Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Jó hír, hogy már nyárra elkészül, de ki tudja valóban tartják-e, augusztus 31., netán 131. lesz a megjelenési dátum...nemrég még őszről volt szó? :D

    (#3) tDr1v3r: biztos, hogy fog még változni a dizájn, nyárig is kijön vsz még 2-3 publikus build.
    Yosemite sem szebb... :N

    (#8) gV: már vsz az ingyenes upgrade és az erős marketing elég lesz a sokaknak. :K De nyilván lesz egy (szűkebb) réteg, aki majd továbbra is 7-esen fog maradni.

    (#10) E.Kaufmann: +1
    Divat az MS-t fikázni manapság, de attól még a többi nem lesz elterjedtebb. :DDD Több területen is kialakul egyes szoftverek, oprendszerek monopóliuma, ezen nincs mit csodálkozni. Illetve azért is, mert a többi nem igazán alkalmas azokra a helyekre, feladatokra, főleg, ha gyártók se támogatják olyan szinten.

  • King Unique

    titán

    válasz azopi74 #20 üzenetére

    Arra értettem én is, hogy már dizájn terén fikázták a 8.x vonalat, meg most a 10-est is, de pont a nagy Apple is a flatre váltott, talán nem véletlenül. Nem rossz ez szerintem, meg lehet szokni. Nekem pl. 2013-as MSO kinézete is jobban tetszik, mint a 2010-esé. A Win10-es kinézete még kicsit kezdetleges, de vsz a véglegesben be lesz lőve, így idejekorán lefikázni se érdemes. Illetve szerintem a 8-as is ok, én már megszoktam. Amikor Win7-et használok, az a csicsás, Glass felület szép, de néha már kicsit sok... :D Egyértelmű, hogy nem lehet azt nyomatni még 5-10 évig, hiszen már előtték 2x. Aki meg csak azért nem vált, mert nem fog kinézni ugyanúgy, mint a 7-es, ne tegye, az ő dolga...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Jhonny06 #27 üzenetére

    "semmi lényeges újítás nincs benne" - ezért ez így kicsit túlzás, másról sem szóltak az elmúlt hónapok, h a sok újítást beharangozták és igenis lesznek benne hasznos funkciók. Persze vki "csak mert" alapon nem akar váltani, akkor nem vált, mindig is volt és lesz is ilyen réteg.

    (#30) woland_y2k: +1
    Már a W8-nál is voltak, de úgy bírom, mikor egyesek mindenféle "nagy" indokot felvonultatnak ellene.

    (#28) VIC20: akár tetszik, akár nem, a flat dizájn a (közeli) jövő. :K
    Ha neked nem ok, ne használd, ne válts, de csak erre fogni, háát....Nekem, mint mondtam 2013-as Office felülete kellemesebb, igaz egyéni ízlés kérdése is, de azt nem állítanám, h az új dizájn miatt kevésbé élmény benne dolgozni, v hátráltatná a munkát. :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Tigerclaw #45 üzenetére

    Frissíteni lehet 1 éven belül (ebből kicsúszva, utána kell megvenni), nem használni addig....de ez eddig is világos volt mindenkinek, majdnem mindenkinek. :) És lesz Windows 365 is, előfizetéses konstrukcióban.
    Ami nem világos, az az esetleges új 10-es kulcs adás upgrade.kor, későbbi újratelepítési lehetőség.

    (#46) hcl: nem jó a monopólium, de ha egyes helyekre a többi nem alternatíva, mert egyszerűen nem fejlesztenek rá, gyártók nem támogatják, akkor mi, hogyan, merre...? Sok éve így van, illetve sok helyen igazából igény sincs akkora bőségre, mert úgyis szelektálnak, jellemzően a legelterjedtebb, piacvezető megoldást használják.

  • King Unique

    titán

    válasz Duree #63 üzenetére

    Ezt honnan veszed, abba a 111 nyelvbe, csak belefér a magyar is, v nem?

  • King Unique

    titán

    válasz Воланд #66 üzenetére

    Jogos, ha belegondolok WP-s Lumián sincs magyarul, legalábbis nálam.

    (#118) azopi74: honnan veszed, ho meghosszabítják...?
    Illetve nem kéne elmenni abba az irányba, mintha a Win10 alapból teljesen free lenne, mert nem lesz az :N , csak xy feltételekkel a frissítés. És még ez a warezolt verzióról való váltás sem teljesen tiszta.

  • King Unique

    titán

    válasz azopi74 #124 üzenetére

    Nyilván az érdekük, h elterjesszék, WIn7 piaci részesedését "lenullázzák" és kénytelen ilyen akciókat bevezetni, hogy versenyezni tudjanak az ingyenes alternatívákkal itt-ott. De azért túlzásokba nem fognak esni nyilván, nem lesz a Win full free, v open source.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #145 üzenetére

    Mindenkinek adott a lehetőség, h kiépítse a saját piacát, megnyerje magának a felhasználókat és a gyártókat. Viszont nem sikerül(het) mindenkinek egyforma szinten (más lehetőségek, más erőforrások), egyik A, másik B helyen tud elterjedni. Ebből adódóan egyik elhúz, monopol helyzete lesz, másik lemarad. Persze Windows se mindenhova alkalmas, ahogy Linux se, de munkára se mindenhova jó választás az OS X. Viszont már rég le lett osztva, melyik hova való, hol egyeduralkodó. Ez változni akkorát már nem igazán fog.
    Az embereket meg nem érdekli az OS. Lehet főleg csak egyet ismernek, de ha az az elvárt, akkor mással nem fognak foglalkozni, mert nem is érdekli őket az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #152 üzenetére

    Lehet nem jó, de másik oldalról kényelmes a usernek, ha egy adott állás betöltéséhez, elhelyezkedéshez nem kell annyit ismernie. Illetve oktatás, képzések is jobban lefedik azt a párat.
    Elvárt az azért van, ált. Win+MSO. Legtöbb (itthoni) cégnél, v akár egyetemeken kirakott gyakornoki és rendes álláslehetőségek, szinte csak ilyen előkövetelményeket tartalmaznak. Van egyéb is, de az főleg csak spec IT-s melóknál.
    Nem profik egyikben se, de legalább lent a gyártósoron a melós is elnyomogatja a gépen a Win7-et, mert azt valamennyire ismeri. Mást már nem biztos.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #154 üzenetére

    El kell adni vmivel az újakat, azért "csinosítgatják" + egyéb oka is van persze...de a többség van olyan igénytelen, hogy el ixpézne meg 10 évet :D
    Nem kell ezt túlgondolni, van, ahol van és jót is tesz a verseny, de itt már le vannak osztva a lapok és nincs különösebb igény a változtatásra, mert kényelmes így sokaknak.
    Hozzáértőnek lenni manapság már egyre luxosabb, megszokni mást nem akar a többség, sokszor untig elég (fárasztó) az a pár is.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Phvhun #161 üzenetére

    Így van, nem feltétlenül lenne erre igény, megkavarna sokakat, hogy akkor most mit használjon, melyik legyen a bevett stb?
    Azért, hogy 1 OS tudott bizonyos területeken igazán kiemelkedni, elterjedni, támogatotta válni, annak oka van... a többiek mit csináltak, hol voltak? Lemaradtak, mint a borravaló, ennyi, ez márpedig az ő hibájuk is nagyban, hogy nem tudtak elterjedni, megfelelő megoldásokkal előrukkolni, amivel átcsábítsák a usereket...nem kell mindent MS-re kenni.

    Felesleges az ilyen topikokban egyes kollegák eszmefuttatása, nyáron jön a Win10 és vsz előbb-utóbb tarolni fog. Akiket eddig se érdekelt más megoldás, mert van, ami most tökéletesen megfelel neki k az adott feladatokra, biztosított a támogatottság, azok ezután se fognak ezzel foglalkozni. :N

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #170 üzenetére

    Nem azt mondták, h annyira jó, hanem hogy minek feszegetni, ha már ennyi minden ráépült az évek során? Mért az angol lett a világnyelv, mért az a fő elvárás itthon is sok helyen, mért nem jó, ha az adott munkakör betöltéséhez, angol helyett épp olaszul beszélek, v épp csak magyarul?? Megvan oka, ahogy a fenti témának is...+ legalább megvan egy egység, hogy ha vhova mész, nagy valószínűséggel Win lesz eléd téve, amit el tudsz kezelgetni és xy külföldi országban is többnyire elboldogulsz angolul.

    (#172) morgyi: "Most hogy jön a Vulcan, és érkeznek rá címek lehet hogy sokakat átterel majd." - aki MOST akar játszani és nem éveket várogatni, az eddig is inkább winen tette és most is azon teszi. Hiába lesz itt Vulcan, ha egy jelentős réteg már beleszokott egy jól működő platformba, az minek váltana? Lesznek bizonyosan, de kétlem, hogy akkora nagy tömegek.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #176 üzenetére

    Mint mondtam korábban, az kiknek a bénázása, hogy sok év alatt nem tudtak egy másik alapot lerakni, elterjedni? Hagyjuk már...
    Tudom én, hogy mi a bajod, mit szeretnél inkább, de elég, ha az szervereken, szuperszámítógépeken + egyéb kütyükön ül a maga monopóliumán. :)
    Tudtam, hogy az angolt is kiforgatod...biztos azért elvárás itthon is álláshirdetéseknél inkább a lóvári, koreai, nepáli, meg a többi, jók azok is oda. :D

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #181 üzenetére

    Elmesélted már a # 185-ben. :K
    Azoknak a felvétéseknek kéne megnézni a miértjét, mért nem jut el hozzájuk (pl. marketing?), mért azzal veszik, azt teszik fel rá... illetve egyáltalán érdemes-e ezt firtatni...?
    Nyelvkérdést feszegetve, IT nyelve az angol egyértelműen, és egyéb műszaki, mérnöki területeken, ha bár a német is nagy számban jó, de ott is inkább már az angol. Keleti nagy IT-kiállítások és vásárok hivatalos nyelve is sokx ez english. Vagy éppen a Win10 TP is angolra van belőve, Cortana és társai is csak full angol régióval mennek jelenleg, aki nem tud, nem olyanra állítja be, az egyelőre nem használhatja. Ebből is látszik pár dolog.
    De nem kell ezt igazából boncolgatni, felesleges. Én felfogtam, mire céloztál, de én speciel, mivel nem látom jövőjét, ezért nem is álmodozok, elmélkedek róla.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #187 üzenetére

    Szerintem azt nem kell firtatni, h az angol az általánosan elterjedt, elvárt, használt nyelv, ahogy operációs rendszerek közül, desktop szinten a Windows.
    Ha nincs pénz Linuxnál marketingre, akkor mégis mit várnak, miről abrándozol...? Így nem fog sose elterjedni, ha a user azt se tudja milyen lehetősségek vannak. Bemegy egy számtechboltba, ott is mindenhol Windows logó és egyéb ketyere van, sok oktatási intézményben most ingyen 365-öt reklámozzák. Kitehetnének plakáton mást office-t, v egyebeket is, de nem teszik...veszett fejsze nyele az egész, nem érdemes rajta vitatkozni.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #189 üzenetére

    Ha ezt így leírod, tisztában vagy vele, akkor minek feszegeted? Tudod, hogy ennyi idő után már nem igazán menne. Viszont a reklám, figyelemfelhívás fontos lenne, hogy ha átvenni nem is, de legalább vmennyire növelni a részesedést. És ez az, ami nincs meg, így nem is fognak mással megismerkedni a userek, de a többségnek igazából igénye sincs rá.
    Illetve olyan ez, mintha egy x csatornán futó y éve futó, bevált, nagy nézettségű napi sorozatot, produkciót akarna vki hirtelen lenyomni nézettségben egy új, eddig ismeretlen műsorral. Vsz nem nagyon fog összejönni... És annak is oka van, mért az vált nézettebbé, ahogy OS-ek esetében is.

  • King Unique

    titán

    válasz schawo #191 üzenetére

    Mondjuk ez is igaz, hogy nem csak az. A Windows egyszerűen sokaknak felhasználóbarátabb, emészthetőbb és már iskolában is azt tanulják. Ezek azért sokat számítanak. :K

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #193 üzenetére

    Nem köteles senki, de ha adott feladatra megfelel és korántsem mkinek igénye, hogy mást használjon, akkor...?
    Lassan, elég lassan. És az iskolában a másik csoport mért nem tudta eladni, bevezetni a termékét? Akárhogyan is nézzük, ez az ő hiányosságuk. Az oktatás már ezek után meg pláne nem fog egy szűk területet előnyben részesíteni. :N

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #198 üzenetére

    Igen, fel, de azt is fel kéne másik oldalról, hogy már nem is lesz. A kezdetekkor kellett volna "felvilágosítani" őket, de mivel a Win akkor felhasználóbarátabb volt, akkor is azt választották volna. Most meg, mivel WIn terjedt el, még ha lenne is vmi globális felvilágosítás, vsz akkor se választanának mást. Erről egész egyszerűen lecsúsztak és ezt a gyártók nemtámogatása is tovább nehezíti....speciális területeken főleg, de home felhasználásnál is, ha vki a kedvenc kis progiját szeretné a másik OS-en is használni, de épp nincs rá natívan, v esetleg a hardver nem támogatott rajta...
    Kormányzat és hasonló helyek egy részén meg főleg csak az ingyenessége, költségmegtakarítás miatt (+több maradjon a zsebekben, esetleg teljen másra) állnak át, ha Win is free volna, egy percig sem gondolkodnának, melyiket használják. Bár az igaz, hogy a régi gépeken is való futtatás lehetősége is mellette szól, azt el kell ismerni. Mert az MS ilyen téren jobban kiszolgálja a tervezett elavulás intézményét.

    (#199) tomtyi: "ne kelljen már megint felsorolni, mennyi és milyen lépéseket tett az MS a monopóliuma kiépítésére és fenntartására" - És?? Ők legalább tettek, ahogy más területeken a többi gyártó is, de a másik nevezett társaság meg az a baj, hogy nem...és most ezen megy a vita, hogy akkor mért nem utóbbi terjedt el, mért nem az a használatos mindenhol? Kösz röhej. :W

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #201 üzenetére

    Jobb volt bizony, több zsét tudtak bele tolni, mások mért nem?? Illetve, ha nem, akkor meg min is lepődünk meg, mért is erőlködünk itt ezen?? :W
    Otthon is, de ha jelenleg is tudják "ingyen" használni és ezért nincs bünti, akkor...? De, amit előbb írtam, h kezdetekkor elbukták, ipar, gyártók is MS mellé állt, így már egy rétegnél ezek okán otthonra se feltétlen lesz jó.
    És ami a másik döntő tényező, h azért egy pöttyöt nagyobb jártasság és tudás kell a használatához, elég csak itteni linux topikok minennapi kommentjeit megnézni... az a réteg, aki Winen is éppen hogy elevickél, az vsz nem akar egy bonyolultabba belevágni. Mert azért sokaknak kezdésnél az és lehet nem akar még 1 rendszert tanulgatni.
    Ja, be kéne, mert értelme az nincs, de azért egy öröm volt újra :) . Tények vannak és a valós helyzet, azzal kell foglalkozni, arra alapozni használatnál.

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #204 üzenetére

    :N ...mondhat mást, de ha nincs a megvalósításra lehetőség, nincs jövője ott, ahol, akkor ugyan minek(?)...Amit az elején írtam, h le vannak osztva, megvan melyik hova való, hova alkalmasabb. Akkor én most álljak neki sírni, hogy szervereken, routeren, NAS-on és társain, robotokon mért nem Windows fut többségében?
    Illetve eleve másról szokott ez szólni itt PH!-n. Sok Windows hater nem fog örömtáncot járni egy ilyen hír kapcsán, hogy pár hónap múlva már használhatja. Egyszerűen zavarja, hogy nem az ő általa preferált rendszer van nyeregben, nem érti, ha ő (haladó) fel tudta fedezni, akkor más (átlag (kezdő)) mért nem és jobban esik zsigerből ekézni. Nem mondtad, de arra gondoltál. :D

    (#206) tomtyi: ez a usert pont nem érdekli, hogyan akasszák össze a bajszukat a gyártók a háta mögött. Őket a végeredmény, maga a termék, szolgáltatások érdeklik. Egyébként meg nézz meg más területeket is, ott talán sokx nem ez van?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #209 üzenetére

    Az, h te nem eszel, mert más az igényed, felhasználási szokásaid, egy dolog. Attól még másnak nem felel meg az, ami neked.
    De pont, hogy nem érdekli őket, ha csak nem, a TV-ben be nem mondják, v FB-n ki nem posztolják. Azt meg szerintem megint fel lehet fogni, hogy sokx nem az van, hogy adott területre, feladatra, minden gyártó terméke egyformán sikeres, egyforma arányban képviselteti magát. Előbb-utóbb elhúz egyik, vagy másik és akkor a többi lemorzsolódik, akár még ki is lép a piacról. Talán ennek lehetőségét is felvázolják közgázból..

  • King Unique

    titán

    válasz hcl #213 üzenetére

    Ha felhagy.. De itt is a példa, Intel vmit jobban csinált és lenyomta, csak egy maradhat. :DDD OS fronton már mi fenyegetne, évek óta hasonló áron van a Win? De az legalább támogatott és már csak ezért is megérheti kipengetni rá.
    Ha winben kell segédkezni nekik, akkor egy linuxnál is ugyanúgy, vagy még még jobban kéne, mert azt még kevésbé fogják fel. Márpedig emellett nem lehet csak úgy elmenni.
    Netezős átlag használatra elég lenne nekik valóban más is, csak, ha már TV-s reklámokban, utcai megállók plakátjain, plázákban is a laptopok 8.1-gyel, meg apple kütyük és egyebek tárulnak elé, akkor más megismerése felejtős lesz. Na persze, nem csak marketingen műlik, de fontos eléggé az is. Azért droidos mobilkütyük se mkinek elegendőek, torrentezni, filmet nézni, képet kiretusálni, esetleg még Skype-olni se feltétlenül azon szokott az ember.
    De már fárasztó... :O

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #218 üzenetére

    Hát akkor feleslegesen , mert engem se...
    Ezt te akárhogyan próbálod beállítani, perek tucatjait idelinkelgetni, senkit nem fog érdekelni, csak magadat járatod le már lassan...."jé, megjött a fórumról a fő hater, na ez biztos megint elkezdi a szokásos MS elleni civódását". :DDD
    Meg, ami a leggázabb, h próbálsz mindent, de tényleg mindent az MS-re fogni, közben a te általad preferált bagázs alkalmatlanságáról meg mélyen hallgatsz...mert az is kellett ám oda, h ők az adott piacon dominánssá tudjanak válni. Elég csak az ultragyenge marketingre, kihagyott lehetőségekre gondolni.!!!

    Az általad, más gyopár írók tollából átvett skizónak nevezett felületet se kéne leírni teljesen, mert PC-n terjedni fog a 10-es által, de mobil fronton is van rá esély. Ők később léptek be erre a piacra, lemaradásban vannak, de legalább vannak ötleteik és tudnak tenni az ügyben, hogy valamelyest felzárkózzanak. Ugyanez a másik félnek PC piacon totál nem sikerült és már nem is fog. Ez az "összekötés" meg talán nem ilyen rossz dolog, felpezsdíti a desktop OS használatot is kicsit, mert én speciel nagyon unom már, h évek óta semmi komolyabb változás a felületen, én nem akarok +10 évig natúr Win7 szerű oprendszert nyomogatni. De megnézem Linuxokat, vagy némelyik programot, ahol jönnek ki az újabbnál újabb verziók és a kinézet, felületi elemek gyakorlatilag évek óta egy kaptafára épülnek, mit sem változik komolyabban. Nagyon unalmas és lehangoló tud lenni olykor...
    Dagonyázok a posványban, ja, de ott legalább van minden és kényelmes (+támogatják), nyilván nem akar a jónép átmenni a kiszáradt, szikes, dögök borította vidékre ténferegni. :DDD

    Azok az ellenpéldák meg széles körben nem állják meg a helyüket, mert 10-ből 9 ember nem ilyen és a régi-mostani elterjedtségi adatok is ezt igazolják. Na meg vmilyen Windows előképzettsége van sokaknak és aszerint akarnák is használni, ami nem fog minden téren összejönni...van aki vevő a újra, de a többség nem, főleg, ha egy más termékre kéne átállnia.
    Nagyon sok vállalati területen pont, hogy szükség van rá a támogatottsága miatt, ha a céges szoftverek is Winre épülnek, v éppen elég csak Office-ra, főleg Outloock-ra és Excelre gondolni. Utóbbiaknál márpedig nem mindenhol alternatíva egy Thunderbird, Calc és társai. :N

    Úgyhogy felesleges itt a szokásos (tév)eszméket felsorakoztatni, mert eljön a nyár vége és megjelenik a Windows 10, és vsz elég sokan ki fogják próbálni, frissítenek rá, v épp váltanak, akár más rendszerről is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #237 üzenetére

    1. Mikor, mit neveztél te skizónak, olyan régen, hűha, még a régi MS-DOS, v NT alapú kiadásokat is (egyébként de)... ja, már akkor is elgurult...
    2. Dehogynem, amikor az újakra céloztál, itt dobálóztak vele más topikokban is, szaksajtó bulvárcikkeiből is idéztek sokan
    3. Nem is rá gondoltam, de sokan már csak bulvárosan tudnak írogatni...

    Veled ilyen topikokban társalogni felesleges (meglepő is volt a válasz), ahogy ide beírogatnod is, mert nem a szemellenzős megnyilvánulásokra, perekre, hanem épp a megjelenéssel kapcsolatos + infókra kíváncsi a többség, azokat kéne inkább linkelgetni. Ha annyira frusztál ez egész, nyissál neki máshol topikot, vagy írjál logouton egy bejegyzést, ahova gyűjtheted a mocskolódásokat. :W

  • King Unique

    titán

    válasz Reaper22 #258 üzenetére

    1. Komolyam nem értem minek frissíti vki, a stabil, belakott rendszerét egy instabil, béta verzióra...nem hallottál még dualbootról (leválasztasz neki 30-40 GB-os, aztán futhat 2 OS 1 gépen), VHD bootról, v netán csak 40 GB-os HDD-d van :F Majd akkor frissíts, ha kijön a végleges (nyár), v ha nem kár elbarmolni a stabil OS-t ezzel, akkor nem szóltam.

    2. Inkább a hivatalos Win10 topikban kérdezd!

    Ha gépházból nyomsz egy felújítást, akkor kérdés, melyikre állítja vissza, illetve dualboot menüben, szerintem önmagában használva is, van az indítóképernyőn egy "Setup" vmi. Az is visszaállít az előző verzióra.
    .

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ivana #260 üzenetére

    Na igen, Virtualbox, VMware stb. is szóba jöhet, bár, ha vki igazán reális képet akar kapni, akkor élesbe kéne feltenni. Illetve előzőeknél nem árt, ha van elegendő erőforrás, h élvezhetően fusson.
    Amúgy meg nem tudom, h kollégának ilyenkor W8-ra, v 9926-ra állítja vissza magától, mert ha utóbbi, akkor az cink...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák