfig 150-160W. Lehet, hogy áramszámlában ezt sem látod önmagában nagy tételként, de világos, hogy tápban/hőben/zajban ég és föld a különbség.

    Negyedszer: A gyártók így is, úgy is gyártanak. Akkor szerintem már inkább ilyet, mint 200W TPD-s szörnyeket.

    Nyunyu, (#23)
    Korábban kérdezted valamelyik topicban a vga cserét 7850-re. Írtam neked akkor is, hogy jobban járnál vele, én is ugyanerről váltottam.
    Szóval a fent írt fogyasztás ugyanilyen Phenom II X4+GTX460 mellett volt. Azóta i5+7850 és több mint fele lett a fogyasztás. Hyper TX3 és vga hűtő lecsavarva. Utóbbi nem mondom, hogy nem hallatszik terhelés alatt, de bőven nem hangos. A cpu hűtő hangtalan... nem kell rá víz, mint nálad, stb, stb...

    Szóval van azért lényeges különbség, nem csak a számlában...

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Kronos3000 #39 üzenetére

    Celeron N2920: 7.5W, 1600.
    Celeron J1900: 10W, 2000 pötty.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák