Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyix

    őstag

    válasz lionhearted #323 üzenetére

    4. azért elég jól bírja az eltérést. ha jól tudom x264-ben a level 4.1 beállítás hiányán kívül 2 beállítás van a nagyon sokból amivel nem megy dxva-n. level 5.1-nek semmi értelme mert semmiben sem jobb, és mint írtam elég nehéz a 4.1-est dxva inkompatibilissé tenni, komoly bénázás kell hozzá.

    én pl abszolút nem szabványos felbontásokat tömörítettem x264-el, és simán ment dxva-val (9xx*7xx, 1280*1024, stb).

    Ha valami nem megy dxva-n az már tuti hogy elég igénytelen release, és abban nem csak ezzel van gond. Ha jól tudom bizonyos oldalakon már alapból nuke-ot kap a nem dxva-s hd video, így ma már nem is lehet nagyon találni nem dxva-s hd videot.

    5. mindig shaderekkel csinálják. vagy cpu-val.

    6.
    én is megvettem a 450w-s tápot, a talán 190w-ot maxon fogyasztó gépemhez. Miért? Mert kisebbet (3xxW) már nemnagyon kapni max ilyen codegen meg hasonló gagyikat, a következő fokozat meg a 200w ami ritkaság, és htpc-kbe való, egy procicsere azt már kevés.
    A tápok annyit használnak amennyit a gép használ. Ha 190wt akkor a táp is csak 210-et fog felvenni( azért többet mert van veszteség mindig) mert a 450w az a maximális tartósan leadható teljesítményt jelenti (a márkás tápok tudnak a kiírtnál többet is, de hosszú távon nem jó), tehát tökmind1. Viszont 600w-nál nem annyira mert azok jóval drágábbak, így azokat vagy az veszi meg aki 2 kártyás durvaságot tervez, vagy az aki hülye és a több jobb bűvöletében él, azt hiszi hogy ha több a watt gyorsabb lesz a gépe.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Új hozzászólás Aktív témák