Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Polesz

    addikt

    válasz GhanBuri Ghan #17 üzenetére

    Tedd be az usb adaptered egy p1 mellé win95a-hoz, vagy win3.1? vagy dos? :)))

    szvsz a floppy nem a legjobb, de mégis kell egyenlőre.

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • LionTm

    aktív tag

    válasz GhanBuri Ghan #17 üzenetére

    ''Es azert nem bonyolultabb pen-re irni, mint floppyra.''

    Hm... ne magadból indulj ki !!!

    Egy alap szintü informatikai paporral rendelkező (oklevélel) alany nem fog már elboldogulni vele mert már nem a: meghajtó hanem valami más. Várni kell... Az usb egy régi 95 ill. 3.1-es windowsnál elég instaBILL. Tehát nem megoldás, dosról nem is beszélve.
    Azok a felhasználók is olyan cipőben járnak akik kényszerből gépeznek (nem egy gépet csináltam nekik). Megveszik a gépet és játszik rajta és neki csak hobbi és nem érdekli hogy mit ír az új cuccokról a prohardver vagy a supergamez vagy sorolhatnám. Neki csak az a lényeg hogy menjen a játék.... MAx a haveroktól hallhatja hogy huhh de fasza a PenDrive - meg minden -, de fogalma nincs hogy mi az az USB és arról sem hogy miért fél er egy kulcstartóban az mp3....(zene)

    Megkérdezni nem meri, mert má' milyen égő hogy nem tudja....

    Tehát ezekhez a dolgokhoz idő kell. :(

    Pl.: NEkem rutin, megírni egy CD-t, annak az embernek nem aki csak a Word-ot ismeri meg a start menüt. annak már nem.......

    hm..hm..hm..

  • Male

    nagyúr

    válasz GhanBuri Ghan #17 üzenetére

    Majd amikor beletörik a PenDirve-ot az USB-be A floppyt még ki lehetett feszegetni, amikor ferdén erőltették bele, és a meghajtó még túl is éli ált. -> szörnyű, hogy miket lehet látni, pl a múltkor a takarító kirántotta a nyomtató kábelét, és úgy nyomta vissza, hogy két tű visszacsúszott -> mire rájöttem, hogy miért nem működik a nyomtató (persze nem szólt, hogy ''szerelt'', kívülről meg normálisnak látszott), aztán ott van a sorosportra dugott monitor (''hát kijött, és visszadugtuk'' szöveggel -> hogy a francba bírták belenyomni:O ). Ráadásul régi gépeken nincsen USB, és ha veszel is bele kártyát, szerintem a 3.11-es win nem fog kapásból egy új betűjelet rendelni a pen-hez, amikor bedugod (a DOS meg főleg nem). Ott van még az az idő is, amíg a titkárnők/stb kijavítja a cetlijein, hogy nem az A:-ra kell kétszer kattintania, hanem a D:-re (főleg, hogy esetleg minden gépen más betűjele lesz) -> ez kiborító, amikor próbálsz nekik valamit elmagyarázni, és elkezdi leírni, de azt nem, hogy mi van a képen, hanem csak azt, hogy egymás után milyen gombokat kell lenyomni, aztán ha egyszer valami máshogy történik, akkor már telefonál is (rosszabb esetben észre sem veszi, és kitudja mit csinál a gépen).

  • Male

    nagyúr

    válasz GhanBuri Ghan #39 üzenetére

    A hálózat van akinek magas, ráadásul ha csak a szomszéd gépre kell valamit átvenni, akkor egyszerűbb egy floppy, mint hogy hálózaton felrakja valahova, és onnan a másik gépen leszedik (közvetlenül nem látják egymást a gépek, csak a szerveren vannak a cuccok, és ott néhány embernek van csak írási joga, és nekik is csak bizonyos könyvtárakba -> ha valaki más akar odarakni valamit, akkor írási jogot kell neki adni arra az időre, stb -> szóval bonyolult). Amúgy néhol ki lett cserélve 120-as floppyra (jópár éve), ahol nagyobb méretű adatok vannak (pl digitális fényképek -> 8-9 MB-os képek), a hálózatot meg nem kell ilyen fölösleges dolgokkal terhelni.

  • Xmas

    tag

    válasz GhanBuri Ghan #21 üzenetére

    titkárnő - helyi háló???

    Mifelénk ki kell nyomtatni a doksit, átadni a titkárnőnek, ő begépeli újra (megformázatlanul), majd ha valakinek oda akarja adni, akkor annyiszor kinyomtatja, ahányszor kérik tőle.

    Szóval szerintem a floppy a titkárnőknél kicsit korai még :)))

  • Benőke

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #17 üzenetére

    30$ ok. kb 7e Durván.
    Jó és hogy dugod rá egy olyan gépen ahol még USB prot sincs?
    Ez elmesélhetnád nekem. Másrészt ahasználata elég bonyolult. Látom nem láttál még felhasználót. Amikor aSima Floppy használata is komoly probléma.
    Mire megszokták, hogy hova is kell dugni a kislemezt. A két meghajtó közé akarták elősször begyömöszölni. Meg Fejel lefelé. Meg isten tudja hogyan.
    2 év alatt eljutottunk oda, hogy nagyából mindenki tudja hogyan is kéne használni.
    És akkor PenDrive mi? Amikor sok Nt3.x -et és 4 -et használnak.
    PRóbálkozni lehet, de nem fog menni. Még egy kis időnek le kell telnie, hogy ez a floppza multé legyen. Szerintem minimum 2-3 de akár 4 év is eltelik addig.

  • Benőke

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #21 üzenetére

    Hiába van hálózat, ha el akarja vinni a hállózat tól külön lévő másik géphez.
    Egyébként afelhasználók kb 60% -a még mindig asznál Floppy -t.
    Lehet hogy meglenne nélküle, de használja mert ez a legegyszerűbb.
    És rengeteg cég vana ki csak akkor fog váltani P1 ről ha az bedöglik, vagy az adott program amit feltétlenül hasznániuk kell az már nem fut. Ezek a csere okai.
    És oprendszert csak akkor cserélnek ha azon már nem fog futni valami.
    Azért nem cserélnek mindenhol mert elavult és már PenDrive -ot akarnak majd használni.
    Másrészt Nekem is sok segitség még mindig a Floppy. Pen Drive ról bootolni elég macerás. Pláne mert CD olavsó sincs a gépekben. Sok céges gépbe direkt nincs CD olvasó sem. És ha bekrepál javicsd meg, de le van ragasztva. Garos.
    Installálj rá valamit. Floppy nélkül lehetetlen lenne megoldani.
    Bele kell nyugodni sokáig porondon lesz még mindig.
    Nem mellesleg a nagy 5.25 -s Lemezeim és olvasóim a mai napig használatban vannak. Mert a 6 éves lemez az istennek nem akar megdögleni :-)
    A 2 hetes kis lemez meg ujjonan is rossz :-)

  • Polesz

    addikt

    válasz GhanBuri Ghan #53 üzenetére

    P1-et nem, de DOS-t lehet venni újonnan :)

    Amúgy meg berakod a 30$-os kártyát, csak épp meghajtó program nincs a megfelelő oprendszerhez :D

    Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

  • Benőke

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #53 üzenetére

    Hát látom nem vagy képben. Nagyon nem.
    6 éves gépről beszélünk. Próbálj Bootolni vele. USB ről. Ha sikerült szólj.
    Megnézem. CD nincs benne. Mert céges gépbe gyakorlatilag tök felesleges.
    Nem tudom minek erőlteted anyira a PenDrive -ot mert szebb a neve? Vagy ujabb Vagy miért? Vagy csupán azért mert csak ahogy az emberek nagytöbsége?
    Még tul hamar lenne leváltani. Teljesen képtelen kitölteni bármilyen más eszköz a helyét.
    Még vagy 5 év biztosan eletlik mire lesz rá alternativa.
    Amugy USB ről a vancsi uj gépem sem tud Bootolni. Pedig még csak nem is Noname. Elég neves cégtől vették. És mégis. De mondjuk sokramegyek vele mert a Cég standard a Win Nt4 asztali oprendszernek és mást nem lehet használni.
    Ugyhogy USB kezelés van is meg nincs is. Inkább csak disznek van a gépen.
    Na nem mintha nekem nagyon hiányozna.
    És nem az egyetlen egy cég it a környéken. Külsős vagyok és járok egy két helyre. Nem 5 fős vállalatok. És a Standard az még mindig a Floppy.
    De igazuk is van valahol. Nincs olyn eszköz még ami kiválthatná.
    Tetszik nem tetszik ez van. Vannak más megoldások, de teljesen kiváltani jelenleg nem tudja semmi!!

    Egy mezei felhasználónak meg akár órákon át is tarthatsz te bármilyen bemutatót. Ugy is kérezősködni fog, Vagy elcseszi az egészt. A legtöbb helyen Még A Floppy pontos helyre illesztése is probléma. Többiről nem is beszélve. A rendszer gazda 2,5 órán kerezstül papolt a lemez irás és olvasás védelméről. Nem voltak képesek felfogni. A mai napig nem tudják felfogni a dolgot. 2 éve történt. Ezek magasan képzett 1-2-3 diplomás emberek kivétel nélkül. Ugyan nem műszakiak, de ez alapkövetelmény lenne. És nem tudják felfogni.

    Elég szűklátókörű megközelitésből bizonygatod az igazadat.

  • Elrood

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #53 üzenetére

    ''ha nem ert hozza, akkor pedig tanulja meg. Illetve lehet tartani mindenkinek egy tizperces bemutatot, es elkuldeni mailben az emlekeztetot.''

    Tizperces bemutató mi? Ne magadból indulj ki!
    Van amit anyámnak 25x mutatok meg akkor se jegyzi meg. Pedig több éve dolgozik gépen és nem hülye. Egyszerűen ő nem az a proffeszionális computer felhasználó.


    Floppyt még jó ideig használatban lesz.

    ''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

  • Benőke

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #69 üzenetére

    Az nem vitás, hogy elavult.
    De mint mondtam még nincs ami kiváltsa véglegesen és teljesen.
    Minden igaz a kis Floppy ról amit irtál. Nem is vitatom.
    eddig sem vitattam, de Lecserélése még nagyon korai.

    Én csak példákat hoztam fel, hogy miért is nem lehet leváltani,
    de ennél több valós eset is van. Jó a PenDrive jó a CD-RW
    Direct CD vel párositva. Én ezt használom, csak DirectCd nélkül.
    De sokszor van hogy a floppy egyszerűbb gyorsabb.
    De tényleg nem megbizható a floppy lemez. Mármint a kicsi.
    Othon megvan még az 5,25 -s meghajtóm és lemezeim, de mind működik, pedig nem mai darabok. Annak nem lehet a szemére sem vetni, hogy megbizhatatlan.
    kb 6 évesek.

    De mondok érdekességképpen egyet, hogy manapság is vannak olyan SW -k amiket Floppy -n frisitenek. Az ügyfél ezt kéte. Kap időnként 8-10 lemezt.

    A felhsználók és a jelenlegi helyzet azt mutatja, hogy sok aleternativa van.
    Viszont nem csak az a baj, hogy a felhasználók nehezen fogadják be ezt az uj módot. Ami lassan szükségszerű, hanem gyakorlatilag igény sincs a lecserélésére.
    Mindenki elfogadta, hogy ilyen hibái vannak és kész. Hozzászoktak.
    pl a mai napig othon ha kell dos mod nem CD ről bootolgatok, hanem a jól bevált lemezről. Persze nagy lemezről. Pedig pont 10 éves a Boot lemezem. A tartalma azért nem, de kb 10 éve vettem :-)

Aktív témák