Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Csabapa #34212 üzenetére

    Nekem Lackooo84 írása alapján nem sikerült a downgrade folyamat, így inkább upgrade-elni próbáltam.
    Este csak sikerült megcsinálni! Leírom én hogyan oldottam meg. Vannak benne Hisuite 8 és 9 közötti váltások, kíváncsi voltam melyik progi mit talál meg, ezt lentebb láthatjátok.

    B416-ról váltás B562-re

    Összefoglaló alapján Downgrade B131-re

    Amit beállítottam magamnak:
    Az összes fiókot, ujjlenyomatot, képernyőzárat, amit ilyenkor felajánl a friss telepítés miatt skip-eltem még a wifit se állítottam be
    Google billentyűzet
    Hdb hisuite számára
    Fejlesztői lehetőségek bekapcsolása

    Frissítésnél kikapcsoltam az automatikus keresést és letöltést is

    Downgrade megvolt, jöhet az Upgrade B394-ig

    Hisuite telepítés pc-n: 8.0.1.300_OVE
    Wi-Fit csak azután vettem fel, h a hisuite a B131-et látja legfrissebbnek.
    Wifi hálózatot felvettem, majd frissítés.
    B360 csak Wifivel jön le, Wifi kikapcs, B360 telepítése (FULL).
    HiSuite 8 nem talál frissítést, csak wifivel B381 (OTA).
    Frissítettem a Hisuite-ot 9-es verzióra hátha, de a helyzet ugyanaz, csak wifivel látja a B381-et (OTA) ezáltal hagytam a telefont hadd telepítsen, majd mielőtt újraindult volna a telefon a wifit kikapcsoltam.

    Hisuite megtalálja a B389-Full-t és telepíti is.
    Telefon újraindul, Hisuite megtalálja a B394-Full-t, telepítés.
    Telepítés után Hisuite nem talál frissebb romot.
    Feltelepítettem ismét a Hisuite 8-ast, hátha lát frissebb romot,de nem volt kapcsolat a telefonnal.
    Hisuite 9-el már volt kapcsolat, de B394 volt szerinte a legújabb.

    Upgrade B412-re

    Áttanulmányoztam Lackooo84 írását letöltöttem a Windows-os FF-et.
    A modellszám beírása után megnéztem milyen B412-es romok vannak, vagyis a 2 nagy ami van, azok changelogjait elolvastam(magyarul).
    Az egyik downgrade rom a másik nem, így a normállal foglalkoztam tovább.
    Fentről lefele a legalsó nagy (~2,5 GB) romnak a filelistjét megnéztem, ott vannak benne a linkek, mind a 3 fájlt leszedtem (elvileg ez a normál rom tehát nem a downgrade-es).

    Az előző SW frissítések szerinti mappaszerkezetbe pakoltam a fájlokat a megfelelő mappába:
    C:\Users\felhasználónév\Documents\HiSuite\ROM\FRD-L09C432B412\full\FRD-L09_hw_eu\update_full_FRD-L09_hw_eu.zip (~0,8 GB)
    C:\Users\felhasználónév\Documents\HiSuite\ROM\FRD-L09C432B412\full\public\update_data_full_public.zip (~0,4 GB)
    C:\Users\felhasználónév\Documents\HiSuite\ROM\FRD-L09C432B412\full\update.zip (~1.4 GB)

    Lackooo84 írását áttanulmányoztam még1x!
    Elindítottam az FF-et, beállítottam az elsődleges DNS-t a hálókártyánál, rátelepítettem a Hisuite 5.0.2.300_OVE-t a 9-es verzióra (ilyenkor szól, hogy az előzőt eltávolítja) rádugtam a telefont a gépre és már jelzett is van frissítés (B412) -> Telepítés

    Upgrade B562-re

    Elindítottam a Hisuite 5-öt, ajánlott fel frissítést: B412 hivatalos, vagy fejlesztői de itt már nem csináltam semmit csak megnéztem lát-e bármit, ki is léptem a programból.
    Visszaállítottam a DNS-t, ismét elindítottam a Hisuite-ot és már fel is ajánlotta a 8.0.0.562(C432) verziót.
    Feltelepítettem az Oreot, majd csináltam egy gyári beállítások visszaállítását, utána pedig elkezdtem belakni a telefont :))

    Köszönöm Sanki & Lackooo84 kollégáknak segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    >>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

Új hozzászólás Aktív témák