Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz LukE #92 üzenetére

    Én is csak most számoltam utána és bizony úgy látszik, nem olyan egyértelműen egyszerű a dolog, mint először gondoltam. Valószínűleg nem lesz Vcore stabilizátor a tápban :))

    1 méter hosszú és 1 mm2 keresztmetszetű vörösréz huzal ellenállása 0.016 ohm. Jogos egy méteres hosszal számolni, mert az áramnak vissza is kell folynia a tápba. Ha ezen extrém esetben 100 A-t hajtunk át, akkor 1.6 V esik rajta és 160 W hő termelődik benne. Ez természetesen nem elfogadható és úgy vicc, ahogy az előbb írtad.

    Legyen 4*2 mm2-es a vezeték (8 pólusú csatlakozó közvetlenül a foglalat mellett), akkor is 20 watt a veszteség a vezetékben és ott van a kontaktusok problémája is. Ezzel szemben ha az alaplapon van a Vcore stabilizátor és 12V-ról kapja az áramot, akkor az egyetlen szál 1 m hosszú és 1 mm2 keresztmetszetű vezetéken (ATX táp) 150 watt terhelésnél 0.2 V esik és 2.5 W hő fejlődik benne (plusz valamennyi a NYÁK-on). A kérdés ekkor csak az, vajon mennyi a 12V -> Vcore konverzió vesztesége. Erre nagyon kíváncsi lennék.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Aktív témák