Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz calocsay #5 üzenetére

    Szerintem is problémát jelent az Apple számára, hogy az MS elvitte a legolcsóbb tabletekbe is a desktop windows-t, miközben az iOS már az Androidtól is több utcahosszal le van maradva. Most az Apple került abba a helyzetbe, mint korábban azok a cégek, akiken átlépett. Valódi fejlesztés helyett csak karaktertípusokon, meg az ikonok kinézetén dolgoztak és gőzerővel ment a teljes termékpalettájukon a szoftverek lebutítása az iOS-hez igazítva. Most vehetsz iPad áron olyan tabletet, amire nem kell lebutítani a szoftvereket, ahol nem kell kompromisszumot kötni a használattal, van rendes multitaszk, szabad és könnyű adatcsere az alkalmazások között...gyakorlatilag minden ami kell.

    Az Apple egyik fő vezetője még nemrég is azt nyilatkozta, hogy az OS X esetén nem gondolkoznak az érintőképernyős vezérlésen...pedig most pont hogy valamilyen OS X -et kellene rakniuk a tabletükre, vagy egy teljesen áttervezett modernizált iOS-t. A nyilatkozataik szerint ez sem fog bekövetkezni 1-2 éven belül, mert az iOS9-ben állítólag a stabilitásra koncentrálnak, nem az új feature-kre. Érdekes ez azok után, hogy évek óta funkcionális, hasznos feature-k fejlesztése helyett csak a dizájn-t cseszegették. Szóval az iOS9-el kapnak majd a userek egy elavult de stabil rendszert.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz azopi74 #18 üzenetére

    Ahogy látom sokan a saját véleményük helyett szívesen igazodnak másokéhoz. Apple esetén ez tipikus viselkedés az elvakult rajongói tábort tekintve. Amíg az Apple a szkeuomorf-ot nyomatta, addig az volt az igaz út, amikor meg áttértek a flat dizájnra, az lett az egyetlen tuti módszer, sőt sokan szinte undorodva beszélnek a korábbi megoldásról. Legyen már végre saját véleményetek is :W

    Nekem a régi dizájn sokkal jobban bejött és tisztán emlékszem, hogy a Flat dizájnra való váltáskor elég komoly visszatetszést keltett az az Apple használók körében...csak aztán jött a csordaszellem és most már az új kolomp hangja vezeti őket tovább. Nekem az iOS6 sokkal jobban tetszett mint a 7 és a 8, és ha lenézek most a dock-ra, a régi Pages és Aperture ikonja is sokkal szebb, mint az új Pages és az iPhoto féle.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz pendre54 #41 üzenetére

    Ez engem is érdekelne. Korábban olvastam, hogy 1 éven keresztül ingyenesen lehet frissíteni rá, aztán olyat is, hogy csak 1 évig jár az ingyenesség, utána fizetni kell. Ha marad a szokásos 100 euro körüli ár továbbra is, akkor lehet hogy felesleges is frissíteni a W10-re, ha amúgy megfeleli a jelenlegi W7-8-8.1. Nem látom értelmét annak, hogy kidobjak feleslegesen 30 ezer forintot valamire, ami igazán nem is kell. Ez az egy éves időszak amolyan beetetésnek tűnik, hogy mikor letelik az ingyenes időszak, hátha sokan inkább kifizetik, minthogy újra kelljen telepíteniük hirtelen mindent.

    Szóval lehet már tudni konkrét dolgokat erről az "ingyenes" upgrade-ről?

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák