Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Nocsak... Természetesen én is kíváncsian várom a teszteket.
    Úgy tűnik, jól kalkuláltam pár hónapja: jövő év április-május tájékán lesz aktuális a gépcsere, addigra valszeg Prescott magos CPU-t veszek (remélhetőleg Grantsdale chipsetes lappal...:D).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Nowhereman #57 üzenetére

    Nem teljesen értem jóindulatú hozzáállástól csak úgy sugárzó kérdésedet...
    64 bites teszteket értelemszerűen nem nézhetek. Nem mintha különösebben izgatna a 64 bit hiánya: majd ha nem 3 program lesz bejelentve rá, ha létezni fog hozzá MS által készített, nem béta verziójú oprendszer, és nem utolsósorban: ha tényleges előnye lesz a platformváltásnak... 16 bites teljesítmény megint nem érdekel: nem futatok olyan alkalmazásokat, amiknél lenne jelentősége...
    Természetesen nem csak az SSE-optimalizált tesztekre vagyok kíváncsi.
    Persze aki szerint a Tualatin cerka lassabb egy majd fele órajelű P3-nál, annak hiába is koptatom a billentyűzetet...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz HiperG #61 üzenetére

    Öcsisajt, az előzetes híreknek minek higyjek?!? Fordított esetben nemde az NV30-cal jönnél, jól gondolom?!? Az előzetes hírek és a valóság ugyebár nem teljesen fedte egymást... Ezúttal is lehet ez a helyzet - fordított előjellel... Pláne ha a két céget összehasonlítjuk (tőke, piaci részesedés...).
    Ja, és mégvalami: az első mondatomat ismételném (hátha eljut az agyadig, szelektív olvasás világbajnoka): kíváncsian várom a teszteket!

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz HiperG #63 üzenetére

    Hajrá. Windows majd lesz egyszer 64 bites, végleges verzió is. UT2003 sem tetszett (alap UT szvsz jobb volt). A HL-nek meg semelyik része sem jött be eddig. Amúgy a magam részéről inkább (legtöbbször) stratégia. Tudod, ízlések és pofonok...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Nowhereman #62 üzenetére

    Nem egészen ezt írtad anno, pontosan emlékszem, de mindegy. Mint ahogy én sem úgy írtam azt, amit írtam (a szövegkörnyezetből kiragadott mondatok elég érdekesen tudnak hangzani).
    Amúgy (pusztán a történeti hűség kedvéért) a procim vége 2320 MHz, de mivel kifogtam egy nem húzható rammodult, így marad a 2 GHz...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz HiperG #67 üzenetére

    Nos, olvass lassabban. Ot van a ''valszeg'', ha nem látnál. Amúgy 99,99%, hogy Intelt veszek. Azért nem 100, mert az életben semmi sem biztos (még a halál sem).
    Amúgy valamikor régebben a fejemhez vágtad, hogy mereven ragaszkodom dolgokhoz. Akkor és ot nem volt kedvem kifejteni az álláspontomat a kérdéssel kapcsolatban (most it is csak röviden, mert ugye off). Ha mereven ragaszkodnék dolgokhoz, akkor nem lett volna tavaly a gépemben 4-féle táp, és (az alaplapi integráltat is beszámítva) 5-féle hangkártya. Az én vásárlási stratégiám az, hogy azt veszek, ami bejött. Ennyi. Ha elsőre nem jött be valami, akkor váltok. Ha 3 jó után kifogok egy kevésbé jót, akkor elgondolkodom (de általában azért adok még egy esélyt). És a legfontosabb: ha valami sok-sok év óta maximálisan bejön, ÉS ha van szerencsém a konkurencia termékéhez IS (mondjuk cégnél), és nagyon nem jön be, akkor nagggyon sok kell ahhoz, hogy váltsak. Erről ennyit.
    Ezen túlmenően: nem értem, hogy a sokmillió Inteles közül (tudod, majd' 80%-os piaci részesedés) miért éppen pont az én vásárlásom fáj neked? :F Szokj hozzá a gondolathoz: egy darabig még biztosan Inteles gépem lesz...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Nowhereman #70 üzenetére

    Az első PH-talin? Az lassan 3 éve volt, akkor még gyakorlatilag mindenhez elég volt a gigás cerka...;] Kiforgatod a szavaimat. Az, hogy _perpillanat_ mi elég mihez, az egy dolog, az ember nem két hónapra vesz gépet (tehát ha anyagilag megengedheti magának, miért ne vegyen jó (jobb) gépet?). A tuning meg egy olyan dolog, hogy van aki alkalmazza, van aki nem (már csak sportból is), én az előbbiek közé tartozom.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz HiperG #73 üzenetére

    Nos, ki így vásárol, ki úgy... Mindenesetre szerintem igenis elfogult vagy. Eddig a legfontosabb érved az AMD mellett az olcsósága volt (és hogy lehurrogtál, amikor azt mondtam, hogy a középkategóriában, nettó 30K körüli alaplap és processzorár mellett, a tuningpotenciált is figyelembe véve még árban is versenyképes az Intel. Azt mondtad az már nagyon drága). Most azt mondod az éri meg?!? (Mennyiből is hozod kia a CPU+mobó párost?) Úgy tűnik, elvtelenül kiemeled az éppen pozitív jelzővel illethető tulajdonságokat, így adott időszakot szemlélve néha magadnak mondasz ellent...
    De a magam részéről egyrészt megyek Port Royale-ozni, másrészt meg nem igazán akarok flémelni pont szilveszterkor, úgyhogy részemről abbafejezve.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz HiperG #75 üzenetére

    Hajrá. És BUÉK.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák