Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dester31 #28 üzenetére

    "És egyébként ha az ember főleg netre fotóz, bőven elég a 12 megapixel. Nekem A7 III van, és mivel nem nyomtatok plakátokra, nekem is elég a 24 megapixel."

    Azért az pont kétszer akkora felbontás, nem nehéz elégnek lennie. Az óriásplakát és a megapixelek összekapcsolása meg teljesen téves, mivel a plakátok jellemzően kifejezetten alacsony DPI-vel készülnek, ahova bőven kell a megapixel nyomtatásban az a szépművészeti szélesformátum. Bár most csak egy Epson 4900-as (P5000 elődmodell) van a hátam mögött az irodában, de sorakozik a szomszéd helységben pár 42-44" széles tekercs is (igaz ezek proof célokkal vannak tartva).

    A felbontásnak inkább a cropnál és az utómunkánál van szerepe, már aki olyan témákat fotóz, dokumentarista, riport jellegű stílusoknál más a leányzó fekvése, ezért sem szoktak a riporter gépek nem elszállni felbontásban, mások a prioritások.

    Ha kiadnák ezt a vázat 24 megapixellel, de minden más képességben azonos lenne, cserébe kicsit hamarabb fogy el a kraft érzékenységben, biztos, hogy annak ellenére is többen vennék azt inkább.

  • D.Va

    senior tag

    válasz Dester31 #28 üzenetére

    Nekem van egy Canon A1+ -os plotter (poszter/fotó/vászon nyomtatásra)
    A6400-am van, A1-es méretben tökéletes a 24mp. (kb 60*85 cm)
    De nyomtattam már 2K méretű képet is A1 méretben ami kb a 12 megapixel körül van és az is elég szép még ekkora méretben ha jó a fotó.
    (az biztos hogy A1 nyomtatáshoz a 40MP-es csodatelefonok fotója édeskevés a legtöbb esetben)
    Vászonkép nyomáshoz kb 1 méteres méretig még a fullhd felbontású kép is "használható".
    Ha meg pl egy üzlethelységre kell egy egész falnyi fotót kinyomtatni pl 5 méteres szélességben, több csíkban mint a tapéta... oda már a 24 mp is édes kevés... Oda már jól jöhet a 61MP-es Sony. Már ha lenne rá keret :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák