Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    Nincs realitás a dologban.

    1., RAMoknak nem alternatívája, mert MOST tartunk DDR2-800-as ramoknál 4-4-4-12 időzítésekkel, jön a DDR3 1066 meg 1333 effektív órajelekkel, és megyünk tovább. Ahhoz, hogy ez a technológia a DRAM-okkal versenyképes legyen, ahhoz az induló modellnek gyorsabbnak kell lennie, mint egy DDR3-1333-as modell, mert az ára nyílvánvalóan több lesz.

    2., Más aspektusból szintén nem lehet ez RAM-alternatíva. Érdemes kiszámolni, hogy egy kihasznált ramnak másodpercenként tízmilliós nagyságrendű frissítést kell kibírni. Ezt beszorozzuk, akkor egy 24/7-es üzemú modulra kijön, hogy közel egybilliárd műveletet kell kibírnia három év alatt. Továbbá nem számoltunk a növekvő sebességigénnyel. Oké, legyen a felhasználási terület egy laptop, osszuk el tízzel a dolgot, 100 billió. Esélytelen.

    3., Merevlmezeket elvileg kiválthatna, de én speciel most közel egy terával gazdálkodom, és kinőttem. Mire ez gyártásba kerül, az átlag lemez 250-300 giga környékén lesz, nekem meg az igényem 2-3 teránál. Nagyon vágynék a segítségre, csak nem lesz gigánként egy ezresem rá...

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #65675776 #27 üzenetére

    Eddig világos, ez egy SRAM-felépítésű dolog, akkor frissíted, ha változik a memória tartalma. Na de ettől még nagyságrendileg a dolog helytálló.

    De a szkepticizmus a lényeg: én részemről hiszem, ha látom.

Új hozzászólás Aktív témák