Hirdetés

2019. július 23., kedd

(#1) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

Jó lesz majd a GTX 1070 helyett. Kíváncsi vagyok, hogy itthon milyen áron fog rajtolni; illene 100k körül megállnia...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) Mika1227

Mika1227
(őstag)

Teszt!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!! Minél több emberrel találkozom annál jobban szeretem a kutyámat!!!

(#3) Zicokuka válasza bteebi (#1) üzenetére

Zicokuka
(senior tag)

Igen, valahogy oda kėne árazni indulás áll is.

vgabazar.hu

(#4) koko52

koko52
(PH! addikt)

Ezzel ki is végzik az 1060,1070 és az 1070 ti létjogosultságát. Előbbit teljesítménye utóbbiakat áruk miatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#5) TTomax

TTomax
(PH! félisten)

PCbröl ordit hogy 256bites... tuti lesz 1680 is...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6) Csupingo válasza Mika1227 (#2) üzenetére

Csupingo
(PH! addikt)

Ha ez igaz akkor csak hajszállal gyengébb mint a 2060. Így az talán kevésbé fog fogyni, ha ez mondjuk legalább 10 ropival olcsóbb lesz. Talán túl sok kártyát sikerül bezsúfolni arra a szintre: 1070, 1070 ti, 2060, 1660, 1080.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Ne vicceljünk, mert én annyi viccet tudok, hogy maga két évig fog röhögni Tökölön! (Zimmer Feri)

(#7) MZsoltee válasza bteebi (#1) üzenetére

MZsoltee
(PH! kedvence)

Fenét, essen be a GTX 1070-ára mondjuk 70k alá. Jó lesz a 1070-es is!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#8) Amerigo57

Amerigo57
(fanatikus tag)

Érdekes a videó.
Egy hibája van , hogy a táblázatban nem szerepel ,
a GTX1080 Ti , pedig szinte mindenhol azt veszik 100 % -nak ,
a videokártyák összehasonlításánál.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kimarja

Kimarja
(lelkes újonc)

Nem győzött meg, 3 dolgot szoktam nézni együtt egy kártyában. Teljesítmény, fogyasztás, OC potenciál. A Pascal széria egyáltalán nem rossz még ehhez képest, viszont lehet már használtan kapni, (effektíve jó áron) ami egy új termék esetében nehezen elképzelhető. :)

Egy bolygó méretű űrhajóról írok.

(#10) TTomax válasza Kimarja (#9) üzenetére

TTomax
(PH! félisten)

259fonton nyitott UKban ami 90K,azt kell mondjam pedig hogy igen igen jó áron van...[link] Ezt úgy fogják vinni mint a cukrot...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11) Mika1227 válasza Amerigo57 (#8) üzenetére

Mika1227
(őstag)

Másik teszt!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!! Minél több emberrel találkozom annál jobban szeretem a kutyámat!!!

(#12) PSti válasza bteebi (#1) üzenetére

PSti
(kvázi-tag)

(#13) Male

Male
(PH! nagyúr)

"A DVI-t a zöldek nem követelik meg, de nem is tiltják, és úgy tudjuk, hogy lesz olyan gyártó, amely még él ezzel a lehetőséggel."

Remélem is... nálam jelenleg DP + HDMI + 2xDVI van használatban, és ha cserélnék VGA-t ez maradna is így még pár évig... persze tudom átalakítózhatnék DP-ből, de amilyen kínlódás volt az korábban ( elég nyugodt ember vagyok, de amikor már 5 perc alatt háromszor ment el a kép, meg váltott inverzbe, akkor úgy földhözvágtam az átalakítót, hogy még a szekrény mögött is találtam belőle darabot később :B ), inkább kihagynám az itt a kép hol a kép játékokat :DDD

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#14) MongolZ

MongolZ
(PH! addikt)

Szűk Vega 56 teljesítmény hasonló áron, jóval kevesebb fogyasztással?

(#15) TTomax válasza MongolZ (#14) üzenetére

TTomax
(PH! félisten)

Nem nem...olcsóbb bizony... :))

(#16) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti Review Roundup
+
Confirmed: NVIDIA to launch GeForce GTX 1650 next month
Engem utóbbi sokkal jobban izgat érdekel...

(#12) PSti
Meennnyiiiii? :Y

Az bizony baromi jó ár! :K :C

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#18) Csupingo válasza MongolZ (#14) üzenetére

Csupingo
(PH! addikt)

Talán nem olyan szűk. Nem az 1070 volt a vega 56 közelében? Állítólag azért hozta ki az nvidia az 1070 ti-t, hogy mindenben kicsit jobb legyen a vega 56-nál. Az 1660 pedig kb. 1070 ti szint, tehát kicsit erősebb és még kedvezőbb lett a fogyasztása.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Ne vicceljünk, mert én annyi viccet tudok, hogy maga két évig fog röhögni Tökölön! (Zimmer Feri)

(#19) Z_A_P válasza Csupingo (#18) üzenetére

Z_A_P
(őstag)

Az 1660 pedig kb. 1070 ti szint

Nem.

OK

(#20) Amerigo57 válasza Mika1227 (#11) üzenetére

Amerigo57
(fanatikus tag)

Mika1227
Köszönöm. :)

(#10) TTomax
Én már inkább az RTX 2070Ti videókártyák tesztjeire lennék kíváncsi , ha egyáltalán lesznek, bár az NVIDIA -nál , ez is elképzelhető.

(#21) Krend válasza Csupingo (#18) üzenetére

Krend
(lelkes újonc)

Vega 56 simán hozza az 1070 ti teljesítményék akár finomhangolás nélkül is, persze játékfüggő, de már régóta nem az 1070el van párban

R5 2600x, R9 290

(#22) &rew válasza Mika1227 (#11) üzenetére

&rew
(PH! addikt)

szoval 2060-at erdemes venni :)

(#23) Csupingo válasza Krend (#21) üzenetére

Csupingo
(PH! addikt)

Itt egy új táblázat. Az 1660 tényleg csak az 1070 és a vega 56 között van, de az 1070 ti azért erősebb ez alapján.

(#24) MZsoltee válasza Z_A_P (#19) üzenetére

MZsoltee
(PH! kedvence)

A 1070 és a 1070Ti között van. Ha leülnél egy gép elé, amelyikben 1660Ti van és amelyikben 1070Ti és nem látnál fps-t a monitoron szerintem nehezen mondanád meg melyik gép melyik. Ez alapján egy szint.

[ Szerkesztve ]

(#25) h_143570

h_143570
(PH! kedvence)

Akkor jol gondoltam, hogy nem lett benne DLSS.

[ Szerkesztve ]

(#26) [Prolixus]

[Prolixus]
(PH! addikt)

Megvan az új VGA-m. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#27) Televan válasza TTomax (#15) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Lehet,de akkor sem cserélem le a meglévő Vega56 -os kártyámat. :N

Inkább arra lennék kíváncsi ezek után mennyi RTX2060 fogy majd. Bár a magyar kezdő árak,nem olyan fényesek, de mennek lejjebb úgy is. :D

???

(#28) koko52 válasza [Prolixus] (#26) üzenetére

koko52
(PH! addikt)

2060-al jobban jársz. +15e és +16%

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#29) MZsoltee válasza koko52 (#28) üzenetére

MZsoltee
(PH! kedvence)

Az a 16, inkább 13% és az a 10k inkább 15k. Főleg, hogy most még a 1660Ti árai magasabbak, mint mondjuk lesznek 1 hónap múlva, mikor rendesen lesz készlet is belőle. Szóval 25% körüli többlet árért(279 USD vs 349 USD) fogsz kapni 13-15% + teljesítményt. Jó lesz ez a 1660Ti, főleg, ha szépen tolja le a 1070/1070Ti és 1080 árakat.

(#30) TTomax válasza Televan (#27) üzenetére

TTomax
(PH! félisten)

Mert nem is neked szól,én se cserélem a 1080am erre.Ellenben aki most akar venni 1050/1060,970-980,körüli vgakról az bizony erre fog váltani,és ök elég sokan vannak.Gyakorlatilag a polarist 580/590et kivégzi ezen az áron.Kb 90.000HUF lesz az ára amikor beáll,mint most az 590nek.

(#28) koko52

Hát nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#31) Gyuri27 válasza TTomax (#30) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

De kivégzi az 1070-et is. Meg a 2600-t is.

Amd promóciós jellegű 3 hónapos xbox game pass hurut pc-re eladó.

(#32) DeathAdder

DeathAdder
(PH! kedvence)

Nagyszerű ajánlat :K

És most félve kérdezem, nem szűk vajon ez a 6 gb vram? :)

Nekem jelenleg ugyan egy húgyos rx580 van, de 4 gb már ott szűkös volt, gyorsan upgradeltem is 8 gigásra.

You'll Never Walk Alone

(#33) M107

M107
(PH! addikt)

:R

Ennek valahol olyan 75000 Ft nak kéne lennie, még ha az 1070 drágább is de jobban megéri.
Idén sem építünk játékos pc-t.
Marad a PS4 még ha nem is olyan szépen futnak rajta játékok ;]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#34) koko52 válasza MZsoltee (#29) üzenetére

koko52
(PH! addikt)

Ipon: gtx 1660 = 106 000
rtx 2060 = 110 500
Az 4000 ft a 15 %-ért. (ha +15 ezer lenne az is 15% és nem 25% árdifi)

(#35) MZsoltee válasza koko52 (#34) üzenetére

MZsoltee
(PH! kedvence)

Főleg, hogy most még a 1660Ti árai magasabbak, mint mondjuk lesznek 1 hónap múlva, mikor rendesen lesz készlet is belőle."

A hype miatt még magasak a 1660Ti árak. Egy hónap múlva nézd meg. A 2060-as ára már beállt, de az is 130k vagy fölötte nyitott. ;)

M107: Miért éri meg a +2GB vram miatt? Lassabb valamicskét és többet is fogyaszt és nem lesz olyan driver támogatása, mint a 1660Ti-nek. Ja és drágább is vagy 20%-al. :B

[ Szerkesztve ]

(#36) Zoltn válasza DeathAdder (#32) üzenetére

Zoltn
(senior tag)

Ja pont ez fogalmazódott meg bennem, nem cserélném le a 8gigás 1070-em erre. :C

"Music is your only friend. Until the end!"

(#37) nkmedve válasza TTomax (#5) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

A 2060 is hasonló 256 bites PCB-t használ, ahogy úgy általában a 192 bites kártyát többsége. Nem lesz az 1660 Ti fölött semmi az RTX-eken kívül.

(#38) Zicokuka

Zicokuka
(senior tag)

Azt hozta amit vártunk, az ár kėrdėses. 100-ról indulva még nem lesz best buy azért elsőre.

vgabazar.hu

(#39) Abu85 válasza DeathAdder (#32) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Attól függ, hogy hol. A Division 2 ~16-18 GB-os zabálásához az, de a Metro Exodus ~4-5 GB-os terheléséhez nem.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#40) Zicokuka

Zicokuka
(senior tag)

Jól döntöttem hogy 2060 lett ės nem vártam mėg. Mondjuk a Vega meg 580/590-ek árai lehet még lejjebb mennek ha el akarják adni. Ez a 1660 azoknak szól akiknek rėgebbi vágjuk van inkább, esetleg 1050ti-uk.1060-ról már kėrdėses. De inkább aki tervezi a vásárlást jött jól.

vgabazar.hu

(#41) TTomax válasza Gyuri27 (#31) üzenetére

TTomax
(PH! félisten)

A 1070 EOL ezzel...a 2060 nem bántja az alatt lesz az ára és a teljesítménye is.Ha valakinek kell RT meg DLSS akkor csak az az opció marad akinek nem kell annak meg ez.

(#42) M107 válasza MZsoltee (#35) üzenetére

M107
(PH! addikt)

A vidia annyira összekavarta a dolgokat mostanság, hogy ami értelmes videókártya most az az 1070 sima jó árban nincs, lehetne és kellene is olcsóbbnak lenni, de ezzel a VGA-val mármint (GTX 1070) még jó 2-3 évig jászol.

A 2060 fél megoldás a Raytracing van is meg nincs is és főleg az ára miatt.
Vagy egy RX 580 8 GB OC a vörös vonalon viszont annál 20%-al jobb a GTX 1070 (mondjuk motor függő) mármint játék motor :)

Nyerő a 1070... az még Full HD-ra elég lesz 2021 ben is 70% eséllyel. de hogy a 60 Fps hozza az biztos 1920*1080-ban az akkor megjelenő játékok 70 % -nál.

UI:

Persze ha neked mindig fontos a max közeli grafika FullHD vagy VQHD-ban akkor minden évben érdemes az aktuális 70 végűt venned most az a 2070, de ha több évre tervezel akkor kifizetődik ha most megveszed a 1070-et és 2-3 év múlva majd a kövi 70 végűt, persze ha van pénzed megveheted a 2070 is, de a kettő közt a Raytracinget leszámítva nem sok difi van.

[580 1070]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#43) dr_ace

dr_ace
(fanatikus tag)

iPonnál van már 1 ventis ASUS 100.890 Ft-ért - szerintem ez már most is jó ár ezért a kártyáért.
Szerintetek megéri várni 3-4 hetet, hogy lejjebb menjen, vagy nem várható érezhető árcsökkenés?

(Egy 1050 Ti-ről váltanék, amit egy éve ideiglenes kártyának vettem, mert annyira el voltak szállva az árak a bányászat miatt, hogy egy 1060 6GB teljesen irreális vétel lett volna.)

@M107: az összes benchmark alapján egy szinten van a 1660Ti a 1070-nel (vagy hajszállal meg is előzi), és a 1070 drágább is meg többet is fogyaszt. Mi alapján jobb a 1070?

[ Szerkesztve ]

(#44) nkmedve válasza Abu85 (#39) üzenetére

nkmedve
(senior tag)

"Division 2 ~16-18 GB-os zabálásához az"

Azért ilyeneket ne írjunk, mert még valaki elhiszi :D Persze ha egy 24 GBs Titan-on futtatod akkor elhiszem, hogy be tud szemetelni közel 20GB-t, de azért illene tudni a különbséget a valós VRAM igény és a késleltetett memória-felszabadítás között. :)

(#45) awexco válasza Mika1227 (#11) üzenetére

awexco
(senior tag)

Ezzel az a gond , hogy a kutya nem fog ilyen konfigot a kártya mellé venni .

[link]

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#46) awexco válasza TTomax (#15) üzenetére

awexco
(senior tag)

És lassabb is .

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#47) hajbel válasza TTomax (#10) üzenetére

hajbel
(őstag)

A Vega 56 még mindig jobban megéri nagy tuningpotenciállal, +3 játékkal, natív freesync támogatással, mondjuk többet fogyaszt, esetleg nagyobb táp kell hozzá. Bár ha Nv-t szeretnék, inkább 2060-at vennék, mert ár/értékben ugyanott van a kettő, viszont az RTX feature abszolút 2060 felé billenti a mérleget, ráadásul perf/watt mutatóban is jobb.

[ Szerkesztve ]

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#48) Abu85 válasza nkmedve (#44) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

A játék explicit API-val képes mérni a log fájlban a VRAM-használatot. A zárt béta 1440p-ben 12 GB volt egy Radeon VII-tel. 4K-ban 16 GB, de esetenként 18 GB-ot is elért. Ilyenre írták meg az új Snowdropot. De legalább gyors nagyon. :)) Egyébként ha visszaveszed a textúrarészletességet, illetve az árnyékok minőségét, akkor 6-9 GB-ot is le tudsz ebből csípni.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#49) Chaser válasza awexco (#45) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Azert tesztelik ilyennel, h mas reszegyseg limitaciojat kizarjak, ha pl tesztelnek egy 8100 cpu-val, akkor lehetne olyan helyzet h a vga elorebb jar mint a cpu, igy a valos tudasa nem derul ki, mivel ez kifejezetten vga teszt, annak nem lenne ertelme

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#50) M107 válasza dr_ace (#43) üzenetére

M107
(PH! addikt)

1070 256bit
1660 192 bit

A 1070-ben több a tartalék bár igaz felbontás függő, viszont a driverek most már inkább a 1660 felé fognak fókuszálni, s bár többen mondják, hogy a 192 és 256 bit között nem sok különbség van, de anno neem mindig 256 bit-es kártyáim voltak és nem bántam meg azt a pici tuningot amit a memória busz hoz ingyen.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.